Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald
#12
@joann071
Przede wszystkim ja nie chcę abyś czuła się źle z powodu czegokolwiek co ja piszę. Tak naprawdę nie chcę byś czuła się źle z powodu czegokolwiek. Nie odbieraj tego jako walki między nami a tym bardziej nie odbieraj tego jako walki dobra ze złem, bo to nie jest nawet walka. To jest rozmowa - wymiana poglądów a te rzeczy to dobro a nie zło.
A teraz dalej:
Cytat:załóżmy, że ewangelia jest nie prawdziwa, to dlaczego słowa Jezusa tak Cię ruszają, jeżeli ktoś pisze coś co jest dla Ciebie bujdą?
Rusza mnie dlatego bo wielu ludzi wierzy, że jest prawdą a mówi ona o nas takie rzeczy jakie zacytowałem z "NT" w poście wyżej. Wolałbym by ludzie nie wierzyli, że mimo iż z wierzchu jestem pobożny to wewnątrz jestem pełen plugastwa. Wolałbym by moja synagoga nie była uważana za synagogę szatana.
Cytat:Jak ja nie jestem buddystką i nie chcę nią zostać to nie chodzę na ich fora. Nie rozumiem po co tu jesteś?
Buddyści nie opierają swojej wiary na zaprzeczaniu chrześcijaństwu. Przeciwnie - szanują Jezusa. Jestem tu po to by prostować fałszywe opinie na temat judaizmu, poza tym jestem tu wiele lat (7?) i lubię ludzi którzy tu są a do tego forum to jest dość wyjątkowe i ma już jakby swoją historię. (to jest drugie forum, stare zostało usunięte)
Cytat:Przecież i tak nie moglibyśmy zostać Judaistami, bo się nimi nie urodziliśmy? Wytłumacz mi.
O! Właśnie po to jestem na tym forum by prostować takie mity.
Każdy może zostać Żydem. To jest kwestia przynależności 'plemiennej' a nie rasy. To nie tak, że 12 synów Israela rozmnażało się między sobą aż do dziś. Od zawsze byli konwertyci. Księga Estery w chyba 8 rozdziale mówi o tym, że wielu Persów przechodziło na judaizm. Z historii wiemy, że także wielu Rzymian i Arabów.
Mimo to - nikt nie musi być Żydem by podobać się Bogu. Nie trzeba przestrzegać szczegółowo Tory - zobacz https://pl.wikipedia.org/wiki/Siedem_Praw_Noego
Cytat:w każdym środowisku są ludzie, którzy wyszukują głupie linki na innych. Nie jesteś dzieckiem, by tego nie wiedzieć...
Ja to wiem. Tylko nie wiem dlaczego potępia się mnie a nikt nie potępił jej.

@Przemeks

https://www.gotquestions.org - strona jest dla mnie niewiarygodna. Widziałem na niej jawne kłamstwa o których pisałem. Pisali, że Talmud potwierdza ukrzyżowanie Jezusa co jest kompletną bzdurą.
Ten artykuł też manipuluje i chce przedstawić to tak jakby to Sad. i Far. to była prawie jedna grupa.
Ta strona ma za zadanie za wszelką cenę potwierdzić to co jest w "NT".

Cytat:Irytuje mnie Twoja negacja źródeł, które przytaczam. Jeśli nie wierzysz Ewangelii, to komu wierzysz? Piszesz o wojnie - którą wojnę masz na myśli?
Ciągle nawiązujesz do Jezusa - że nienawidził, że wytykał starszyźnie błędy. Ewangelie nie przypisują Jezusowi nienawiści - chyba, że odnajdziesz taki fragment.
Muzułmanów też irytuje to, że ludzie nie traktują Koranu jako wiarygodnego źródła. Oj, jeszcze jak ich to irytuje!
Czy mówienie komuś, że wewnątrz jest pełen wszelkiego plugastwa jest wyrazem miłości? Nazywanie narodów plemionami żmijowymi jest czym? Serio pytam.
Wg. Koranu (a czytałem i to z konkretnym muzułmańskim komentarzem) Muhammad nikogo nie nienawidził, a po każdej wygranej bitwie płakał i lamentował nad losem pokonanych niewiernych. Nigdy sam nie podniósł pierwszy miecza. Nigdy nie prześladował - to jego prześladowano. Bronił się.
Rozumiesz....?

Cytat:starszyzna zarzucała Jezusowi przekraczanie Prawa - a to, że łuskał kłosy w szabat, albo uzdrawiał w szabat. Jezus wyraźnie mówi za co krytykuje faryzeuszy, poczytaj chociażby Ewangelię Mateusza 23
Problemem jest właśnie to, że wielu chrześcijan traktuje "NT" jako jedyne źródło.
Niestety "NT" przedstawia fałszywy obraz faryzeizmu i na tle tego fałszywego zdemonizowanego obrazu przedstawia chrześcijaństwo jako samo dobro.
Nie ma zakazu leczenia w Szabat. Jest zakaz łuskania kłosów, ale jednocześnie jest nie tylko dozwolone ale wręcz nakazane złamać wszystkie zakazy szabatu by ratować życie lub np. nakarmić głodnego.
To jest nic innego jak próba demonizowania prawa żydowskiego w oczach ludzi którzy nigdy się z tym prawem nie zetknęli w praktyce. To dlatego łatwo łyknęli to wszyscy tylko nie Żydzi którzy to prawo znali.

A Konq miał na myśli ostatnią Wojnę Żydowską - jedną z tych opisanych przez Flawiusza.

@Konq

Judaizm to Faryzeizm. Jeszcze w XVIII w. największa synagoga w Jerozolimie nazywała się "Beis haKnesset haPeruszim" - 'Dom Zgromadzeń Faryzeuszy'. Nazwa Judaizm chyba jeszcze nie istniała.
Saduceusze to była praktycznie inna religia, bardzo się różnili. Flawiusz kiedy pisze o stronnictwach Żydowskich ma na myśli stronnictwa wśród mieszkańców Judei a nie wśród tego co dziś nazywamy judaizmem czy Żydami.

A co do kary śmierci to nie jest tak, że faryzeizm jej nie popiera. Faryzeizm i Halacha twierdzi, że jedynie Sanhedryn może wydać wyrok śmierci. Jednak ponieważ oni tak jak wiesz nie uznawali ówczesnego kolaborującego z Rzymem Sanhedrynu saducejskiego, to też i uznawali wyroki śmierci za nielegalne.

Trzymajta się!

A co do mojego imienia to 'prawdziwe imię' jest sprawą względną bo mam różne w różnych krajach. Ale tak w UK i Israelu mam w dokumentach "Eliyahu" i "אליהו". Ale nazwisko jest zmyślone i oznacza coś jak "pusta głowa". Smile A w Polskim dowodzie mam "Jan".


Wiadomości w tym wątku
Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez joann071 - 2017-07-10, 02:31 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 02:16 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 10:58 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 11:54 AM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-11, 03:34 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Eliahu - 2017-07-11, 08:42 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-20, 03:53 PM
RE: Dyskusja przeniesiona: joann071 / Gerald - przez Konq - 2017-07-21, 05:28 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości