Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie się podziali Apostołowie?
#21
Faktycznie na wiarach innych się nie znam. A na różnicach zwłaszcza.
Ale jeśli chcesz pogadać o mojej wierze to ja chętnie
#22
(2018-07-28, 01:47 AM)Gerald napisał(a): Faktycznie na wiarach innych się nie znam. A na różnicach zwłaszcza.
Ale jeśli chcesz pogadać o mojej wierze to ja chętnie

O tym też pisałem, weryfikuję czyjąś wiarę przez jej praktyczne wykorzystanie, a nie po tym ile ktoś o niej mówi Smile Zapewne kolega Tizment.90 też by mi wiele o opowiadał o swojej wierze, podejrzewam jednak, że w zderzeniu z rzeczywistością jego wiara byłaby tak mała jak fragmenty Ewangelii, które wybiera do cytatów.

... ale z drugiej strony, może przy jakimś spotkaniu, przy godnym trunku Smile
#23
Wiem i znam to. Strasznie trudno znaleźć praktykanta swojej wiary. Takiego prawdziwego i zwykłego praktykanta tego w co się wierzy. Może Daniel?
Tak, tak myślę
Sam słabo praktykuję w codziennym  życiu i dobrze odczytujesz
Na szczęście, jak mniemam, mam mocno rozbudowane sumienie, które tak daje mi w kość, że przynajmniej mam świadomość swojej "niedoskonałości".
Heh, tak się pocieszam....
Spotkanie z fajnymi ludźmi zawsze, a przy godnym trunku zwłaszcza, choć nie wiem co uznajesz za "godny"Wink
Ja preferuję browar. Tylko jeden, festiwalowy, z nad morza. W sensie festiwal letni nad morzemWink
A pochodzi z Holandii, nawet tam byłem na wycieczce, aby sprawdzić czy aby nie oszukują. Fajnie byłoWink
#24
[quote='Tizment.90' pid='6576' dateline='1532548678']
S Michaela Pawlik i jeszcze ci ludzie z tych filmów


Dopytam, bo ćwiczę cierpliwość.
Naprawdę to ten Apostoł?
Co powiesz o jej poglądach?
#25
Dobra, podałeś 3 przykłady Apostołów. Po pobieżnej , a może dogłębnej analizie nie ostał się nikt
Jak myślisz czemu tak się dzieje?
#26
Sorry, że nie odpisywałem ale nie wchodziłem na ten wątek. Jeżeli chcesz żebym ci szybko odpisał to napisz mi o tym na priv. Ale wracając do tematu. 
Adam Szóstak modli się do Mari nie uważam tego za dobre. Ale branie jednego działania i oceniania całej osoby też nie jest dobre. Martin też czasem mówi coś z czym się nie zgadzam a i tak uważam go za osobę mądrą u której można zaciągnąć rady. Gdzieś w księdze kronik jest napisane Że król czynił dobrze w oczach pana ale świątynki na wzgórzach nie zostały usunięte. A co Pawlik. Tak to jest ta osoba.
#27
(2018-08-01, 09:00 AM)Tizment.90 napisał(a): Sorry, że nie odpisywałem ale nie wchodziłem na ten wątek.
Nic nie szkodzi, jakby mi bardzo zależało z pewnością bym się przypomniałWink

Cytat:Adam Szóstak modli się do Mari nie uważam tego za dobre. Ale branie jednego działania i oceniania całej osoby też nie jest dobre.
Nie oceniam go jako osoby bo go nie znam. Może być i pewnie jest super facetem. Nie wiem.
Natomiast w moich oczach jego nauki są bałwochwalcze w jednej dziedzinie i dlatego odrzucam jego nauczanie w całości wychodząc z założenia, że skoro tak bardzo myli się w jednym, a raczej skoro się tak zafiksował na jednym (dopasowując wszystko do Maryi) to jest dla mnie niewiarygodny w całej reszcie.
Może i mieć rację w jakiś tam tematach, ale co z tego, skoro jego postawa jest bałwochwalcza?
Szkoda mi czasu na takie nauki

Cytat:Martin też czasem mówi coś z czym się nie zgadzam
Czym innym się z kimś nie zgadzać, bo każdy może mieć inną opinię na ten sam temat, a czym innym jest wierzyć komuś, kto swoje nawrócenie zawdzięcza, nie Bogu, nie Jezusowi, a Maryi
Znaczy można, jak się jest maryistą, jak większość katolików, ale chrześcijaństwo wywodzi się od Jezusa, a nie Maryi

Cytat:A co Pawlik. Tak to jest ta osoba.
OK. Sorki, nie mam teraz za bardzo czasu, ale przez weekend postaram się odnieść
#28
Mam wrażenie, że błędnie nazywacie różnych nauczycieli, kaznodziejów, głosicieli itp. Apostołami.
Apostołów było 12, tych wybranych przez Jezusa, w miejsce Judasza wybrano Macieja.
Mam nawet wątpliwości, czy Pawła należy nazywać Apostołem. No, ale każdy ma inny pogląd.
#29
Apostoł = wysłannik i tak traktuję to słowo
#30
(2018-08-02, 05:13 AM)Gerald napisał(a): Natomiast w moich oczach jego nauki są bałwochwalcze w jednej dziedzinie i dlatego odrzucam jego nauczanie w całości.
Rozumiem. Nie mówię że należy go słuchać. Ale warto znać punkt widzenia różnych odłamów chrześcijaństwa. A nastawienie w jednej kwestii mówi co innego niż Biblia nie jest dobre. Pamiętaj, że Jezus dotknął trendowatego pomimo tego że Tora tego zabrania.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości