Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#15
Smile
Tak jak napisałem: skoro Bóg stworzył kota, to nie mam zastrzeżeń.
Boży pogląd na astrologię, wróżenie, itp od których pochodzą urodziny i zwyczaje świąteczne jest w Biblii jasno nakreślony. Nie dyskutuję z nim, więc sobie odpuszczam. Był już taki jeden, który mówił że każdy człowiek może sam ustalać co jest dobre a co złe. W dobrych relacjach z Bogiem raczej nie jest.

W internetach takie coś jeszcze znalazłem: "w dziele Cyclopædia (red. J. M’Clintock, J. Strong, 1882, t. I, s. 817) powiedziano, że Żydzi „uważali uroczystości urodzinowe za element pogańskiej religii (...) prawdopodobnie ze względu na towarzyszące im bałwochwalcze obrzędy ku czci boga uchodzącego za patrona dnia, w którym urodził się solenizant”.".

Może to rozjaśni, choć przypuszczam, że nawet gdyby argumenty były najmocniejsze to i tak większości nie przekonają bo wymagałoby to tego by "zaprzeć się samego siebie" wyjść z własnej strefy komfortu itp.
Łatwiej i przyjemniej coś po swojemu dalej robić, albo tak jak większość.
Wolna wola...


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez danielq - 2016-12-27, 02:00 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości