Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald
#6
(2017-07-10, 04:13 PM)Eliahu napisał(a): @joann071
Cytat:Przecież jak mówię do jakiegoś Japończyka, który nie słyszał o Chrystusie:  
" jestem chrześcijanką, służką Jezusa i nie gniewajcie się za moje poglądy" - to nie przepraszam za swoją wiarę, tylko mówię o różnicach kulturowych, przez które, nie od razu się zrozumiemy.
To by była nawet trafna analogia gdyby nie kilka faktów:

1.
- "Nowy Testament" NIE mówi takich rzeczy jak : "Biada wam Samuraje, obłudnicy (...), przewodnicy ślepi (...), głupi i ślepi! (...), podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa (...), zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości (...), Węże, plemię żmijowe, (...) spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi".
- "Nowy Testament" natomiast MÓWI wszystkie te rzeczy o faryzeuszach.
- Ja nigdy NIE powiedziałem niczego takiego o chrześcijanach. A zastanów się co by było jakbym powiedział. Jak byś zareagowała?

2.
- "Nowy Testament" NIE mówi takich rzeczy jak " Japończycy zabili Pana Jezusa (...) Nie podobają się oni Bogu i są wrodzy wszystkim ludziom."
- "Nowy Testament" natomiast MÓWI to o Żydach.
- Ja nigdy nie napisałem, że "chrześcijanie" są odpowiedzialni zbiorowo za cokolwiek. A co by było jakbym tak pisał?

3. 
- Chrześcijaństwo NIE powstało jako antyteza i zaprzeczenie dla Szintoizmu a Jezus nie podawał się za Cesarza Japonii. Chrześcijanie nie uważają, że powinni zastąpić Japończyków jako Imperium Wschodzącego Słońca.
- Chrześcijanie natomiast powstali jako antyteza i zaprzeczenie Judaizmu, Jezus podawał się za Króla Żydów a chrześcijanie twierdzą, że zastąpili Żydów jako naród wybrany.

4. 
- Nie da się być chrześcijaninem i nie krytykować non-stop najcenniejszych dla Żydów wartości takich jak Tora. Martin np. robi to w prawie każdym odcinku i nikogo nie powinno to dziwić bo to jest program o chrześcijaństwie i trudno wymagać by nie mówił o istocie chrześcijaństwa czyli zastąpieniu Tory wiarą w Jezusa. 
- Nie da się szczerze pisać o judaizmie i nie napisać, że dla nas to bluźnierstwo. Zastanów się: Żydzi nie wierzą w Jezusa, co nie. Czy jeśli a nóż Jezus nie jest Bogiem to czy czczenie go nie jest bałwochwalstwem? A czy jeśli "NT" nie pochodzi od Boga to czy jego autorzy nie są fałszywymi prorokami. Dla nas tak jest - bałwochwalczy kult założony przez fałszywych proroków. Straszne słowa??? Ale czy straszniejsze od tych które cytowałem wyżej z "NT".

5. 
- Martin kiedyś w odcinku powiedział, że w proroka mormonów - Moroniego może uwierzyć tylko Moron (ang. dureń). Czy tam, że sam prorok to Moron, już nie pamiętam. I nikt się nie oburzył. 
- Jaka by była reakcja jakbym napisał że Jezus Chrystus to Jebus Chytrus? 

Podsumowując to nie jest tak, że ja jestem tu stroną atakującą a chrześcijanie się bronią. Nie jest też wcale tak, że to ja używam najmocniejszych słów jakie tu padają. Problem nie jest w tym co się mówi, tylko kto mówi i o kim. 

PEACE!

ps. Dostałem bana konkretnie za to, że kobiecie która wrzucała w komentarze linki do stron o tym, że Żydzi porywają dzieci i mordują je w satanistycznych rytuałach i że tak nakazuje nasz Talmud, napisałem, że jest "głupiutka". heh. Do dziś nie wiem jak mogłem... Przecież ona na pewno nie chciała nikogo urazić.

Eliahu, miałam napisaną długą odpowiedź, ale ją usunęłam. Bo trochę poczytałam tu i ówdzie i doszłam do wniosku że to bez sensu. Każdy z nas pozostanie przy swoim. Ale załóżmy, że ewangelia jest nie prawdziwa, to dlaczego słowa Jezusa tak Cię ruszają, jeżeli ktoś pisze coś co jest dla Ciebie bujdą? Jak ja nie jestem buddystką i nie chcę nią zostać to nie chodzę na ich fora. Nie rozumiem po co tu jesteś? Przecież i tak nie moglibyśmy zostać Judaistami, bo się nimi nie urodziliśmy? Wytłumacz mi.. Ja szanuję wszystkich jako ludzi i jako z człowiekiem z Mormonem też mogę gadać. A na ich wyznaniach za dobrze się nie znam, więc nie mogę ich porównać z moją wiarą w P. Jezusa? A w każdym środowisku są ludzie, którzy wyszukują głupie linki na innych. Nie jesteś dzieckiem, by tego nie wiedzieć...


Wiadomości w tym wątku
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez joann071 - 2017-07-10, 02:31 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez joann071 - 2017-07-11, 02:04 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 02:16 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 10:58 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 11:54 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 03:34 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-20, 03:53 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-21, 05:28 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości