Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jezus a żydowskie stronnictwa
#31
Nie no, nie tylko sandały. Podczas paschy spożywający mają być gotowy do wyruszenia, tak samo jak przy wyjściu z Egiptu. Podobnie podczas ostatniej wieczerzy. Słowa są inne, sens jest podobny. Tylko ten płaszcz - Jezus każe go wymienić na miecz, którego w Wyjścia brakuje. Jest tam za to mowa o zabijaniu, tylko że nie przez izraelitów. Jak dla mnie pół się zgadza, pół nie, ale budzi skojarzenia.
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
#32
Ja miecz też dostrzegam, ktoś przeszedł przez Egipt i wyrżnął w pień wszystko co pierworodne
Raczej nie nożyczkami
Chociaż.... nie powiedziano jak i czym, chyba
Moim zdaniem porównanie jest trafne. Izraelici mieli być w gotowości do nowej ery dla nich, ery wyzwolenia i wyjścia z Egiptu
Jezus też zapowiadał Nową Erę
Erę wolności od grzechu bo Jezus zwyciężył grzech i erę zbawienia z łaski, dzięki Jego ofierze
Mi się klei,no ale ja nie jestem za bardzo obiektywnyWink
#33
Ja tam tylko sandały widzę. Gdyby Łukasz chciał wywołać skojarzanie z Paschą, to by się bardziej postarał. Może by nawet przytoczył cytat z ST? Zamiast tego przytacza proroctwo o zaliczeniu do złoczyńców.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości