Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#33
@Konq, nie wolałbyś by ludzie wspominali w dniu codziennym, to że dobry z ciebie kumpel/człowiek/pracownik/sportowiec/mąż jest i był, zamiast tego by z chwilą wyskoczenia daty na kalendarzu czuli się zobowiązani do odstawiania jakichś obrzędów, szopek albo nawet jedzenia czy picia, czy dawania wymuszonego zwyczajem prezentu?
Jak byś się czuł gdyby na wszystkich twoich urodzinach i rocznicach urodzin traktowali cię jak dzieciaka i oprócz zaśpiewania ci kołysanki nikt by na ciebie nie zwracał uwagi tylko wszyscy zajmowali się głównie sobą? Jak byś się czuł gdyby obchodzili to w dniu twojego wroga według jego zwyczajów i instrukcji?
A prezenty to wolisz wymuszone okazją czy dawane spontanicznie?

Wolałbym - może dziwny jakiś jestem Smile - by zostały po mnie w pamięci bliskich jakieś fajne wspomnienia, które będą się przypominały przy okazji rzeczy które razem robimy niż celebrowanie jakiejś daty. Porażką by było totalną gdyby ktoś przypominał sobie o mnie tylko w dniu moich urodzin...albo śmierci. Żałosne by to było!

Co do dni tygodnia to każdy jest dobry by się pomodlić, każdy dobry by popracować, każdy dobry by zjeść i wypić w dobrym towarzystwie. Nie rozumiem, czemu tak uczepiliście się tych wybranych dni. Po co się ograniczać?
Konq, spróbuj kiedyś zaprosić znajomych bez okazji "zaprosić przyjaciół, wypić jakiś alkohol, itp." I czas się znajdzie i fajnie może być.
Chociaż co do śpiewania "sto lat" to nigdy nie mogłem zrozumieć czemu tak słabo ludzie podający się za chrześcijan sobie życzą skoro Jezus obiecał swoim naśladowcom życie wieczne...

@Mateusz, koty, ryby itp o których mówiłeś są neutralne, ale odstawianie szopek wywodzących się z tego co Biblia piętnuje, wywodzących się z religii utożsamianych "ze światem" a nie pochodzących od Boga Biblii, przez Niego już tak lekko może nie być potraktowane.


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez danielq - 2016-12-28, 08:13 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości