Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eliasz, Nierząd, Emocje
#1
Heart 
Drodzy moi. Hehe.  Big Grin
Przyznaję się bez bicia, że po ostatnim wątku czuję lekki niedosyt, że tak jakoś mało tego wszystkiego naprodukowałem... ale od czego ma się kolegów po fachu. Wink
Dzisiaj mam zamiar poruszyć m.in. sprawę Eliasza. Eliasz ma przyjść i naprawić wszystko. Jak to rozumiecie? To znaczy czy rozumiecie Eliasza jako ten prawdziwy, wierny Kościół, czy jakoś inaczej? I co oznacza słowo "naprawić"? Chodzi o naprawę Kościoła? Zaczynam sobie zdawać sprawę, że czasami trzeba się pochylić nad interpretacją każdego słowa, bo dochodzi do tego, że ludzie używają tego samego słowa na opisanie innych "zjawisk". Dobra..
Sprawa następna.
Zastanawiam się nad Wielką Nierządnicą. Kim ona właściwie jest? Władzą polityczną, religijną, czy może takie małe dwa w jednym?   Wink
Dlaczego Nierządnica siedzi na Bestii?  Dodgy Dlaczego Bestia będzie nienawidzić Nierządnicy?
I jeszcze jedna sprawa... .
Jak chrześcijanin w obliczu prześladowań ma się radować? To pytanie na luzie. Z jednej strony w Piśmie napisane jest, aby się radować. Z drugiej jest "Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni". To śmiać się czy płakać?! Shy
No, to tyle. Zaczyna się długi weekend, życzę więc wszystkim obecnym na Forum miłego odpoczynku. Zachęcam do odpowiedzi.
#2
(2016-11-10, 10:11 PM)Przemeks napisał(a): Zastanawiam się nad Wielką Nierządnicą. Kim ona właściwie jest? Władzą polityczną, religijną, czy może takie małe dwa w jednym?   Wink
Dlaczego Nierządnica siedzi na Bestii?  Dodgy Dlaczego Bestia będzie nienawidzić Nierządnicy?

"A kobieta, którą zobaczyłeś, to wielkie miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi." (Obj 17:18)
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#3
Thumbs Up 
No tak. Babilon Wielki.  Cool Ale jest to wielkie miasto w sensie alegorycznym, czy dosłownym? W apokalipsie jest też opis Miasta Świętego - Nowej Jerozolimy, zstępującej z nieba od Boga. Może chodzi w obu przypadkach o pewien porządek, czy rząd?  Huh
Ja wiem, że w wypadku Nierządnicy jest opisywane, że leży na siedmiu górach. Ale czy góry to aby na pewno pagórki? Rozmyślam nad tym, bo powszechnie przyjmuje się, że to Rzym leży na siedmiu pagórkach i że to on zostanie spalony ogniem. Ale czy ma on teraz jako miasto takie znaczenie jakie się mu przypisuje? We współczesnym świecie są większe i bardziej znaczące miasta niż Rzym. Wspomnę chociażby o tym, że w Brukseli Parlament Europejski ma kształt wieży Babel. Drwina? Być może.  Angry
#4
Przeczytajmy cały rozdział i sprawdźmy.
"(1) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów mających siedem czasz i tak się do mnie odezwał: Chodź, ukażę ci sąd nad wielką nierządnicą, która siedzi nad wielu wodami, (2) z którą królowie ziemi uprawiali nierząd i której winem nierządu upili się mieszkańcy ziemi. (3) I przeniósł mnie w duchu na pustkowie. I zobaczyłem kobietę siedzącą na szkarłatnym zwierzęciu, pełnym bluźnierczych imion, mającym siedem głów i dziesięć rogów. (4) A kobieta była odziana w purpurę i szkarłat, przyozdobiona złotem, drogocennymi kamieniami i perłami; w swojej ręce miała złoty kielich pełen obrzydliwości i nieczystości jej nierządu. (5) Na jej czole zaś wypisane było imię, tajemnica: Wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi. (6) I zobaczyłem tę kobietę upitą krwią świętych i krwią świadków Jezusa. Gdy to zobaczyłem, wpadłem w wielkie zdumienie. (7) Wtedy anioł powiedział do mnie: Dlaczego się zdziwiłeś? Ja ci wyjaśnię tajemnicę kobiety i zwierzęcia, które ją nosi i które ma siedem głów oraz dziesięć rogów. (8) Zwierzę, które zobaczyłeś, było i go nie ma, i ma wyjść z Abyssu, aby pójść na zagładę; i zdziwią się mieszkańcy ziemi, których imiona nie są zapisane na zwoju życia od założenia świata, gdy zobaczą zwierzę, że było, nie ma go, lecz będzie. (9) Tu trzeba umysłu mającego mądrość. Siedem głów to siedem gór, na których siedzi kobieta, i siedmiu jest królów: (10) pięciu upadło, jeden jest, inny jeszcze nie przyszedł, a gdy przyjdzie, krótko trzeba mu będzie pozostać. (11) Zwierzę zaś, które było i go nie ma, samo jest ósmym i jest z tych siedmiu — i idzie na zagładę. (12) A dziesięć rogów, które zobaczyłeś, to jest dziesięciu królów, którzy królestwa jeszcze nie wzięli, lecz władza, którą obejmą jako królowie (obejmą) wraz ze zwierzęciem na jedną godzinę. (13) Ci są jednej myśli, a swoją moc i władzę dają zwierzęciu. (14) Będą oni walczyć z Barankiem, lecz Baranek ich zwycięży, gdyż jest Panem panów i Królem królów, a z Nim ci, którzy są powołani i wybrani, i wierni. (15) Do mnie zaś mówi: Wody, które zobaczyłeś i nad którymi siedzi nierządnica, to są ludy i tłumy, narody i języki. (16) A dziesięć rogów, które zobaczyłeś, i zwierzę — ci znienawidzą nierządnicę i sprawią, że będzie spustoszona i naga, i jej ciała będą jedli i spalą ją w ogniu. (17) Bóg bowiem dał to w ich serca, aby wykonali Jego zamysł i wykonali jeden zamysł, i dali swoje królestwo zwierzęciu, aż się wypełnią słowa Boga. (18) A kobieta, którą zobaczyłeś, to wielkie miasto, mające władzę królewską nad królami ziemi."
Od wersetu 7 anioł objaśnia alegorię, więc dosłownie jest to miasto.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#5
Cytat:Przemeks
Dzisiaj mam zamiar poruszyć m.in. sprawę Eliasza. Eliasz ma przyjść i naprawić wszystko. Jak to rozumiecie?
Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: "Coście wyszli oglądać na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? 8 Ale coście wyszli zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. 9 Po coście więc wyszli? Proroka zobaczyć? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. 10 On jest tym, o którym napisano: Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby Ci przygotował drogę. 11 Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on. 12 A od czasu Jana Chrzciciela aż dotąd królestwo niebieskie doznaje gwałtu i ludzie gwałtowni zdobywają je. 13 Wszyscy bowiem Prorocy i Prawo prorokowali aż do Jana. 14 A jeśli chcecie przyjąć, to on jest Eliaszem, który ma przyjść. 15 Kto ma uszy, niechaj słucha!  Mateusza 11


A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im mówiąc: "Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie". 10 Wtedy zapytali Go uczniowie: "Czemu więc uczeni w Piśmie twierdzą, że najpierw musi przyjść Eliasz?" 11 On odparł: "Eliasz istotnie przyjdzie i naprawi wszystko. 12 Lecz powiadam wam: Eliasz już przyszedł, a nie poznali go i postąpili z nim tak, jak chcieli. Tak i Syn Człowieczy będzie od nich cierpiał". 13 Wtedy uczniowie zrozumieli, że mówił im o Janie Chrzcicielu. Mateusza 17

Zdaje się, że już się wykonało i nie ma się czego nadto doszukiwać
#6
Tak sobie myślę: a co jeśli Jezus już dawno przyszedł ponownie tylko chrześcijanie go przegapili?
#7
Eee. No jak? To tyko świadkowie Jehowy twierdzą, że Jezus przyszedł niewidzialnie w 1914... ale to się kłóci ze słowami, że Jego przyjście będzie jak błyskawica, która zabłyśnie na wschodzie, a świeci na zachodzie.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości