Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święci i inne wynalazki.
#11
(2017-01-19, 02:45 PM)Konq napisał(a):
(2017-01-17, 09:55 PM)Gerald napisał(a): Jest jeden pośrednik Jezus Chrystus i pośredników, pośredników, jak Maryja czy pośredników, pośredników, pośredników, jak wszyscy święci, chrześcijanin nie potrzebuje.

Czyli jak ktoś poprosi Geralda o modlitwę za jego zdrowie, to Gerald odmawia, bo "chrześcijanin pośredników nie potrzebuje"?

Nie Konq.
Rozróżnić należy modlitwę żywych za żywych i modlitwę żywych do zmarłych, ale przede wszystkim bracia w wierze nie są pośrednikami
Modlitwa żywych za żywych jest jak najbardziej wskazana i o niej Biblia mówi ( np.: 1 Ks. Samuela 7:5, Dzieje Apost. 8:24, Kolosan 4:3, Rzymian 15:30, Jakuba 5:16), a o wstawiennictwie do zmarłych nie wspomina.
Jedynie na Jezusie Chrystusie możemy opierać gwarancję zbawienia bo to On wstawia się za nami u Ojca

Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi. Hebrajczyków 7:25

  Jezus uczył modlitwy do Ojca, a nie do np Mojżesza, Abrahama czy Eliasza.
Jako chrześcijanie mamy pełny dostęp do tronu łaski

Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze. Hebrajczyków 4:16

Czy trzeba chcieć czegoś więcej? Nie trzeba. Ci którzy idą dalej, idą o krok za daleko.

Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna. 2 List Jana 1:9
#12
(2017-01-19, 04:12 PM)Gerald napisał(a): Nie Konq.
Rozróżnić należy modlitwę żywych za żywych i modlitwę żywych do zmarłych, ale przede wszystkim bracia w wierze nie są pośrednikami
Modlitwa żywych za żywych jest jak najbardziej wskazana i o niej Biblia mówi ( np.: 1 Ks. Samuela 7:5, Dzieje Apost. 8:24, Kolosan 4:3, Rzymian 15:30, Jakuba 5:16), a o wstawiennictwie do zmarłych nie wspomina.

Według Katechizmu KRK modlitwa to:


Cytat:Modlitwa jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego o stosowne dobra.


Nic tam nie ma, że taka sama forma prośby skierowana do Maryi, czy do świętych jest modlitwo do nich. Fakt, że Biblia właśnie nic nie wspomina, czy wstawiennictwo do zmarłych jest niewskazane, świadczy właśnie o tym, że może być dozwolone. Inna sprawa, że według Katolików Maryja zmarłą nie jest.
#13
(2017-01-19, 04:40 PM)Konq napisał(a): Inna sprawa, że według Katolików Maryja zmarłą nie jest.

Jest Tongue

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wniebowzi%...Katolicyzm

Cytat:Dogmat ten stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały.
#14
(2017-01-19, 05:41 PM)mateusz napisał(a):
(2017-01-19, 04:40 PM)Konq napisał(a): Inna sprawa, że według Katolików Maryja zmarłą nie jest.

Jest Tongue

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wniebowzi%...Katolicyzm


Cytat:Dogmat ten stwierdza, że po zakończeniu swojego ziemskiego życia Najświętsza Maryja Panna została z ciałem i duszą wzięta do wiecznej chwały.

Przyjmując takie założenie, możemy także uznać, że Jezus też jest martwy, bo przecież... umarł.
#15
Wydawało mi się, że mówisz, że wg katolików Maria nie umarła. Jeśli nie o to ci chodziło, to masz rację - tylko przy takim rozumieniu słowa, wg katolików nikt nie jest martwy Tongue
#16
(2017-01-19, 05:51 PM)mateusz napisał(a): Wydawało mi się, że mówisz, że wg katolików Maria nie umarła. Jeśli nie o to ci chodziło, to masz rację - tylko przy takim rozumieniu słowa, wg katolików nikt nie jest martwy Tongue

Według Katolików wyglądało to tak:


Cytat:Chrześcijańska pobożność wierzy, że Bóg Chrystus, Syn Boży, Matkę swoją wskrzesił i przeniósł Ją do nieba.
Św. Fulbert z Chartres (+ 1029)

Zakładam, że wiąże się to ze zwrotem "zmarłą nie jest" Smile

Tu też:

Cytat:I znowu przy Niej stanął Pan, i kazał Jej przyjąć święte ciało i zanieść w chmurze do nieba, gdzie teraz połączywszy się z duszą zażywa wraz z wybranymi dóbr wiecznych, które się nigdy nie skończą.

Św. Ildefons (+ 667)

Jest to zgodne z wiarą Katolicką, gdzie po Sądzie Ostatecznym każda dusza otrzyma nowe ciało i będzie żyła wiecznie. Maryja dostąpiła tego zaszczytu ponoć wcześniej i to cała tajemnica Wniebowzięcia.
#17
(2017-01-19, 04:40 PM)Konq napisał(a): Według Katechizmu KRK modlitwa to:



Cytat:Modlitwa jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego o stosowne dobra.

Nic tam nie ma, że taka sama forma prośby skierowana do Maryi, czy do świętych jest modlitwo do nich. Fakt, że Biblia właśnie nic nie wspomina, czy wstawiennictwo do zmarłych jest niewskazane, świadczy właśnie o tym, że może być dozwolone. Inna sprawa, że według Katolików Maryja zmarłą nie jest.

Ty opierasz swoją wiedzę na Katechizmie KRK, a ja na Biblii. Dla Ciebie żadne z tych źródeł nie jest wiarygodne.
Dla mnie wiarygodna jest Biblia i uznaję, że Apostołowie z całą pewnością wspomnieliby o cudownym wsparciu Marii, matki Jezusa, gdyby takie mogło mieć miejsce i mogłoby w czymkolwiek pomóc wierzącym.
Nie wspomnieli
Modlitwy do zmarłych, modlitwy do Maryi to poleganie na nadziei, że jest ktoś oprócz Jezusa Chrystusa na kim moglibyśmy oprzeć swoje zbawienie.
Nie ma nikogo innego i to płonne nadzieje, a prowadzą tylko do tego, że ludzie przestają ufać, że wiara w Jezusa jest wystarczająca do zbawienia i potrzebują jeszcze innych pośredników, aby "dobić" się do Jezusa.
To bałwochwalstwo, a do czego prowadzi to widać po owocach, o czym wspomniałem w poście wyżej, a nauczyciele KRK za to wprowadzanie ludzi w błąd odpowiedzą przed Bogiem.

A propos hipokryzji KRK i modlitw o wstawiennictwo:
Modlitwa do Maryi
Nam, którzy śmiałość mamy Ciebie prosić,
wyjednaj naszych grzechów odpuszczenie.
Chorym przynieś, Matko, uzdrowienie,
Tym, którzy się dobrze mają -
wdzięczność i miłość Bożą.
Skłóconym daj pojednanie,
a tym, co żyją w zgodzie -
wytrwałość w niej i stałość.
Udręczonym i zniechęconym użycz pokrzepienia.
Tym, którzy upadają, daj podniesienie z upadku;
tym, którzy prosto stoją, daj trzymać się dobrze,
a tym, co są szczęśliwi, daj niech im się dobrze wiedzie.
a nieszczęśliwi niech doznają pociechy i pomocy.
Kieruj szczęśliwie całym naszym życiem
i uczyń nas godnymi jasności Twoich świętych.
Wtedy zaśpiewamy dla Ciebie pieśni dziękczynienia
na chwałę Twego Syna, który jest Bogiem
razem z Ojcem odwiecznym i Duchem Świętym
teraz i na zawsze przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

Akt oddania się Niepokalanemu Poczęciu
Maryjo Niepokalana, oddaję się Tobie tak ufnie, jak oddał się Tobie sam Bóg. Wraz z Tobą pragnę Mu - za Jego łaską - odpowiedzieć na Jego miłość do człowieka. Ty całą swą istotą rodzisz Chrystusa i utożsamiasz nas z Nim, kształtując na Jego obraz i podobieństwo. Ucz nas codziennego, konkretnego przylgnięcia do zbawczego planu Twego Syna i prowadź do zjednoczenia z Nim.
     Ojcze Niebieski, Ty w Maryi starłeś szatana i utworzyłeś "nowego człowieka", aby zwyciężał zło mocą Niepokalanego Poczęcia. Niech Ono zatryumfuje nad światem, niech ogarnie każde serce, aby umiało tak Ci zawierzyć jak zawierzyła Maryja.
Ty Boże, w Trójcy Jedyny, oddałeś się stworzeniu w Duchu Świętym, aby odnowić oblicze ziemi. Oto ja, wraz z całym stworzeniem, oddaję się Tobie w tymże Duchu, w niezgłębionej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia. Łączę się z FIAT Maryi i wraz z Nią, w Niej, przez Nią i jak Ona oddaję Ci moje życie, abyś w nim i przez nie wypełnił swój zamysł względem świata.
Zapal ogniem Ducha Świętego moje serce i niechaj od niego zapłoną wszyscy, których postawisz na mojej drodze. Amen.
Modlitwy do św. Rity
(święta od spraw beznadziejnych)
 Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę... (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.
Modlitwa codzienna do świętego Józefa
O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków.
itd.....

Zachęcam do przeglądnięcia modlitw ze stronki katolickiej adonai, a tam można dowiedzieć się więcej na temat modlitw czy "do" czy nie "do"
Każdy robi co uważa, ale dla mnie ważniejsza jest Biblia pisana pod natchnieniem Ducha Świętego od Katechizmu pisanego pod dyktando ludzi.

#18
Jako bonus dorzucę ciekawy artykuł o Maryi i dogmatach z nią związanych
Może komuś się przyda, kiedyś, gdzieś...
W pułapce dogmatu...
#19
Ale polska wyznawała Maryje od kilkuset lat... Co powiecie o objawieniach, np. objawienie w fatimie
#20
(2017-01-21, 02:02 AM)raven napisał(a): Ale  polska wyznawała Maryje od kilkuset lat...

400 lat temu Matka Boża ogłosiła się Królową Polski

Bardzo dobrze to określiłeś. Wyznawała i wyznaje i dlatego tak trudno się z tym wyznawaniem rozstać, tym bardziej, że jest wiele świadectw ludzi, którzy twierdzą, że Maryja i modlitwy do niej im pomogły, albo modlitwy do świętych im pomogły, albo ...
W kościołach charyzmatycznych tzw ruchu wiary, uznających imię Jezusa jako zaklęcie, też dzieją się różne rzeczy niewytłumaczalne, można by rzec, ale jak się temu bliżej przyjrzeć to czar pryska.
Ale nawet gdyby, to co się tam dzieje, albo to co widać w objawieniach, było jak najbardziej prawdziwe to trzeba to konfrontować z Biblią, a wszystko co jest niezgodne odrzucać.
Ale choćbyśmy nawet my albo anioł z nieba zwiastował wam ewangelię odmienną od tej, którą myśmy wam zwiastowali, niech będzie przeklęty! List do Galacjan 1

Jeśli chodzi o Fatimę. Wystarczy zwrócić uwagę na co w tych objawieniach jest kładziony nacisk i na czym zależy najbardziej temu, kto objawiał, jeśli w ogóle objawiał.

Treść objawień Matki Bożej w Fatimie w 1917 r.

Kilka przykładów:
„Czy ja także pójdę do nieba?"
A Franciszek? (pójdzie do nieba)

„Także, ale musi jeszcze odmówić wiele różańców"
Według Biblii zbawienie jest z łaski, dla tych którzy uwierzyli, dzięki ofierze Jezusa Chrystusa, a nie dzięki odmawianiu "wielu różańców".
„ A Amelia?"
- „ Zostanie w czyśćcu aż do końca świata"

Idea czyśćca jest propagowana przez KRK wprowadzając ludzi w błąd bo ludzie liczą na to, że nawet jak będą nieposłuszni Bogu, a do kościoła raz w tygodniu pójdą, to po śmierci pocierpią sobie trochę w czyśćcu i potem pójdą do nieba .
Nie jest to zgodne z Ewangelią. Chrystus umarł na krzyżu za nasze grzechy raz i jest to wystarczająca ofiara do zbawienia każdego kto uwierzy z łaski dzięki wierze.

Czy chcecie ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On wam ześle jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany i jako prośba o nawrócenie grzeszników?"
Jak wyżej. To Jezus złożył ofiarę za nasze grzechy i cierpienie żadnego innego człowieka nie może być zadośćuczynieniem.
Jezus chce się posłużyć tobą, aby ludzie mnie poznali i pokochali. Chciałby ustanowić na świecie nabożeństwo do mego Niepokalanego Serca" (Tu z pośpiechu Łucja opuściła koniec zdania, który w innych dokumentach brzmi następująco: „Kto je przyjmuje, temu obiecuje zbawienie dla ozdoby Jego tronu").
Jezus nikomu nic takiego nie obiecywał, a obietnica, że przyjęcie Niepokalanego Serca Maryi wystarczy do zbawienia jest zwykłą herezją bo znowu powtórzę zbawieni jesteśmy z łaski i dzięki wierze w to, że Jezus umarł za nasze grzechy i zmartwychwstał:
Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie. Jana 14:6

W sumie to już powinno wystarczyć, aby stwierdzić, że informacje z tego objawienia nie są zgodne z tym co możemy wyczytać w Biblii.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości