Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald
#21
Widzisz Eli ile pytań do wyjaśnienia?
A Ty masz to w dupie chłopaku i się wypaliłeś.Wink
Ludzie potrzebują wiedzy z różnych źródeł, aby móc sobie własne widzenie zweryfikować
Dużo skuteczniejszym sposobem na to, aby nas ludzie zrozumieli jest przedstawienie własnej wizji świata, a nie udowadnianie, że czyjaś wizja jest zła.
Nagrywaj dalej bo to o wiele bardziej nośne niż pogaduchy na forumach.
Nagrasz filmik o butelkach z wodą, albo sposobach podróżowania Żydów statkiem w szabat raz, na YT, i jak Petrus z a zapyta, dasz linka i z głowy. A jak wyjaśniasz na forach to wyjaśniasz 1000 razy to samo każdemu z osobna. Szkoda czasu i nerwów, a efekt bliski zero.
Bierz się do roboty i nie płacz
Chłopaki nie płaczom:-)
#22
(2017-07-13, 05:06 AM)Gerald napisał(a): Widzisz Eli ile pytań do wyjaśnienia?
A Ty masz to w dupie chłopaku i się wypaliłeś.Wink
Ludzie potrzebują wiedzy z różnych źródeł, aby móc sobie własne widzenie zweryfikować
Dużo skuteczniejszym sposobem na to, aby nas ludzie zrozumieli jest przedstawienie własnej wizji świata, a nie udowadnianie, że czyjaś wizja jest zła.
Nagrywaj dalej bo to o wiele bardziej nośne niż pogaduchy na forumach.
Nagrasz filmik o butelkach z wodą, albo sposobach podróżowania Żydów statkiem w szabat raz, na YT, i jak Petrus z a zapyta, dasz linka i z głowy. A jak wyjaśniasz na forach to wyjaśniasz 1000 razy to samo każdemu z osobna. Szkoda czasu i nerwów, a efekt bliski zero.
Bierz się do roboty i nie płacz
Chłopaki nie płaczom:-)

Jak ELIAHU jest wypalony, to nie ma co go zmuszać. Ale mnie bardziej interesują, rzeczy które łączą nie dzielą I miałabym do Elliahu pytania kulturowe itp. Jego yt jest ogołocony... Może publikowanie tam. byłoby lepsze a linka zawsze można wrzucić i wtedy każdy wybiera to, co go interesuje. Pozdrawiam.
#23
(2017-07-12, 10:09 AM)pitupitu napisał(a): @Eliahu

Eli, chodzi za mną od jakiegoś czasu pytanie, na które - myślę - że znasz odpowiedź. Zanim zapytam, chciałabym upewnić się, że dobrze mi się wydaje w kwestiach podstawowych. Ale najpierw wolę mieć pewność, dlatego potwierdź, proszę, lub zaprzecz: czy wierzysz, że po śmierci życie trwa, czy też sądzisz, że kończy się z chwilą, kiedy człowiek umiera? co sądzisz na temat istnienia piekła?
Jeśli możesz - czekam na odpowiedź.

PEWNIE Eliahu odpowie: ale znalazłam to: http://www.fzp.net.pl/judaizm/judaizm-zycie-po-zyciu
#24
(2017-07-13, 03:25 PM)joann071 napisał(a): Jak ELIAHU jest wypalony,  to nie ma co go zmuszać. Ale mnie bardziej interesują, rzeczy  które łączą nie dzielą I miałabym do Elliahu pytania kulturowe itp. Jego yt jest ogołocony... Może publikowanie tam. byłoby lepsze a linka zawsze można wrzucić i wtedy każdy wybiera to, co go interesuje. Pozdrawiam.

Ma co go zmuszać i należy i trzeba bo każdy potrzebuje jakiegoś celu i motywacji;-)
Jest tyle nieporozumień, nienawiści i niechęci wynikających z niewiedzy, że warto niewiedzę zamieniać w wiedzę
Ja widzę to po swoich bliskich. Do kościółka biegają, do matki boskiej paciorki odmawiają, a jedyne co o Żydach są w stanie powiedzieć to to, że Żydzi rządzą światem. A są tylko to w stanie powiedzieć bo tak są nauczeni, żadnego Żyda nie poznali i nic na ten temat nie wiedzą.
I moim zdaniem zdania nie zmienią bo taki druk mają w mózgach przez lata pielęgnowany.
Ale jest przecież masa młodych ludzi, którzy nawet z racji wieku jeszcze takich uprzedzeń nie mają i do nich można trafić i warto trafić. 
Z niewiedzy rodzą się uprzedzenia i dlatego warto mroki rozjaśniać i póki Eli tutaj się pojawią to będę go cisnął jak cytrynkę, aby do nagrywania powróciłWink
#25
Gerald ? Masz u mnie 1000 punktów za lojalność wobec przyjaciela. Ale prawda jest też taka, że Eliahu jest i będzie sfrustrowany, bo tak naprawdę to On by chciał, żeby przynajmniej 90% chrześcijan przestało.wierzyć w Jezusa. Nie jestem antysemitką i rozumiem Cię z bliskimi, ale niestety to popularność takich ludzi jak pewien wykluczony modny teraz ksiądz i narodowiec.. To tacy ludzie kształtują młodych. Resztę dopiszę potem i nie gniewaj się za szczerość.

(2017-07-11, 11:54 AM)Konq napisał(a):
(2017-07-11, 11:32 AM)Przemeks napisał(a): Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeden powie, że nienawidził, drugi, że mówił im prawdę w oczy.
Dodam jeszcze, że wg. NT arcykapłani i starsi ludu wydali Jezusa przed Piłata przez nienawiść - Mt 27:1-18.

Czyli Eli nie hejtował Chrześcijan, tylko został zbanowany za mówienie prawdy w oczy?

Arcykapłanie to nie Faryzeusze.

Ale Arcykapłani i Faryzeusze zjednoczyli się przeciw Jezusowi.
#26
(2017-07-14, 11:54 AM)joann071 napisał(a): Ale prawda jest też taka, że Eliahu jest i będzie sfrustrowany, bo tak naprawdę to On by chciał, żeby przynajmniej 90% chrześcijan przestało.wierzyć w Jezusa.

Następna co poznała Prawdę ;-)

Eli wielokrotnie powtarzał, że dla niego nie ma znaczenia w co wierzysz. On tutaj toczy boje o kłamstwa które tworzą/powielają ludzie na temat Judaizmu.
I tyle.
#27
(2017-07-14, 03:59 PM)Powała napisał(a):
(2017-07-14, 11:54 AM)joann071 napisał(a): Ale prawda jest też taka, że Eliahu jest i będzie sfrustrowany, bo tak naprawdę to On by chciał, żeby przynajmniej 90% chrześcijan przestało.wierzyć w Jezusa.

Następna co poznała Prawdę ;-)

Eli wielokrotnie powtarzał, że dla niego nie ma znaczenia w co wierzysz. On tutaj toczy boje o kłamstwa które tworzą/powielają ludzie na temat Judaizmu.
I tyle. 
PowałaBig Grin
Nikt nie zna całej Wink Prawdy ale to tak samo jakby protestanci mówili, "my tylko tak dla żartu mówimy katolikom o Maryjkach, sakramentach itd". Oczywiście, że Eliahu opowiada o kłamstwach na temat Judaizmu, ale jedno drugiemu nie szkodzi. I nie mówcie, żeby się nie cieszył, jakby ktoś przejął jego poglądy. Resztę czytaj w nowych wątkach... Pozdrawiam.
#28
Chcę dokończyć swoją wypowiedź i nią ostatecznie zakończyć temat Eliahu z mojej strony. A co kto z tym zrobi, jego sprawa. Dla mnie jak dla Martina, to jest taki sam fenomen, jakbym się przeniosła w czasie. Nie wszystko mogę napisać, bo ktoś może mnie źle zrozumieć albo Martin zbanować...
Niektórzy tutaj strasznie się cieszą, bo ich zdaniem, Eli... zakasowuje chrześcijan, ale nie widzicie albo nie chcecie zauważyć, odmienności jego myślenia. I dlatego ja powiedziałam, że On jest ŻYDEM, a ja Chrystianką i Koniec. Ale czy Eli tego chce, czy nie chce skoro jest Faryzeuszem to ma określone poglądy znane nam z Ewangelii. A Faryzeusze nienawidzili się z Jezusem. I Eli ma z tym problem, że ktoś o Nim myśli: synagoga Szatana, albo grób pełen plugawstwa... A ja myślę tak; napiszę to w punktach:

1. Ludzie współcześni nienawidzą ŻYDÓW, bo uwierzyli, że ŻYDZI rządzą światem, tak jak Hitler. A międzynarodowy spisek Żydów był zręcznie przygotowaną mistyfikacją i w to też uwierzył Hitler.
2. Jakiś czas temu był program na ten temat, tylko nie umiem go znaleźć w necie. Jak ktoś wie, niech da linka.

3. Za czasów młodości mojej babci, (początek XX wieku) i później, rzeczywiście Ewangelia posłużyła KK, do nienawiści wobec Judaizmu. Podobno Wyszyński kiedyś powiedział, że Niemcy mieli trochę racji, ale szczegółów nie znam.
4. Głupie jest to, że dużo ludzi, utożsamia słowo Faryzeusze z obłudnym religijnie człowiekiem, a nie chce przyjąć do wiadomości, że to było stronnictwo.

5. Dyskusje Faryzeuszy miały Jezusa na czymś złapać, a On się nie dał i to musi być strasznie irytujące. To nieprawda, że Jezus nie znał się na wyjątkach Szabatu, jak ratowanie życia, przecież dał przykład osła, który w ten dzień wpadł do studni, dlatego uzdrowił też człowieka w Szabat. Jakoś prawie nikt się o tym nie zająknął. Tylko Przemeks chyba zauważył i może ktoś inny...

Nie chcę rozmawiać z Eliahu na zasadzie kto ma rację Oni czy my, a może ktoś jeszcze? On zna się na odłamach chrześcijan, ale patrzy religijnie, a wiara to dla mnie nie opcja na wzór polityki, tylko duchowa rzeczywistość.
A Eliahu życzę wszystkiego najlepszego i kończę jego temat, a Wy róbcie i myślcie co chcecie. Dobranoc Wszystkim!
#29
(2017-07-14, 11:53 PM)joann071 napisał(a): Chcę dokończyć swoją wypowiedź i nią ostatecznie zakończyć temat Eliahu z mojej strony. A co kto z tym zrobi, jego sprawa. Dla mnie jak dla Martina, to jest taki sam fenomen, jakbym się przeniosła w czasie. Nie wszystko mogę napisać, bo ktoś może mnie źle zrozumieć albo Martin zbanować...
Niektórzy tutaj strasznie się cieszą, bo ich zdaniem, Eli... zakasowuje chrześcijan, ale nie widzicie albo nie chcecie zauważyć, odmienności jego myślenia. I dlatego ja powiedziałam, że On jest ŻYDEM, a ja Chrystianką i Koniec. Ale czy Eli tego chce, czy nie chce skoro jest Faryzeuszem to ma określone poglądy znane nam z Ewangelii.
No widzisz, a według mnie postrzeganie Eliego, jako mumii sprzed 2000 lat jest dla niego obraźliwe ponieważ stawia go w jednym szeregu z ludźmi, których Jezus nie nazywał w superlatywach.
To jest fair?
Przecież sam Jezus mówił do tłumu

Na katedrze Mojżesza zasiedli uczeni w Piśmie i faryzeusze. 3Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie. Mówią bowiem, ale sami nie czynią. 4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą. 5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać. Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów. 6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach. 7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi. 8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. 10Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus. 11 Największy z was niech będzie waszym sługą. 12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

Przecież stąd wynika, że Jezus miał taki sam światopogląd jak faryzeusze i nie krytykował ich światopoglądu tylko postępowanie.
A skąd wiecie co czyni Eli i jak się wywiązuje z Prawa, które go obowiązuje?
I kim są chrześcijanie, aby go oceniać i czuć się lepszymi ? Bo przecież takie porównania właśnie świadczą o tym, że ktoś tu czuje się lepszy....
Równie dobrze, ja mogę powiedzieć, że nie widzę nikogo, kto przypominałby chrześcijan sprzed 2 tys lat.
Miło?
Niemiło...... Takie porównania po prostu są nie fair.
I tu nie chodzi o to, aby ustalić kto ma rację bo dla każdego racja leży gdzie indziej.
Tu chodzi o to, aby choć spróbować się zrozumieć.


P.S. Nie znam nikogo, kto cieszyłby się z tego, że faryzeusz "kasuje" chrześcijan,wręcz przeciwnie.
Jak czytamy Dziejach to zazwyczaj chrześcijanie "kasowali" faryzeuszy. 
Gdzie się podziali ci chrześcijanie?
#30
(2017-07-15, 07:38 AM)Gerald napisał(a): Jak czytamy Dziejach to zazwyczaj chrześcijanie "kasowali" faryzeuszy.

Trochę dziwne było by zamieszczanie w Dziejach dowodów przeciwko chrześcijaństwu Big Grin


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości