Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kwiryniusz
#1
Chciałem napisać kilka słów wyjaśnienia, bo w komentarzach na głównej stronie odwyku nie pozwala mi stronka dopisać drugiego posta pod swoim.
Nie chcę Mateusz, aby nasza rozmowa gdzieś się rozminęła. To znaczy, żebyśmy oboje mówili, ale każdy na swój temat. Rozumiem Twój punkt widzenia, źródła poza - chrześcijańskie stwierdzają, że spis ludności był, ale kiedy indziej. Ale może da się tą sprawę jakoś "rozkmninić". Ja nie przyglądałem się wcześniej temu tematowi, ale znalazłem na szybko stronkę która opisuje kilkanaście wątpliwości dotyczących Łk 2,2. Może warto się temu tematowi przyjrzeć z bliska. Możesz opisać problem wspomnianych przez Ciebie inskrypcji?
#2
Cytat:Rozumiem Twój punkt widzenia, źródła poza - chrześcijańskie stwierdzają, że spis ludności był, ale kiedy indziej

Chrześcijańskie (choć późniejsze) też tak stwierdzają. W zasadzie konkretnie tylko Ewangelia Łukasza stoi okoniem. Dlatego ostatnio jest moda raczej na to, żeby próbować inaczej tłumaczyć grekę Łk i w ten sposób uzgadniać ze świecką historią, niż bronić, że jednak ma rację.

Cytat:Ale może da się tą sprawę jakoś "rozkmninić".

Na pewno się da. Moje doświadczenia z fanami Gwiezdnych Wojen pokazują, że dowolną sprzeczność i niespójność można wytłumaczyć, jeśli ktoś bardzo tego chce :-)

Trzeba będzie trochę ponaciągać, ale udać się uda.

Cytat:Możesz opisać problem wspomnianych przez Ciebie inskrypcji?

Jak chcesz szczegółów, to poszukaj po poradnikach apologetycznych, a potem sam zweryfikuj. Ja nie będę dostarczał głupich argumentów, bo jeszcze ktoś zapamięta :-)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości