Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#55
@Konq
"Chyba, że w inny sposób udowodnisz, że Żydzi oddawali im cześć wcześniej."
A oddawali? Po co miałbym to udowadniać?

"Ale generalizujesz fakt, że urodziny to zło bo zawsze towarzyszy im obłuda i obżarstwo. Ponadto zakazujesz ich obchodzenia tylko dlatego, że obchodzili je także osoby o wątpliwej reputacji. To tak jakby zakazać malarstwa, bo Hitler też był malarzem."
Ja generalizuję? Zakazuję obchodzić urodzin? Pisałem gdzieś że "zawsze towarzyszy im obłuda i obżarstwo"?

"Cytat:
17 Ten bowiem Herod kazał pochwycić Jana i związanego trzymał w więzieniu, z powodu Herodiady, żony brata swego Filipa, którą wziął za żonę. 18 Jan bowiem wypominał Herodowi: «Nie wolno ci mieć żony twego brata». 19 A Herodiada zawzięła się na niego i rada byłaby go zgładzić, lecz nie mogła. 20 Herod bowiem czuł lęk przed Janem, znając go jako męża prawego i świętego, i brał go w obronę. Ilekroć go posłyszał, odczuwał duży niepokój, a przecież chętnie go słuchał.

I nawet po samej egzekucji mówi, że zrobił to wbrew sobie, a tylko z powodu danego słowa. Krótko mówiąc: NIE CHCIAŁ!!!"

W cytacie który wkleiłeś zapomniałeś (?) pogrubić "odczuwał głęboki niepokój" ale mimo wszystko trudno tu zobaczyć człowieka który "nie chciał"
Nie wiem co chciał. Targało nim - zgoda, ale by tak od razu "nie chciał"?
Mateusza 14:5 trochę więcej mówi czego chciał. Porównaj z tym co wkleiłeś i wyciągnij wnioski.
Nie mogę znaleźć fragmentu w którym Herod po egzekucji mówi że zrobił to wbrew sobie. Możesz mi podpowiedzieć? Jesteś pewien że o Heroda chodzi?
Ciekawe czy Herod umył też ręce...

"O no popatrz: Przestało obowiązywać!! Ale zakaz wyprawiania urodzin pozostał!? No to jak to w końcu jest?"
Znowu o zakazie piszesz. Napisałem gdzieś, że jest jakiś formalny "zakaz wyprawiania urodzin" dany Żydom? Jeśli taki by był dany Żydom w Prawie będącym częścią Przymierza zniesionego przez Jezusa to powinien - bądźmy konsekwentni - nie obowiązywać chrześcijan.
Nie było formalnego zakazu.


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez danielq - 2016-12-30, 05:05 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości