Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tożsamość projektanta
#51
I owszem czytałem ze uwagą.
A gdzie widać tak dokładniej? Ciut, ciut dokładniejWink
#52
(2018-07-20, 06:39 PM)Gerald napisał(a): I owszem czytałem ze uwagą.
A gdzie widać tak dokładniej? Ciut, ciut dokładniejWink

W tym co zostawiłem w cytacie: "choć ten sam Bóg".
Żydzi nie uznają chrześcijaństwa za religię monoteistyczną, ergo: judaizm i chrześcijaństwo nie "mają" tego samego Boga.
#53
Mają. W założeniu. Bóg chrześcijan jest przecież Bogiem z łam ST czyli Bogiem Żydów.
Więc jest ten sam.
A co sobie później pododawali i jedni i drudzy....
I stąd brak wspólnych tematów
#54
(2018-07-20, 06:59 PM)Gerald napisał(a): Mają. W założeniu. Bóg chrześcijan jest przecież Bogiem z łam ST czyli Bogiem Żydów.

Nie mają :-)
Nie jest tym Bogiem.
ST wyraźnie mówi, że Bogiem Żydów jest ten Bóg którego "znają wasi ojcowie". Nie zmieni tego, żadne zamienianie wody w wino, chodzenie po wodzie czy zmartwychwstanie. Bogiem Żydów jest ten Bóg co do którego oni powiedzą: "To ten". Amen.
#55
OK.
Wiesz, chodzi mi o to, że mnie nie interesują poglądy Żydów na chrześcijaństwo i poglądy chrześcijan na Żydów.
Nie jestem PawłemWink
Mnie interesują relacje. A te są, co tu dużo mówić słabe
Choć nawet Paweł gromił wywyższających się chrześcijan, że pochodzą z tego samego pnia i tylko dzięki Żydom doznają odkupienia.
Źle mówię, nie pochodzą z pnia. Są doszczepkiem. Wynikiem transplantologiiWink
No i o to chodzi. Nikt zdaje się tego nie dostrzegać. Znaczy dostrzega, ale generalnie ignoruje
#56
Hmmm, pomimo takiej dyskusji, nie usłyszałem jakiś poszlak dowodowych, które przemawiają za tym, że Bóg Biblii jest projektantem wszechświata. :/
#57
(2018-07-22, 06:41 PM)bartekulka napisał(a): Hmmm, pomimo takiej dyskusji, nie usłyszałem jakiś poszlak dowodowych, które przemawiają za tym, że Bóg Biblii jest projektantem wszechświata. :/

Eli podał Ci numer skypa.
Dryndnąłeś?
#58
Podstawą chrześcijaństwa jest zasada by informacje o Bogu Żydów czerpać zewsząd byle nie od Żydów. Smile
#59
Temat super ciekawy, dla mnie, z tego względu, że zadaję sobie podobne pytania.
Też byłabym bardzo wdzięczna na namiar do dawnego forum (na poprzedniej stronie ktoś wspominał o tym), gdyż jestem ciekawa odpowiedzi Elihu. Nie mam skypa, odinstalowałam jakiś czas temu, komp mam stary, ledwo zipie, a skype go spowalniał jeszcze bardziej, no i mam mało osób z którymi można tą drogą rozmawiać...
Z tego, co wiem, po czytaniu Biblii przez wiele lat, Bóg Żydów jest tym samym Bogiem co Bóg chrześcijan. Bóg ten ma plan i dla jednych i dla drugich. Według Biblii Żydzi kiedyś tam też rozpoznają w Jezusie TEGO Mesjasza.
Ja się tu mocno "kłócić" nie będę, bo ostatnio mam przypadłość...wątpliwości wszelakich, a może i utraty wiary (co nie daj Boże). Sad
#60
Z tego co mi wiadomo dawne forum zostało skasowane.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości