Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#23
(2016-12-27, 06:14 PM)Konq napisał(a):
(2016-12-27, 05:59 PM)Gerald napisał(a): Nie, ponieważ żadnych "przyjętych zasad" w Piśmie Świętym nie znajdujemy
W Piśmie mamy wspomniane, że chrześcijanin na pamiątkę powinien spożywać Wieczerzę Pańską (Mateusza 26:26-29, Marka 14:22-25, Łukasza 22:19-20, 1-szy List do Koryntian 11:20-34), natomiast o obchodzeniu dnia urodzin Jezusa nie wspomniano.
Myślę, że skoro byłoby to w jakiś sposób istotne i potrzebne to jakiekolwiek wzmianki można byłoby znaleźć.

Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, że skoro świętowanie z obłudą i przepychem jest złe, to czy świętowanie bez tych cech też ma być złe? Jakie jest zło czczenia czegoś na pamiątkę jakiegoś wydarzenia?
Konq, za dużo ode mnie wymagaszWink Każdy świętuje co i jak chce, bo może. Nie chcę uogólniać.

Wszystko wolno, ale nie wszystko przynosi korzyść. Wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. 1 List do Koryntian 23

Tu nie chodzi o samo świętowanie tylko o cel tych świąt.
Skoro Apostołowie nie widzieli potrzeby ich świętowania to czemu ja mam widzieć taką potrzebę?
To, jak one teraz wyglądają to tylko pokłosie, efekt, świętowania bez potrzeby czegoś, co jak widać z Pisma wcale świętowane być nie powinno, bo jak wspomniałem, gdyby to było ważne to jakieś wzmianki byłyby w Piśmie.
W końcu narodził się Mesjasz. To pewnie ważne powinno być i godne święta, a jednak Apostołowie raczej tak nie uważali, więc....

Każdy, kto wybiega zbytnio naprzód,
a nie trwa w nauce [Chrystusa],
ten nie ma Boga. 2 List Jana 1.9

(2016-12-28, 12:08 AM)mateusz napisał(a): Szczerze mówiąc - dla mnie to w ogóle nie jest proste.

Nagle się dowiaduję, że nie mogę obchodzić nawet własnych urodzin, bo trzy tysiące lat temu w Babilonie, który przypisywał urodzinom zupełnie inne znaczenie niż ja, modlili się przy okazji do Marduka. I nie jest przy tym ważne, że akurat ja się do żadnych bóstw nie będę modlił i żadnych egipskich zwyczajów nie będę odprawiał.

Dlatego ja wolę założyć, że data w kalendarzu to też stworzenie Boże jak kot.

Pytanie jest takie po co obchodzić swoje urodziny?
Pytam o chrześcijan oczywiście...


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez Gerald - 2016-12-28, 12:21 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości