Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świecka etyka i moralność. Świecki światopogląd.
#4
(2018-02-23, 11:20 PM)Gerald napisał(a): Ok Konq. A skąd czerpiesz swój "dekalog"?
Skąd czerpiesz inspiracje " dobre- niedobre"
Sam ustalasz co ci "w duszy gra"?

Jak mawiał bohater znanej książki - Kodeksy są po to, aby wiedźminowi łatwiej było wymigać się od niewygodnych zleceń Smile

A tak na serio to jestem przeciwny "dekalogom". Pomijam to, że takowe zazwyczaj z biegiem lat ulegają modyfikacjom, nadinterpretacjom, ponieważ prymitywnieją. Ale już sama podstawa ich istnienia jest dziwna.
Większość "dekalogów" istnieje po to, żeby pod płaszczykiem kilku praw naturalnych przemycić inne, zazwyczaj bzdurne przepisy.

Ja wiem, że nie wolno zabijać, bo to nie jest korzystne ani dla pojedynczego człowieka, ani dla społeczeństwa. To samo dotyczy zwierząt. Czasami mówimy, że ktoś zachowuje się jak zwierzę, ale to wśród zwierząt jest prawo "nie zabijaj" przestrzegane absolutnie, a nie u ludzi, przynajmniej jeśli chodzi o zasady wewnątrzgatunkowe. Po co więc zwierzętom "dekalogi"? One znają miłość, macierzyństwo, a przede wszystkim hierarchię i bez tego. Wygląda więc na to, że to kodeksy ułatwiają właśnie człowiekowi nadinterpretację tych naturalnych zasad jakich nauczyła nas przyroda.


Wiadomości w tym wątku
RE: Świecka etyka i moralność. Świecki światopogląd. - przez Konq - 2018-02-25, 11:35 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości