Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Samobójstwo a plan boży
#23
(2017-01-26, 01:45 PM)Gerald napisał(a): Dla Ciebie dyskusyjna, dla mnie nie. Pewnie dlatego, że mamy inne priorytety, a zwłaszcza inną wiarę.
Jak wspomniałem o prezerwatywach w Biblii nie ma wzmianki, a pewnie, gdyby była to też chciałbyś dyskutowaćWink Wcale się nie dziwię. Natomiast według mnie używanie prezerwatyw czy środków antykoncepcyjnych jest sprzeczne z tym do czego powołał nas Bóg, a skoro jest sprzeczne, to jest sprzeczne i po co mam dyskutować?

Nie chodzi o samo używanie prezerwatyw, a kwestię regulowania liczby urodzeń, tak aby nie doszło do przepełnienia ludności. Świat niestety ma ograniczony zasoby i nawet jeśli wierzymy w to, że stworzył do go Bóg, to na pewno nie po to, aby robić dzieci na umór, a potem nie potrafić ich wyżywić. Natura wprowadza nam wiele ograniczeń w tej kwestii, jak choćby menopauza i takie sztywne traktowanie słów Biblii po prostu zakazuje seksu kobietom po menopauzie.

Niedawno głośno było o tym, że najwięcej kapitału znajduje się obecnie w rękach 8 najbogatszych osób na świecie. Mają oni tyle pieniędzy co reszta ludzkości. Powiem ci w jaki sposób oni to osiągnęli. Nie osiągnęli oni tego "mnożąc się i czyniąc sobie ziemię poddaną", oni to osiągnęli dzięki temu, że wmówiono innym ludziom, że robiąc sobie więcej dzieci, będą rośli w siłę.

(2017-01-26, 01:45 PM)Gerald napisał(a): Czy polucję, albo kichanie można podciągnąć pod "młodzieńcze pożądliwości"?

Kolejny raz próbujesz zawęzić definicje jakiejś rzeczy, żeby wyszło na twoje. Pierwsza sprawa: onanizowanie nie jest żadną młodzieńczą przypadłością. To że zaczynamy się onanizować kiedy osiągamy biologiczną zdolność do tego, nie znaczy wcale, że w wieku dorosłym przestajemy to robić, albo że w tym wieku to mija, czy przestaje nam się podobać. Ludzie przestają się onanizować w wieku dorosłym tylko dlatego, że często w ogóle ograniczają swoje życie seksualne, a nie dlatego, że zmieniają im się preferencje seksualne.

Druga sprawa: argumentowanie, że onanizowanie jest złe, bo to samolubstwo, to bzdura. Ludzie coraz częściej robią to wspólnie i chwalą dzięki temu swoje życie seksualne. Nie widzę więc różnicy, dlaczego ta sama czynność robiona wspólnie, ma być dobra, a już samemu nie.

(2017-01-26, 11:47 PM)Eliahu napisał(a): Człowiek ma wszystkie te same potrzeby jakie posiadają zwierzęta, a jednak realizuje je inaczej. Nie robi kupy zawsze i wszędzie kiedy tylko mu się zachce mimo iź teoretycznie jakby się powstrzymywał to organizm załatwi sprawę za niego.
Podobnie nie żre wszystkiego w każdej sytuacji tylko dlatego, że zawiera węglowodany, mimo iż w sytuacji głodu (takiego śmiertelnego) pewnie by to zrobił.

Poza tym słyszę często od ludzi nowoczesnych, że masturbacja jest zdrowa bo "pozwala rozładować napięcie seksualne".
A ja uważam, że z tego samego powodu (rozładowanie napięcia seksualnego) jest właśnie niekorzystna.
Dlaczego?
Dlatego, że "po co mam wstać sprzed kompa i zrobić cokolwiek by zdobyć samicę skoro mogę sam rozładować to napiędcie?". I tak powstają całe narody ludzi bez jaj. A raczej z jajami, tylko rozładowanymi.

To, że ktoś ma kijowe życie erotyczne i "musi" je rozładowywać przed kompem, nie znaczy, że robienie "tego" przed kompem doprowadziło go do kiepskiego życia erotycznego. To taka sama argumentacja, jak to że oglądanie kreskówek, czy granie w strzelanki robi z ludzi psychopatów. Kiedyś ludzie mogli tak uważać, ale dziś, gdy w gry gra większość ludzkości i nie czyni to z nich morderców, można wyraźnie zauważyć, że jest to bzdura. Krótko mówiąc problem typu: co było pierwsze jajko, czy kura (skoro już rozmawiamy o jajkach). Samo wstanie od kompa nie sprawi, że taki młody człowiek automatycznie stanie się obiektem powodzenia wśród kobiet.

Samo rozładowanie też u ciebie jest dość zawężonym problemem. Po pierwsze napięcie seksualne powoduje adrenalina, a jej nadmiar może mieć skutki uboczne. Pechowo każdy z nas jest inny, tak samo jak zwierzęta (jak to już wspomniałeś) i każdy ma różne potrzeby seksualne. Jeden pies będzie leżał cały dzień w kącie inny będzie skakał panu na nogę w wiadomym celu. Można sobie więc zadać pytanie, który z psów jest bez jaj i który ma większe szanse przekazania swojego napięcia seksualnego potomstwu.

Pytanie więc: Skoro masturbacja jest taka zła, to dlaczego jest taka zdrowa? Przede wszystkim podstawowy czynnik, związany z polucją, częsta wymiana puli plemników, sprawia, że są one zawsze młode i lepsze do zapłodnienia. Po drugie wraz z wytryskiem wyzwalane są substancje czyszczące naszą kanalizację i pozbywamy się substancji rakotwórczych. Mężczyźni częściej się onanizujący rzadziej chorują na raka prostaty. Samo onanizowanie zapobiega przedwczesnym wytryskom podczas seksu (wiem, wiem, obrzezanie też). Kobiety dzięki masturbacji łatwiej osiągają orgazm podczas stosunku.

Dodam jeszcze, że zwierzęta także potrafią się masturbować. Dość często "robią to" kangury i szympansy. Jeże do tego celu potrafią używać patyków, jak sztucznego dildo. Nietoperze natomiast potrafią to robić "paszczowo". Oczywiście, że człowiek nie robi kupy wszędzie, tak jak zwierzęta, ale także nikt nie twierdzi, że onanizowanie się wszędzie gdzie popadnie jest dobre. Robi się to w odpowiednim miejscu, tak samo jak kupę.

(2017-01-27, 03:09 PM)Gerald napisał(a):
(2017-01-27, 02:09 PM)Konq napisał(a): Jest on przypisany tym osobom w genach i nawet jak ktoś się zmusza, aby tego nie robić, to po prostu wbrew swojej naturze.

Są na to jakieś dowody?

Na co dowody?

(2017-01-27, 03:41 PM)danielq napisał(a): @Konq
To, że bardzo podoba mi się żona kolegi nie usprawiedliwia mnie by zostać - wolna wola i moje wybory - cudzołożnikiem. Ani nie usprawiedliwia ani zmusza.
Biblia zachęca do panowania nad sobą.
Geny są raczej słabym wytłumaczeniem, bo gdybym się usprawiedliwiał genami to poważnie by nikt tego nie wziął.
Nasze czyny wynikają z nastawienia i wyborów.
I świadomości odpowiedzialności za wybory.

Napisałem gdzieś, że jeśli podoba nam się czyjaś żona, to jest to zapisane w genach?


Wiadomości w tym wątku
Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-21, 02:07 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez jumi - 2017-01-21, 07:12 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-21, 02:08 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-26, 04:32 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-26, 01:01 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-26, 01:45 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-26, 08:11 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-27, 09:53 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-27, 04:01 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-27, 05:27 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-27, 06:51 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-27, 07:29 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-28, 12:16 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-28, 09:20 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-28, 10:09 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Przemeks - 2017-01-28, 09:50 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-29, 08:55 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Młodszy brat Szefa - 2017-01-29, 03:36 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-29, 05:37 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-21, 09:42 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-22, 02:21 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-22, 11:57 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Powała - 2017-01-22, 05:26 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Eliahu - 2017-01-26, 11:35 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-26, 11:41 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-26, 11:49 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez raven - 2017-01-26, 11:54 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-27, 03:59 AM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Eliahu - 2017-01-26, 11:47 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez danielq - 2017-01-27, 12:13 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Konq - 2017-01-27, 02:09 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez Gerald - 2017-01-27, 03:09 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez danielq - 2017-01-27, 03:41 PM
RE: Samobójstwo a plan boży - przez jumi - 2017-01-28, 04:21 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości