Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchodźcy
#41
Przypomnę tylko nieśmiało, że Jezus też był przez parę lat uchodźcą.
Ciekawe, że w Biblijnych czasach uchodźcy często wybierali Egipt jako miejsce schronienia Smile
#42
(2018-07-28, 09:07 AM)Daniel napisał(a): Ciekawe, że w Biblijnych czasach uchodźcy często wybierali Egipt jako miejsce schronienia Smile

Ciekawe, że w Egipcie nic o Izraelskich uchodźcach nie wspominają Smile
#43
(2018-07-28, 09:03 AM)Gerald i Konq napisał(a): 1 Mówię, ponieważ Żydzi zrzucili winę na ręce Piłata.
2 Bo kto skazał Jezusa? Żydzi czy Piłat? Kto był winny Jego śmierci. jak myślisz?
Konq
3 Dlaczego mielibyśmy traktować przestępstwo dokonane przez uchodźcę/emigranta inaczej niż przestępstwo dokonane przez obywatela?
4 Co do zakwaterowania, zamieszkania to miałoby się to odbyć ze składek unijnych.
1 Oni zrzucili winę na samych siebie "Krew jego na nas i na dzieci nasze" czyli stwierdzili, że Piłat jest niewinny.
2 Piłat nie chciał skazać Jezusa ale musiał. Gdyby tego nie zrobił to żydzi wznieciliby bunt. Zobacz, że Piłat robi wszystko żeby nie zabijać Jezusa.
3 Takie rozumowanie miałoby sens gdyby za morderstwo była kara śmierci ale takich ludzi wtrąca się do więzienia i musimy ich utrzymywać.
4 Ale po co mamy budować obozy z środków unijnych kiedy mamy już takie obozy?  Stutthof, Auschwitz, Auschwitz II – Birkenau, Auschwitz III (Monowitz), Vernichtungslager Sonderkommando Kulmhof itd. Jeżeli mamy ich przyjąć ja bym umieścił ich tam. Niech unia da nam kasę na remont jedzenie, koce itda

I dodam pytanie kiedy zakończy się wojna w Syrii to co wtedy? odesłać ich? Zobacz, że Polacy często chcą wracać do polski. a i jeszcze powtórzę mają pracować czy dawać im zasiłki?
#44
(2018-07-28, 09:21 AM)Tizment.90 napisał(a): 1 Oni zrzucili winę na samych siebie "Krew jego na nas i na dzieci nasze" czyli stwierdzili, że Piłat jest niewinny.
2 Piłat nie chciał skazać Jezusa ale musiał. Gdyby tego nie zrobił to żydzi wznieciliby bunt. Zobacz, że Piłat robi wszystko żeby nie zabijać Jezusa.

1.Pytałem kto odpowiada Twoim zdanie za śmierć Jezusa. Żydzi czy Piłat?
2 Nie musiał, ale chciał. Miał wojsko i siłę. Mógł zrobić co chciał. I zrobił co chciał, a nie, co musiał. Reszta to wymówki. To była jego decyzja, a wybielanie go nie ma sensu. Sam zdecydował.
Cytat:Tizment.90
I dodam pytanie kiedy zakończy się wojna w Syrii to co wtedy? odesłać ich? Zobacz, że Polacy często chcą wracać do polski. a i jeszcze powtórzę mają pracować czy dawać im zasiłki?
Co Ciebie obchodzi co będzie jutro? Jak ktoś bardzo mądry, Twój Mistrz, zdaje się powiedział :
34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. Mateusza 6:34
#45
(2018-07-28, 09:21 AM)Tizment.90 napisał(a):
(2018-07-28, 09:03 AM)Gerald i Konq napisał(a): 1 Mówię, ponieważ Żydzi zrzucili winę na ręce Piłata.
2 Bo kto skazał Jezusa? Żydzi czy Piłat? Kto był winny Jego śmierci. jak myślisz?
Konq
3 Dlaczego mielibyśmy traktować przestępstwo dokonane przez uchodźcę/emigranta inaczej niż przestępstwo dokonane przez obywatela?
4 Co do zakwaterowania, zamieszkania to miałoby się to odbyć ze składek unijnych.
1 Oni zrzucili winę na samych siebie "Krew jego na nas i na dzieci nasze" czyli stwierdzili, że Piłat jest niewinny.
2 Piłat nie chciał skazać Jezusa ale musiał. Gdyby tego nie zrobił to żydzi wznieciliby bunt. Zobacz, że Piłat robi wszystko żeby nie zabijać Jezusa.
3 Takie rozumowanie miałoby sens gdyby za morderstwo była kara śmierci ale takich ludzi wtrąca się do więzienia i musimy ich utrzymywać.
4 Ale po co mamy budować obozy z środków unijnych kiedy mamy już takie obozy?  Stutthof, Auschwitz, Auschwitz II – Birkenau, Auschwitz III (Monowitz), Vernichtungslager Sonderkommando Kulmhof itd. Jeżeli mamy ich przyjąć ja bym umieścił ich tam. Niech unia da nam kasę na remont jedzenie, koce itda

I dodam pytanie kiedy zakończy się wojna w Syrii to co wtedy? odesłać ich? Zobacz, że Polacy często chcą wracać do polski. a i jeszcze powtórzę mają pracować czy dawać im zasiłki?

AD. 2 Piłat to akurat znał świetny sposób na pozbycie się buntu, zbierał buntowników w świątyni i wyżynał ich w pień. Jedyną osobą, której się obawiał był Cesar i to właśnie jego osobą zagrozili mu Żydzi, a nie buntem

AD.3. Powtórzę pytanie: Dlaczego mielibyśmy traktować traktować ich inaczej niż własnych obywateli?

AD. 4. Jest na tym forum Administrator?!

Cytat:I dodam pytanie kiedy zakończy się wojna w Syrii to co wtedy? odesłać ich? Zobacz, że Polacy często chcą wracać do polski. a i jeszcze powtórzę mają pracować czy dawać im zasiłki?

Takie jest założenie. I tylko na taki okres otrzymuje się status uchodźcy.

Co do Polaków to jak to już napisałem powyżej, w tej chwili wyjeżdża ich na emigrację znacznie więcej niż za czasów PO/PSL. Gdzie tu tu widzisz chęć powrotu. Chyba na zasadzie, że kiedy Polska dogoni gospodarczo Wielką Brytanię to wrócimy z chęcią.

Uchodźca dostaje dokładnie taki sam zasiłek dla bezrobotnych jak i obywatele danego państwa. Mogą w tym czasie podjąć pracę, ale tylko do pewnej sumy. Wyjątkiem są zawody takie jak pisarze, artyści itp, gdzie zapłata jest związana z wartością dzieła. Dodatkowo okres jaki potrzebny jest na otrzymanie statusu uchodźcy jest bardzo długi. W tym czasie otrzymujesz tylko połowę uposażenia i nie możesz opuszczać placówki przejściowej. Jak widzisz nie jest to wcale łatwe życie. Chyba, że w Polsce potrafiłbyś przeżyć w takich warunkach?
#46
(2018-07-28, 09:31 AM)Gerald napisał(a): 1.Pytałem kto odpowiada Twoim zdanie za śmierć Jezusa. Żydzi czy Piłat?
2 Nie musiał, ale chciał. Miał wojsko i siłę. Mógł zrobić co chciał. I zrobił co chciał, a nie, co musiał. Reszta to wymówki. To była jego decyzja, a wybielanie go nie ma sensu. Sam zdecydował.
3 Co Ciebie obchodzi co będzie jutro? Jak ktoś bardzo mądry, Twój Mistrz, zdaje się powiedział :
34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. Mateusza 6:34
1 Żydzi.
2 Gdyby chciał zabić Jezusa to od razu skazałby go na śmierć a co robi? Karze go ubiczować. Łatwiej żąda się kary śmierci dla osoby która jest w stanie stać o własnych siłach. Potem pyta się kogo wypuścić. Morderce czy jakiegoś kaznodzieje a oni wybierają mordercę. Więc Piłat nie chciał i nie miał wiele wojska. Na pewno nie na tyle żeby stłumić bunt.
3 No właśnie "Zbytnio" Czy to jest zbytnie przejmowanie? Chcę wiedzieć co będzie po końcu wojny?
#47
(2018-07-28, 09:42 AM)Konq napisał(a): AD. 4. Jest na tym forum Administrator?!
Administrator odpoczywa. Należy mu się.
Ale jest różowy modzio.

(2018-07-28, 09:45 AM)Tizment.90 napisał(a): 1 Żydzi.
2 Gdyby chciał zabić Jezusa to od razu skazałby go na śmierć a co robi? Karze go ubiczować. Łatwiej żąda się kary śmierci dla osoby która jest w stanie stać o własnych siłach. Potem pyta się kogo wypuścić. Morderce czy jakiegoś kaznodzieje a oni wybierają mordercę. Więc Piłat nie chciał i nie miał wiele wojska. Na pewno nie na tyle żeby stłumić bunt.
3 No właśnie "Zbytnio" Czy to jest zbytnie przejmowanie? Chcę wiedzieć co będzie po końcu wojny?

1.Czemu Żydzi?
2. Piłat był namiestnikiem z decyzji Rzymu. Naprawdę myślisz, że nie miał sił, aby trzymać Żydów za mordę?
3. Dziś możesz umrzeć bo ja Cie rozjadę po pijaku. Naprawdę przejmujesz się tym co będzie jutro?
#48
(2018-07-28, 09:48 AM)Gerald napisał(a):
(2018-07-28, 09:42 AM)Konq napisał(a): AD. 4.  Jest na tym forum Administrator?!
Administrator odpoczywa. Należy mu się.
Ale jest różowy modzio.

Ty tak na serio Gerald?!!!

Uważasz, że wypowiedź w której ktoś proponuje wsadzać jakąś grupę społeczną do obozów zagłady nie jest żenująca?? Sorry ale jak chcesz to mnie zbanuj, ale zdania nie mam zamiaru zmienić.

Dziękuję za zmianę. To świadczy o Twojej wielkości. Zawsze wiedziałem, że jesteś dużo bardziej wyrozumiały niż ja. Dziękuję
Gerald
#49
Już nieważne
#50
Poszło na PW


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości