Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Święci i inne wynalazki.
#17
(2017-01-19, 04:40 PM)Konq napisał(a): Według Katechizmu KRK modlitwa to:



Cytat:Modlitwa jest wzniesieniem duszy do Boga lub prośbą skierowaną do Niego o stosowne dobra.

Nic tam nie ma, że taka sama forma prośby skierowana do Maryi, czy do świętych jest modlitwo do nich. Fakt, że Biblia właśnie nic nie wspomina, czy wstawiennictwo do zmarłych jest niewskazane, świadczy właśnie o tym, że może być dozwolone. Inna sprawa, że według Katolików Maryja zmarłą nie jest.

Ty opierasz swoją wiedzę na Katechizmie KRK, a ja na Biblii. Dla Ciebie żadne z tych źródeł nie jest wiarygodne.
Dla mnie wiarygodna jest Biblia i uznaję, że Apostołowie z całą pewnością wspomnieliby o cudownym wsparciu Marii, matki Jezusa, gdyby takie mogło mieć miejsce i mogłoby w czymkolwiek pomóc wierzącym.
Nie wspomnieli
Modlitwy do zmarłych, modlitwy do Maryi to poleganie na nadziei, że jest ktoś oprócz Jezusa Chrystusa na kim moglibyśmy oprzeć swoje zbawienie.
Nie ma nikogo innego i to płonne nadzieje, a prowadzą tylko do tego, że ludzie przestają ufać, że wiara w Jezusa jest wystarczająca do zbawienia i potrzebują jeszcze innych pośredników, aby "dobić" się do Jezusa.
To bałwochwalstwo, a do czego prowadzi to widać po owocach, o czym wspomniałem w poście wyżej, a nauczyciele KRK za to wprowadzanie ludzi w błąd odpowiedzą przed Bogiem.

A propos hipokryzji KRK i modlitw o wstawiennictwo:
Modlitwa do Maryi
Nam, którzy śmiałość mamy Ciebie prosić,
wyjednaj naszych grzechów odpuszczenie.
Chorym przynieś, Matko, uzdrowienie,
Tym, którzy się dobrze mają -
wdzięczność i miłość Bożą.
Skłóconym daj pojednanie,
a tym, co żyją w zgodzie -
wytrwałość w niej i stałość.
Udręczonym i zniechęconym użycz pokrzepienia.
Tym, którzy upadają, daj podniesienie z upadku;
tym, którzy prosto stoją, daj trzymać się dobrze,
a tym, co są szczęśliwi, daj niech im się dobrze wiedzie.
a nieszczęśliwi niech doznają pociechy i pomocy.
Kieruj szczęśliwie całym naszym życiem
i uczyń nas godnymi jasności Twoich świętych.
Wtedy zaśpiewamy dla Ciebie pieśni dziękczynienia
na chwałę Twego Syna, który jest Bogiem
razem z Ojcem odwiecznym i Duchem Świętym
teraz i na zawsze przez wszystkie wieki wieków.
Amen.

Akt oddania się Niepokalanemu Poczęciu
Maryjo Niepokalana, oddaję się Tobie tak ufnie, jak oddał się Tobie sam Bóg. Wraz z Tobą pragnę Mu - za Jego łaską - odpowiedzieć na Jego miłość do człowieka. Ty całą swą istotą rodzisz Chrystusa i utożsamiasz nas z Nim, kształtując na Jego obraz i podobieństwo. Ucz nas codziennego, konkretnego przylgnięcia do zbawczego planu Twego Syna i prowadź do zjednoczenia z Nim.
     Ojcze Niebieski, Ty w Maryi starłeś szatana i utworzyłeś "nowego człowieka", aby zwyciężał zło mocą Niepokalanego Poczęcia. Niech Ono zatryumfuje nad światem, niech ogarnie każde serce, aby umiało tak Ci zawierzyć jak zawierzyła Maryja.
Ty Boże, w Trójcy Jedyny, oddałeś się stworzeniu w Duchu Świętym, aby odnowić oblicze ziemi. Oto ja, wraz z całym stworzeniem, oddaję się Tobie w tymże Duchu, w niezgłębionej tajemnicy Niepokalanego Poczęcia. Łączę się z FIAT Maryi i wraz z Nią, w Niej, przez Nią i jak Ona oddaję Ci moje życie, abyś w nim i przez nie wypełnił swój zamysł względem świata.
Zapal ogniem Ducha Świętego moje serce i niechaj od niego zapłoną wszyscy, których postawisz na mojej drodze. Amen.
Modlitwy do św. Rity
(święta od spraw beznadziejnych)
 Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznała skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz łaskę... (wymienić ją).
I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mogła dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.
Modlitwa codzienna do świętego Józefa
O święty Józefie, mniemany Ojcze i Opiekunie Pana i Zbawiciela naszego Jezusa Chrystusa, najmilszy Oblubieńcze Matki Jego, Przeczystej Dziewicy Maryi! Ja, N.N. Ciebie obieram sobie dziś i po wszystkie dni mego życia za Patrona, Ojca i Opiekuna i postanawiam mocno głosić i rozszerzać zawsze i wszędzie Twoją chwałę i cześć. Błagam Cię pokornie, racz mnie przyjąć za swego sługę. Ratuj mnie we wszystkich potrzebach duszy i ciała, broń od wszystkich nieprzyjaciół widzialnych i niewidzialnych, zachowaj mnie do wszelkiego niebezpieczeństwa, nieszczęścia i złego przypadku. Szczególnie zaś w godzinę mej śmierci przybądź, wspieraj i ratuj mnie wraz z Niepokalaną Oblubienicą Twoją Maryją, abym nie zginął, ale miał żywot wieczny i z Wami wielbił Boga po wszystkie wieki wieków.
itd.....

Zachęcam do przeglądnięcia modlitw ze stronki katolickiej adonai, a tam można dowiedzieć się więcej na temat modlitw czy "do" czy nie "do"
Każdy robi co uważa, ale dla mnie ważniejsza jest Biblia pisana pod natchnieniem Ducha Świętego od Katechizmu pisanego pod dyktando ludzi.



Wiadomości w tym wątku
Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-17, 05:08 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-17, 05:24 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-17, 05:33 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-17, 05:48 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-17, 05:50 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Eliahu - 2017-01-17, 06:26 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-17, 08:48 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez mateusz - 2017-01-17, 09:35 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-17, 09:55 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-19, 02:45 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-19, 04:12 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-19, 04:40 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez mateusz - 2017-01-19, 05:41 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-19, 05:46 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-19, 10:37 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-26, 11:41 AM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-26, 02:02 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-26, 08:17 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-27, 09:18 AM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez mateusz - 2017-01-19, 05:51 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Konq - 2017-01-19, 06:01 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-19, 11:46 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-21, 02:02 AM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez Gerald - 2017-01-25, 11:46 AM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez raven - 2017-01-25, 11:31 PM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez mateusz - 2017-01-26, 02:28 AM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez danielq - 2017-01-27, 11:53 AM
RE: Święci i inne wynalazki. - przez MarDeb - 2020-08-30, 11:02 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości