Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#35
Gerald napisał(a):Ok. A czym to różni się od podejścia i zabawy niewierzących, albo wierzących inaczej?

Nie wydaje mi się, że chrześcijanin musi się odróżniać w każdym aspekcie swojego życia. Inaczej musiałby np. nosić specjalne ubrania, żeby było od razu widać, jadać inaczej, i tak dalej. Ogólnie powstałaby z tego mocno starotestamentowa religia.

danielq napisał(a):Co do dni tygodnia to każdy jest dobry by się pomodlić

No właśnie... jeśli się kierujemy logiką, że wszystko co ma naleciałości pogańskie jest be, to mam taki przypadek.

Załóżmy: ktoś mieszka w Anglii lub USA i chce się pomodlić tak, żeby przy okazji nie czcić pogańskiego bóstwa. Szuka na to dnia tygodnia. I tak...

W poniedziałek - Monday - czczą Księżyc.
We wtorek - Tuesday - czczą Tyra.
W środę - Wednesday - czczą Wodana.
W czwartek - Thursday - czczą Thora.
W piątek - Friday - czczą Frigg.
W sobotę - Saturday - czczą Saturna.
W niedzielę - Sunday - czczą Niezwyciężone Słońce.

I nie ma się kiedy modlić - każdy dzień jest już ku czci jakiegoś bóstwa.

Już nie mówiąc o tym, że angielscy chrześcijanie powinni zdecydowanie wymyślić własny kalendarz. Inaczej w codziennej konwersacji używają sformułowań oznaczających dosłownie np. "w dzień Thora poszedłem do sklepu". Trochę słabo. Wedle powyższej logiki, Bogu nie powinno się to zbytnio podobać.


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez mateusz - 2016-12-29, 01:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości