Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Słowne zmagania Geralda i Przemka
#41
Mateusz widzę, że jest na bierząco Smile
Uważam, że znacznie ważniejsze jest dla mnie szukanie informacji dotyczących tego jak działać by zyskać uznanie Boga i Jezusa niż drążenie tematu: „do kiedy?”
Dla mnie odpowiedź na to pytanie jest prosta: „do końca”. Na to się przecież pisałem gdy dałem się ochrzcić.
Dlatego najczęściej mało mnie interesowały zazwyczaj wyjaśnienia w sprawie końca.
Informacje na ten temat nie były przedstawiane odkąd sięgam pamięcią (mam 43 lata) jako jakieś dogmaty, tylko jako pomocnicze informacje dotyczące tego jak to można rozumieć.
Niektóre rzeczy są dodawane, uzupełniane lub rzeczywiście zmieniane. Nie jest to jakieś megaistotne w życiu chrześcijanina, i gubi się całej masie ważniejszych rzeczy dotyczących bierzących spraw (np artykuł o uchodźcach, do którego link podałem w innym poście), ale tłumaczenie dotyczące tego czym jest „pokolenie”, „obecność/lub przyjście” można potraktować jako ciekawostkę tego co mógł mieć na myśli Jezus jak o tym mówił. Tak to odbieram.
Poniżej link do artykułu mówiący m.in. o tym jak rozumiana może być błyskawica, o której pisał Przemeks.
https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/200...enie&p=par
#42
Napisałeś, że niektóre rzeczy rzeczywiście mogą zostać zmieniane. Wiesz, jak dla mnie nierozsądnym jest orzekanie o tym, że Milenium miało rozpocząć się np. w 2034 roku, a potem wycofywanie się z tego. Świadkowie mogą zostać przez to uznani za mało wiarygodnych, a oskarżeni o próby wywarcia nacisku na potencjalnych nowych wyznawców - na zasadzie: stosujemy presję w stylu "chodźcie do nas, bo czas jest bliski", a potem po pozyskaniu ich o odwlekanie daty w celu zatrzymania ich przy sobie jak najdłużej.
Wolałbym osobiście, abyś pisał, że nie jest to dla chrześcijan megaistotne, tylko dla Ciebie. Sądzę, że istnieją chrześcijanie, dla których ta sprawa jest dość ważna.
Dziękuję za linka, pomógł mi zrozumieć kilka rzeczy.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości