Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"?
#59
@Konq

"Sprawa jest prosta: oznacza to, że jest to motyw religijny zaczerpnięty z innych wierzeń, tak samo jak choinka, czy data narodzin boga. Oddawanie czci pogańskim symbolom."
Cheruby są bardziej jak...koty i świerki niż jak data urodzin pogańskiego Boga, albo zwyczaje choinkowe.
Sytuacja opisana w Rodzaju 3:24 miała miejsce duuuużo wcześniej niż powstał Babilon gdzie oddawano cześć Cherubom. Koty w raju raczej też były i świerki też.

"zawsze towarzyszy im obłuda i obżarstwo"
To jest generalizowanie! Jakiej obłudy, czy obżarstwa doszukujesz się w recitalu z okazji urodzin F.Chopina?"
Tak, to jest generalizowanie, ale ja nie napisałem nigdzie że "urodziny to zło bo zawsze towarzyszy im obłuda i obżarstwo" To Twoje słowa (post 52)
Więc nie generalizuj i nie przypisuj mi potem tego proszę.
Konq, na spokojnie. Czym innym jest gdy w rocznicę urodzenia Chopina ktoś zagra coś z Chopina (jeśli o mnie chodzi nie widzę problemu), odwiedzi kumpla w rocznice jego urodzenia i wspólnie przy dobrym jedzeniu i browarku powspominają sobie miniony rok, a czym innym jest świętowanie tego dnia bez umiaru w piciu, jedzeniu w połączeniu ze zwyczajami, które Biblia potępia.
W pojmowaniu "urodzin" jest tyle rozbieżności, że Biblia musiała by to co wolno i czego nie wolno opisywać przez miliony stron. A i tak musiałaby być aktualizowana co chwilę, bo przecież wszystko się zmienia.
Mamy to ułatwienie, że Bóg jest taki sam (np:Malachiasza 3:6; Izajasza 43:10; 46:4; Jakub 1:17). I dlatego w 21 wieku wystarcza nam aktualizacja, która miała miejsce ok 2k lat temu przy okazji działalności Jezusa i pierwszych chrześcijan.
Wg Biblii Bóg nie lubił jak coś dodawało się do formy oddawania czci przez Niego uznanej.
Nie lubi też niezmiennie pewnych typów zachowań jak np: wyniosłości, bałwochwalstwa, obżarstwa, pijaństwa, wszystkiego co związane jest z magią, spirytyzmem, kultem bóstw itp. Logiczne jest, że każdy chrześcijanin, który chce mieć Jego uznanie będzie chciał się takich zachowań wystrzegać. Codziennie, także wtedy gdy wypada to w jakieś "daty" które były/lub są przypisywane czemuś, komuś itp.
Co do zaleconych świąt to po aktualizacji dla chrześcijan jest jedno - Wieczerza Pańska.
Ktoś z czytających to upamiętnia?


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego nie obchodzimy "Świąt Bożego Narodzenia"? - przez danielq - 2016-12-30, 07:37 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości