Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchodźcy
#21
Nie ma inaczej Tizment.90. Nie uciekaj od tematu.
Zadałem pytanie i oczekuje odpowiedzi.
Jak się zachowasz Kuba, jeśli ludzie potrzebują pomocy?
Jak ten, jak tamten, czy po prostu pomożesz wydając własne pieniądze na nieznajomego człowieka?
Jak się zachowasz? Co zrobisz?
O to jest pytanie
I tego od nas wymaga nasza deklaracja
Nie ma wymówek
#22
Cytat:Przy takiej selekcji 70% całego napływu odesłalibyśmy do Turcji a tam nie ma wojny.

A te panie i ci panowie to pozują z karabinami dla zabawy? Wink

[Obrazek: photo_verybig_109851.jpg]

Chociaż z drugiej strony, jeśli faktycznie muzułmańska Turcja okaże się bardziej gościnna i skłonna do pomocy niż ponoć chrześcijańska Polska, to... nie zdziwię się ani trochę.

Cytat:Najlepiej by było gdybyśmy pomagali muzułmanom na miejscu np. wysyłali im pomoc humanitarną.

Opcję tzw. "pomocy na miejscu" testowaliśmy już w latach 90-tych w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie. Skończyło się niestety masakrami ludności cywilnej (patrz Srebrenica) Sad
#23
Gerald
Jak bym się zachował to nie wiem. Chciałbym pomóc w miarę możliwości. Tylko problem mam taki: Jeżeli przyjmiemy 100 ludzi a jeden okaże się terrorystą który zabije 5 osób to co wtedy? Krew takich ludzi obciąży twoje sumienie.

Tym ludziom nic nie grozi w Grecji więc po co mamy ich przepuszczać dalej?
Mateusz "Opcję tzw. "pomocy na miejscu" testowaliśmy już w latach 90-tych w czasie wojny w Bośni i Hercegowinie. Skończyło się niestety masakrami ludności cywilnej (patrz Srebrenica)"

I to pokazuje nam, że kilka narodów nie może istnieć w ramach jednego państwa bo się będą mordować. Więc jeżeli spowodujemy, że w Polsce będzie 40-30% innych ras to dojdzie do rozlewu krwi. Więc uważaj bo Krew takich ludzi obciąży twoje sumienie.
#24
(2018-07-28, 12:19 AM)Tizment.90 napisał(a): Jak bym się zachował to nie wiem. Chciałbym pomóc w miarę możliwości. Tylko problem mam taki: Jeżeli przyjmiemy 100 ludzi a jeden okaże się terrorystą który zabije 5 osób to co wtedy? Krew takich ludzi obciąży twoje sumienie.

Tym ludziom nic nie grozi w Grecji więc po co mamy ich przepuszczać dalej?

Czemu obchodzą Cię działania innych? Ważne co TY zrobisz. Za to odpowiesz. I to jest ważne
#25
(2018-07-28, 12:21 AM)Gerald napisał(a): Czemu obchodzi Cię działania innych? Ważne co TY zrobisz. Za to odpowiesz. I to jest ważne
Idąc tą logiką np. Hitler nikogo nie zabił osobiście więc nie odpowiada za morderstwa. I takie pytanie podzielasz taki pogląd? Bo moim zdaniem człowiek który nakłania, umożliwia itd jest tak samo winny.
#26
Pytanie takie w kosmos
Czemu sie ludziom ubzdurało, że odpowiadają za cały świat? Kim my jesteśmy, aby odpowiadać za drugiego człowieka? Mamy jakiś wpływ na niego?
Jeśli każdy będzie robił co do niego należy to świat byłby piękny. A raptem wszyscy przejmuję się wszystkimi tylko nie swoim postępowaniem. I tak się zastanawiam o co w tym chodzi?
#27
(2018-07-27, 11:35 PM)Tizment.90 napisał(a): No co mam powiedzieć ciekawa historia. A tak na serio ja nie mówię żeby powiedzieć muzułmanom zdychajcie. Trzeba im pomagać ogarnąć ten bałagan. Powinniśmy pomóc odbudować im ich własny dom. I tutaj powiem, że Polacy budowali drogi w Syrii. Nie możemy zrobić tak, że oni mają gorzej więc przyjmiemy ich do nas no bo na tej zasadzie to sprowadźmy Mongołów, Chińczyków z chin wewnętrznych, itd. Zobacz, że samarytanin pomógł, ale nie robił czegoś takiego: A miałeś źle więc nie pracuj i ja cię utrzymam

(2018-07-27, 11:35 PM)Tizment.90 napisał(a): Takie, że kiedy widzisz człowieka w potrzebie to nie zastanawiaj się czy to jest mój bliźni tylko mu pomóż, ale sorry ci uchodźcy przechodzą przez kilka krajów bezpiecznych więc nie są potrzebujący

Wyjaśnię ci co się dzieje w Syrii. Reżim Assada, który do tej pory rujnował cały kraj walczy z przeciwnikami swoich rządów. Dodatkowo w całą sprawę wmieszała się ISIS, która widzi w Syrii przyczółek swojego wielkiego marzenia o dominacji Islamu. Do tego dochodzi Turcja, która także wykorzystuje sytuację, aby uporządkować granicę Syryjsko-Turecką po swojemu, no i Rosja, która w ramach kampanii antyterrorystycznej bombarduje każdego z nich, testując swoje myśliwce V generacji. Cała reszta, czyli jakieś 90% ludności kraju to ludzie, którzy mają całą resztę gdzieś, bo chcą po prostu sobie żyć

Ale kolega widzę chce im pomagać na miejscu, czyli jak zapytam?

I tak uchodźcy przechodzą przez kilka krajów bezpiecznych, tyle że te kraje także ich wszystkich nie pomieszczą. Bo niby dlaczego akurat Grecja, czy Cypr mają przyjąć wszystkich uchodźców, a polska tylko dlatego, że nie graniczy bezpośrednio z konfliktem, żadnego? Co to jakaś loteria? Czy wobec tego Rząd Polski podejmuje zobowiązanie przyjęcia w3szystkich uchodźców z Ukrainy, jeśli zaatakuje ją Rosja i nie obciąży tym obowiązkiem Niemców?

(2018-07-27, 11:35 PM)Tizment.90 napisał(a): Dobra inaczej w Polsce wybucha wojna domowa gdzie uciekasz? Do Czech, Hiszpanii czy Maroka?

W 1942 roku jednym z etapów dla polskich uchodźców był Iran (Persja), który przyjął ponad 77. tysięcy żołnierzy i ponad 43. tysiące cywilów w tym 20 tysięcy dzieci.

Lepiej trochę poznać historię zanim napiszę się... nieprawdę.

(2018-07-27, 11:35 PM)Tizment.90 napisał(a): Idąc tą logiką np. Hitler nikogo nie zabił osobiście więc nie odpowiada za morderstwa. I takie pytanie podzielasz taki pogląd? Bo moim zdaniem człowiek który nakłania, umożliwia itd jest tak samo winny.

Jeśli nie wiedział o tych mordach i nie wydawał rozkazu, aby ich dokonać to jak najbardziej nie powinien. Dlatego w wojsku polskim, jest możliwość żądania rozkazu na piśmie, aby mieć "podkładkę", jeśli dowódca ci takiego nie wyda to nie masz obowiązku wykonywać rozkazu.
#28
(2018-07-28, 12:29 AM)Tizment.90 napisał(a):
(2018-07-28, 12:21 AM)Gerald napisał(a): Czemu obchodzi Cię działania innych? Ważne co TY zrobisz. Za to odpowiesz. I to jest ważne
Idąc tą logiką np. Hitler nikogo nie zabił osobiście więc nie odpowiada za morderstwa. I takie pytanie podzielasz taki pogląd? Bo moim zdaniem człowiek który nakłania, umożliwia itd jest tak samo winny.

Pytanie. Skąd wiesz, że Hitler osobiście nie zabił nikogo?
Gdyby wszyscy odpowiadali za swoje postępowanie, Hitler nie isniałby
Podzielasz taki pogląd?
#29
Cytat: I to pokazuje nam, że kilka narodów nie może istnieć w ramach jednego państwa bo się będą mordować.

...powiedz to Amerykanom, Francuzom, Brytyjczykom i Niemcom, bo chyba nie wiedzą Tongue

Cytat:Tylko problem mam taki: Jeżeli przyjmiemy 100 ludzi a jeden okaże się terrorystą który zabije 5 osób to co wtedy? Krew takich ludzi obciąży twoje sumienie.

Ja mam inny problem, bardziej realistyczny. Jeśli damy 100 ludzi prawo jazdy, a jeden okaże się pijakiem, który zabije 5 osób, to co wtedy?

Krew tych ludzi obciąża kogo? Egzaminatora, panią z urzędu, państwo polskie? Tongue
#30
Gerald
1 Pytanie. Skąd wiesz, że Hitler osobiście nie zabił nikogo?
2 Gdyby wszyscy odpowiadali za swoje postępowanie, Hitler nie isniałby Podzielasz taki pogląd?
Konq
3 Wyjaśnię ci co się dzieje w Syrii. Reżim Assada, który do tej pory rujnował cały kraj
Mateusz
4 Ja mam inny problem, bardziej realistyczny. Jeśli damy 100 ludzi prawo jazdy, a jeden okaże się pijakiem, który zabije 5 osób, to co wtedy?
Krew tych ludzi obciąża kogo? Egzaminatora, panią z urzędu, państwo polskie?
5...powiedz to Amerykanom, Francuzom, Brytyjczykom i Niemcom, bo chyba nie wiedzą

1 Nigdzie nie spotkałem się z zarzutem, że kogoś osobiście zabił stąd uważam, że nikogo nie zabił bo człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy.
2 dlaczego miałby nie istnieć? Nie widzę związku
3 Rujnował? Damaszek za rządów Asada jak to napisałeś Lepiej trochę poznać historię zanim napiszę się... nieprawdę.
[Obrazek: YP4hidJtQ-c.jpg]
A tak w kwestii Iranu. Iran był pierwszym krajem gdzie polakom nie groziła eksterminacja
4 Ok mamy pijanych kierowców. Trzeba z tym walczyć. Ale tutaj takie pytanie: Mamy człowieka który bije żonę i w pewnym momencie zaczyna bić też dziecko. To co? powiesz, że bił żonę więc może bić i dziecko? Skoro mamy jeden problem to mamy się nie przejmować drugim? 
5 Spoko możemy się prześcigać z takim mówieniem, Ty będziesz mówić gdzie złączenie narodu daje dobre rezultaty a ja będę mówić gdzie daje złe. I tak powiem Bawarczycy nie lubią Saksonów. Niemcy z bloku zachodniego nie lubią tych z bloku wschodniego. Anglia piękne zjednoczenie Szkocja chce opuścić wielką Brytanię a Cromwell tak pokojowo przyłączył Irlandię. Ameryka jest wyjątkiem na skalę światową.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości