Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskusje o ewolucji
#6
(2016-01-20, 02:06 PM)Martin napisał(a): Ale dla potrzeb rozmowy, żeby zachować odpowiednią dyscyplinę, trzeba oczywiście rozróżniać między jednym a drugim. Nie ma tu wątpliwości. Jak gadamy o pierniku, to wiatrak zostawmy chwilowo na boku. I odwrotnie.

O tym właśnie piszę. Trudno jest dyskutować z osobą, która losowe procesy abiogenezy, przekłada na przyczynowo-skutkowe procesy ewolucji gatunków. Jeśli znasz jakiegoś kreacjonistę, który w swoich "wykładach" kiedykolwiek rozróżnił te dwa procesy i podważył ich właściwe argumenty to chętnie posłucham. Twój wykład o skomplikowaniu komórki i sugestii, że takie coś nie mogło powstać na drodze losowych zmian sugeruje jednak coś innego.

(2016-01-20, 02:06 PM)Martin napisał(a): Ale fakt, że mniej ostatnio rozmów o kreacjonizmie niż bym chciał. Często nie włączam się, bo raz, że mnie już trochę męczy powtarzanie od 20 lat tych samych dyskusji, zwłaszcza że prawie za każdym razem ktoś przytaczając argument jest święcie przekonany, że mówi mi coś, o czym nie słyszałem już czterdzieści siedem razy w ciągu ostatnich 20 lat.
Z przykrością muszę stwierdzić, że większość "udziału ewolucjonistycznego" w komentarzach to prośba o skorygowanie definicji, związanych z teorią ewolucji, które są notoryczne przekręcane i na podstawie ich błędnego rozumienia wysuwa się kreacjonistyczne argumenty. Z przykrością, ponieważ jest to jedyny w polskim internecie portal, gdzie można swobodnie porozmawiać o kreacjonizmie. Nie powinno cię dziwić, że "czujemy większą potrzebę głoszenia", problem w tym, że wy nie chcecie w ogóle rozmawiać o swoich wnioskach (pomijam tu nawet kwestię udowodnienia argumentów).

Dlatego pomysł Zabora jest całkiem fajny. Jest ekspert od genetyki, więc można dla niego przygotować wszystkie wątpliwości jakie kreacjonizm ma wobec genetyki ewolucyjnej. Czy kogoś odpowiedzi przekonają , czy nie, zawsze można będzie dzięki temu skorygować kilka rzeczy, które być może błędnie się rozumie.

(2016-01-20, 02:06 PM)Martin napisał(a): A po trzecie jestem ciut za bardzo leniwy i ciut za bardzo zapracowany, żeby całymi dniami debatować.
Brzmi to trochę paradoksalnie, zważywszy na twoje ciągłe żale, że Godzinki, albo inne audycję cierpią na absencję dzwoniących. A jak masz możliwość stworzenia audycji, której tematyka na odwyku zdobywa największą popularność, to wtedy - "Nie chce mi się" Sad


Wiadomości w tym wątku
Dyskusje o ewolucji - przez Zabor - 2016-01-17, 05:03 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Konq - 2016-01-19, 10:59 AM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Martin - 2016-01-20, 02:06 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Konq - 2016-01-22, 12:38 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Martin - 2016-01-31, 05:23 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Konq - 2016-02-02, 01:07 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Młodszy brat Szefa - 2016-01-30, 08:34 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Zabor - 2016-01-19, 06:47 PM
RE: Dyskusje o ewolucji - przez Martin - 2016-01-20, 01:49 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości