Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchodźcy
#31
Cytat:Gerald
1 Pytanie. Skąd wiesz, że Hitler osobiście nie zabił nikogo?
2 Gdyby wszyscy odpowiadali za swoje postępowanie, Hitler nie istniałby Podzielasz taki pogląd?

Cytat:Tizment.90
1 Nigdzie nie spotkałem się z zarzutem, że kogoś osobiście zabił stąd uważam, że nikogo nie zabił bo człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy.
Czyli przyjąłeś na wiarę. Ok. Spoko. Każdy se wierzy w co mu podają

Cytat:Tizment.90
2 dlaczego miałby nie istnieć? Nie widzę związku

Związek jest taki, że gdyby każdy myślał, jak zwykły człowiek to nigdy nie odważyłby się zabijać drugiego człowieka. Kto ma ciągotki do zabijania? Nikt. Gdyby ludzie myśleli uczciwie, to nie daliby się wciągnąć w manipulacje Hitlera i Hitlera by nie było. Ale się dali wciągnąć, bazując na swoich stereotypach i lękach.
I dlatego "uczciwi" ludzie zabijali Żydów myśląc że robią dobrą robotę. A gdyby się troszkę zastanowili to nawet to by im na myśl nie przyszło
#32
Cytat:Skoro mamy jeden problem to mamy się nie przejmować drugim?

Chodzi mi tylko o to, że wg twojej własnej logiki, należy natychmiast zaprzestać wydawania prawa jazdy, bo inaczej mamy krew na rękach.

Cytat:Spoko możemy się prześcigać z takim mówieniem, Ty będziesz mówić gdzie złączenie narodu daje dobre rezultaty a ja będę mówić gdzie daje złe.

Problem w tym, że wyskoczyłeś z teorią, że pokojowe współżycie przedstawicieli wielu narodów w ramach jednego państwa jest niemożliwe, gdyż zawsze wtedy dochodzi do mordów. Istnienie nawet jednego przykładu takiego państwa natychmiast obala twoją tezę. Przykro mi, logika tak działa.

Jeśli chcesz, to możesz teraz zmienić zdanie i powiedzieć jak w ostatnim poście, że pokojowe współistnienie jest możliwe, ale rzadkie. Ale wtedy poproszę o dane statystyczne na ten temat.
#33
(2018-07-28, 01:13 AM)Gerald napisał(a): Czyli przyjąłeś na wiarę. Ok. Spoko. Każdy se wierzy w co mu podają.
Związek jest taki, że gdyby każdy myślał, jak zwykły człowiek to nigdy nie odważyłby się zabijać drugiego człowieka. Kto ma ciągotki do zabijania? nikt. Gdyby ludzie myśleli uczciwie to nie daliby się wciągnąć w manipulacje Hitlera i Hitlera by nie było. Ale się dali bazując na swoich stereotypach i lękach. I dlatego "uczciwi" ludzie zabijali Żydów myśląc że robią dobrą robotę. A gdyby się troszkę zastanowili to nawet to by im na myśl nie przyszło
To, że hitler odpowiada za swoich ludzi wcale nie oznacza, że ci ludzie nic złego nie zrobili. A tak przyjąłem na wiarę bo łatwiej jest udowodnić, że coś. Wystarczy, że ktoś pokarze dowody, że zabił. Ale ja muszę przyjąć na wiarę bo nie mam czasu ani ochoty by przeszukiwać cały internet i wchodzić na każdą stronęOkoło 67 000 wyników (0,26s)  na wraze czy hitler zabił kogoś osobiście?
#34
(2018-07-28, 12:55 AM)Tizment.90 napisał(a): 3 Rujnował? Damaszek za rządów Asada jak to napisałeś Lepiej trochę poznać historię zanim napiszę się... nieprawdę.
[Obrazek: YP4hidJtQ-c.jpg]

[Obrazek: P1950258.jpg]

Takie pałace budował Nicolae Ceaușescu i nie przeszkadzało mu wcale to, że większość mieszkańców Rumunii, żyje na granicy nędzy. Uczyli już was w szkole co to jest reżim, bo mam wrażenie, że dla ciebie to coś pozytywnego?

(2018-07-28, 12:55 AM)Tizment.90 napisał(a): A tak w kwestii Iranu. Iran był pierwszym krajem gdzie polakom nie groziła eksterminacja

Kolejna nieprawda. Pierwszym przystankiem dla polskich uchodźców były Węgry i Rumunia. O ile Rumunia nie patrzyła przychylnie na Polaków i odsyłała ich dalej, to Węgry, należące w tym czasie do paktu Osi przyjęły wiele polskich uchodźców, a polskim Żydom wydawały nawet papiery czyniące z nich Chrześcijan.

Wbrew pozorom najwięcej uchodźców polskich znalazło schronienie po wojnie w Rosji. W 1942 r. Rosja podpisała pakt z rządem polskim na uchodźstwie o wzajemnych relacjach i usankcjonowała oficjalnie kwestię polskiego uchodźstwa. Zwolniła także Polaków uwięzionych wcześniej w gułagach i pozwoliła nawet na zakładanie na terenie Rosji polskich szkół.

Dopiero z stamtąd część  Polaków udała się do Iranu za wojskiem Andersa. W Iranie do końca wojny zostało ich tylko 3600 Polaków, reszta znalazła schronienie w Libanie, Palestynie, Afryce Wschodniej i Południowej, Indiach, Meksyku oraz Nowej Zelandii. Jak więc widzisz cały świat nam pomagał, nawet państwa z drugiej półkuli naszego globu.
#35
(2018-07-28, 01:21 AM)Tizment.90 napisał(a):
(2018-07-28, 01:13 AM)Gerald napisał(a): Czyli przyjąłeś na wiarę. Ok. Spoko. Każdy se wierzy w co mu podają.
Związek jest taki, że gdyby każdy myślał, jak zwykły człowiek to nigdy nie odważyłby się zabijać drugiego człowieka. Kto ma ciągotki do zabijania? nikt. Gdyby ludzie myśleli uczciwie to nie daliby się wciągnąć w manipulacje Hitlera i Hitlera by nie było. Ale się dali bazując na swoich stereotypach i lękach. I dlatego "uczciwi" ludzie zabijali Żydów myśląc że robią dobrą robotę. A gdyby się troszkę zastanowili to nawet to by im na myśl nie przyszło
To, że hitler odpowiada za swoich ludzi wcale nie oznacza, że ci ludzie nic złego nie zrobili. A tak przyjąłem na wiarę bo łatwiej jest udowodnić, że coś. Wystarczy, że ktoś pokarze dowody, że zabił. Ale ja muszę przyjąć na wiarę bo nie mam czasu ani ochoty by przeszukiwać cały internet i wchodzić na każdą stronęOkoło 67 000 wyników (0,26s)  na wraze czy hitler zabił kogoś osobiście?

Ale mi nie chodzi o to, że Hitler odpowiada za swoich ludzi.
Mi chodzi o to, że ludzie Hitlera odpowiadali za siebie. I gdyby każdy za siebie odpowiadał to nie byłoby Hitlera bo nie miałby go kto słuchać

Do wszystkich
Weryfikujmy choć ociupinkę swoje informacje, aby nie wkurzać stereotypami adwersarzy.
Może 3 źródła dadzą jakiś obraz?
Jak myślicie?
Wiem to trudne, trza się zaznajomić i zweryfikować, a to wymaga wysiłku i wyrzeczeń
Ale może warto?
#36
(2018-07-27, 10:55 AM)Tizment.90 napisał(a): 1. Problem w tym, że murzyni nie pracują.
1. Uogólniasz. Bywają sytuacje, że dana grupa społeczna, czy to czarnoskórzy obywatele danego państwa, czy biali, nie pracują nie dlatego, że nie chcą - bo chyba o to Ci chodzi, tylko dlatego, że nie mogą znaleźć pracy. Nie znasz różnych zawodów - chociażby znanych aktorów, lekarzy, czy innych specjalności gdzie Murzyni pracują?
Bywa też tak, że państwo zasiłkami demotywuje ludzi do pracy - tak jest chyba w Niemczech - sprostujcie jeśli się mylę, ale jest tam zdaje się duża grupa osób, które nie pracują z powodu dość wysokich zasiłków.
Tizment.90 napisał(a):Jeszcze problem jest taki, że świat muzułmański {W Azji} stoi na krawędzi wojny 30-letniej. Szyici których jest 10% zdobywają coraz więcej krajów Iran, Irak i jeszcze parę mniejszych regionów. Więc niedługo może zacząć się wojna religijna.
Sądzę, że wojna religijna trwa na Bliskim Wschodzie, np. w dawnym Iraku od kilkunastu lat. Tylko się tego tak bezpośrednio nie nazywa.
Tizment.90 napisał(a):2 Tak ale jak to powiedział Jezus nie dobrze jest zabierać chleb dzieciom i dawać go psom. Ja bym się skupił na pomocy dla chrześcijan w Egipcie 10% chrześcijan Liban 40% i wielu innym którzy teraz są zabijani. 
Wtedy kiedy Jezus wypowiadał słowa, które zacytowałeś, rozmawiał z poganką, Syrofenicjanką rodem. My zapewne też bylibyśmy w owych czasach postrzegani przez Jezusa jak psy. Zresztą - Jezus jej pomógł ze względu na jej wiarę. Wygląda więc na to, że pochodzenie nie miało dla Niego decydującego znaczenia.
#37
Aby doprecyzować bo mam wrażenie, że jesteśmy w innych światach.
Hitler był złym człowiekiem. Kropka.
I wyzwolił "złych ludzi" w wielu osobach. Gdyby ludzie opierali się na swoim mózgu, swojej empatii, swojej dobroci, to nigdy nie daliby się zmanipulować złemu człowiekowi.

Czemu dali się zmanipulować? Bo wolą zło. Nie ważne co myślą, co czują. Po prostu wystarczy iskra i budzą się demony.
Presja społeczna nie jest żadnym usprawiedliwieniem, bo gdyby każdy ociupinkę myślał to wywarłby presję w drugą stronę i takiego Hitlera wywieźli by na taczkach.
Ale wolimy swoją zawiść, swoje animozje i stereotypy. I na tym budują się kolejne hitlery
Ciągle i po wieczność
Ludzie generalnie uważają się za dobrych ludzi, jak z nimi pogadać. Ale wystarczy pokazać wroga i w swojej dobroci zlinczują go w oka mgnieniu ciągle uważając, że są dobrzy i mieli rację
Tak zabili Jezusa. Dobrzy ludzie na co dzień, a w chwili prawdy mordercy.
Zawsze tak sobie wyobrażam tą scenę:
Piłat pyta kogo uwolnić, a tłum krzyczy :tamtego, zabij tego, zabij(to nie my podejmiemy decyzję, to Piłat zabije), a już po wszystkim idziemy na obiadek i wypijemy kafkę rozważając, jak nam się udało wyplenić zło spośród nas.
Ludzie czasami to mnie przerażają, często mnie przerażają. Sam jestem przerażający
#38
(2018-07-28, 07:41 AM)Gerald, Konq, Mateusz i Przemeks napisał(a): 1 Jak więc widzisz cały świat nam pomagał, nawet państwa z drugiej półkuli naszego globu - Konq
2 Sądzę, że wojna religijna trwa na Bliskim Wschodzie, np. w dawnym Iraku od kilkunastu lat. Tylko się tego tak bezpośrednio nie nazywa. - Przemeks
3 Gerald na początku piszesz, że każdy odpowiada za siebie a teraz dajesz obraz Piłata gdzie żydzi "mówią krew jego na nas i na synów naszych"
1 Ok nie wiedziałem. Faktycznie mój błąd
2 Może tak ale ja myślę, że będzie jeszcze gorzej




A ja mam teraz takie pytanie. Załóżmy, że ich przyjęliśmy. I co dalej? gdzie mają spać co mają jeść? Pomagać im pieniężnie? Co zrobić kiedy któryś z nich kogoś zabije? Umieszczać ich raczej między polakami czy zrobić jakiś specjalny obszar?
#39
Cytat:Tizment.90
3 Gerald na początku piszesz, że każdy odpowiada za siebie a teraz dajesz obraz Piłata gdzie żydzi "mówią krew jego na nas i na synów naszych"
Mówię, ponieważ Żydzi zrzucili winę na ręce Piłata. Bo kto skazał Jezusa? Żydzi czy Piłat?
Kto był winny Jego śmierci. jak myślisz?
Cytat:Tizment.90
A ja mam teraz takie pytanie. Załóżmy, że ich przyjęliśmy. I co dalej? gdzie mają spać co mają jeść? Pomagać im pieniężnie? Co zrobić kiedy któryś z nich kogoś zabije? Umieszczać ich raczej między polakami czy zrobić jakiś specjalny obszar?
Przeczytaj jeszcze raz przypowieść o Samarytaninie. Miał takie dylematy? Czy po prostu pomógł?
Jak myślisz?
#40
(2018-07-28, 08:43 AM)Tizment.90 napisał(a): A ja mam teraz takie pytanie. Załóżmy, że ich przyjęliśmy. I co dalej? gdzie mają spać co mają jeść? Pomagać im pieniężnie? Co zrobić kiedy któryś z nich kogoś zabije? Umieszczać ich raczej między polakami czy zrobić jakiś specjalny obszar?[/b]

Dlaczego mielibyśmy traktować przestępstwo dokonane przez uchodźcę/emigranta inaczej niż przestępstwo dokonane przez obywatela? Osoba zabita przez emigranta, będzie bardziej martwa, niż ta zabita przez Polaka?

Ca do zakwaterowania, zamieszkania to miałoby się to odbyć ze składek unijnych. Unia woli przeznaczyć te pieniądze na coś co działa, niż potem płacić za skutki nielegalnej emigracji.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości