Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebo i zmartwychwstanie
#21
Kluczowy jest tu werset wspomniany przez Przemeksa, o tym że przed Jezusem nie było nikogo kto by wstąpił do nieba: Jana 3:13
Konkretnie i na temat. Więc, ani Henoch, ani Eliasz.
Sporo wnosi w tym temacie też wypowiedź Jezusa o Janie Chrzcicielu: "Zaprawdę wam mówię: Wśród narodzonych z niewiast nie został wzbudzony większy niż Jan Chrzciciel; lecz pomniejszy w królestwie niebios jest większy niż on." Mat 11:11
Dopiero ofiara Jezusa miała otwierać możliwość życia w niebie dla ograniczonej liczby wybranych i funkcje, które się z tym wiążą.
Jezus gdy był na Ziemi mówił, że musi przygotować im miejsce w niebie. Jana 14:2:
Jan, który zmarł wcześniej, się na to nie załapał.
Złoczyńcy, który umierał razem z Jezusem też nie obiecał życia w niebie tylko w raju, który - jak mówi Biblia już na początku - Bóg zaplanował na Ziemi.

Co do Eliasza to relację z 2Królów 2:1-13 można zrozumieć w ten sposób, że wybierał na nowy teren działania, szedł najpierw z Elizeuszem, któremu wcześniej przekazał urząd aż w końcu Bóg "zorganizował" Eliaszowi lepszy transport. Biblia nie wspomina by Elizeusz ani nikt inny obchodził żadnej żałoby po odejściu Eliasza, a tak by się chyba stało gdyby uznano że nie żyje. I to w tak spektakularny sposób. Wszystko to wygląda jakby Bóg wysłał Eliasza na inne miejsce działania.
W 2Kronik 21:12-15 jeszcze raz czytamy o Eliaszu i jego orędziu do króla Judy Jehorama żyjącego później po czasach jego działalności w Izraelu gdy królem tam był Achab i Achazjasz

O Henochu Paweł pisze w Hebrajczyków 11:5 a w 13 wersecie pisze że wraz z innymi wymienionymi wcześniej umarł. Podobnie jak z Mojżeszem o którym jest napisane podobnie, choć dokładniej bo Biblia wspomina też o miejscu pochowania jego ciała PwtPr 34:5,6
Dawid do nieba też wg Biblii się nie wybrał DzAp 2:34
#22
Cytat: O Henochu Paweł pisze w Hebrajczyków 11:5 a w 13 wersecie pisze że wraz z innymi wymienionymi wcześniej umarł. Podobnie jak z Mojżeszem o którym jest napisane podobnie, choć dokładniej bo Biblia wspomina też o miejscu pochowania jego ciała PwtPr 34:5,6

I co z tego, że Hbr 11:5 mówi, że nie umarł...

I co z tego, że to nie Paweł - list do Hebrajczyków jest anonimowy ;-)
#23
(2017-02-14, 10:15 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
(2017-02-13, 08:29 PM)Przemeks napisał(a): Mam wątpliwości.
(13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, (14) i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Biblia Warszawska, Ewangelia Jana 3:13-16

A wiesz, że nigdy nie myślałem o tym wersecie przy rozważaniu tego tematu...

A ten werset przy jakim temacie rozważasz?
#24
(2017-02-28, 08:17 AM)Gerald napisał(a):
(2017-02-14, 10:15 PM)Młodszy brat Szefa napisał(a):
(2017-02-13, 08:29 PM)Przemeks napisał(a): Mam wątpliwości.
(13) A nikt nie wstąpił do nieba, tylko Ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy, (14) i jak Mojżesz wywyższył węża na pustyni, tak musi być wywyższony Syn Człowieczy, (15) aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. (16) Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Biblia Warszawska, Ewangelia Jana 3:13-16

A wiesz, że nigdy nie myślałem o tym wersecie przy rozważaniu tego tematu...

A ten werset przy jakim temacie rozważasz?

Przepraszam, że nie odpowiedziałem. Jak czytam Twoje pytanie teraz to łapię się na tym, że nie wiem o co Ci chodzi.


Mam takie pytanie związane ze zmartwychwstaniem Jezusa. Dlaczego NT podaje iż zmartwychwstał 3 dnia? Nie mógł zmartwychwstać w tym samym dniu?
Jeśli ktoś z was ma jakieś proste wytłumaczenie, to chętnie poczytam.  Smile
#25
Bo w szabat zrobił sobie wolne. Wink
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#26
Całkiem sporo o tym jest w Biblii. Jezus nazwał to znakiem Jonasza (Mat 12:39,40, Łuk 11:29) Nie działo się to "z automatu" jak wtedy wierzyli już poganie lecz wymagało działania Boga, który Jezusa wskrzesił.
Uczniowie zanotowali wypowiedzi Jezusa gdy zapowiadał, że zostanie wskrzeszony po 3 dniach i z przekonaniem informowali o tym innych po tym jak miało to już miejsce.
Np: Mat 16:21; 17:23; 20:19;
Marka 8:31
Łukasza 9:22; 18:33; 24:46
1Kor 15:4
Zgodne jest to z tym co Biblia mówi o zmartwychwstaniu. Nie pasuje zupełnie do przekonań jakoby po śmierci automatycznie jakaś część człowieka odłączała się i "szła" do nieba.
Co ciekawe to do nieba wg Biblii udał się jeszcze później. MbS pisał o tym w jakimś wątku.
#27
(2017-04-29, 04:23 PM)Przemeks napisał(a): Mam takie pytanie związane ze zmartwychwstaniem Jezusa. Dlaczego NT podaje iż zmartwychwstał 3 dnia? Nie mógł zmartwychwstać w tym samym dniu?
Jeśli ktoś z was ma jakieś proste wytłumaczenie, to chętnie poczytam.  Smile

Wojtek Apel miał to swego czasu fajnie przemyślane: List o świętach. W skrócie: synchronizacja z żydowskim kalendarzem świąt.
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości