Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchodźcy
#61
Cytat: Rozumiem, że jak ktoś atakuje obiekty wojskowe, to jest powstańcem, a jak cywilne, to terrorystą. To dlaczego na wiki pod hasłem IRA jest napisane, że rozpoczęła ona serię ataków terrorystycznych na m.in. żołnierzy?

Nie wiem czemu tak jest napisane na polskiej wiki (bo to ogólnie kijowe źródło), ale podejrzewam, że z prostego powodu: nazwę IRA nosiło kilka różnych organizacji.

Przedwojenna IRA to byli powstańcy, którzy walczyli o niepodległość swojego kraju znajdującego się pod okupacją brytyjską. O tych panach (i paniach - nie zapominajmy o siostrzanej organizacji Cumann na mBan) opowiada film "Wiatr buszujący w jęczmieniu", który polecam.

Tak sobie śpiewali: https://www.youtube.com/watch?v=ORifieiZiP4 Wink

Jednakże potem, po wojnie o niepodległość, rozejmie i przyznaniu Irlandii autonomii, część żołnierzy postanowiła walczyć nadal o pełne zjednoczenie wyspy i całkowite odrzucenie zwierzchnictwa. Ta IRA podzieliła się na wiele frakcji i jej pogrobowcy to np. znani wszystkim terroryści, którzy palili auta w Belfaście Wink

Słowo "terroryzm" to tutaj opis metod, ale nie ocena. Podobne metody stosowała przecież nasza AK i inne podziemne organizacje. Tak po prostu walczą słabsi powstańcy z silniejszym wrogiem.
#62
(2018-07-28, 09:42 AM)Konq napisał(a): Uchodźca dostaje dokładnie taki sam zasiłek dla bezrobotnych jak i obywatele danego państwa. Mogą w tym czasie podjąć pracę, ale tylko do pewnej sumy.

Czy to, że...
"każdy kraj członkowski dostanie 6 tys. euro na jednego uchodźcę obowiązkowo przyjętego na swoje terytorium. KE przeznaczy na ten cel dodatkowo 240 mln euro.
Oprócz tego państwa, które wezmą udział w dobrowolnym systemie przesiedleń, dodatkowo uzyskają wsparcie finansowe z puli 50 mln euro w latach 2015-2016. Będzie to 2,5 tys. euro na osobę."
oznacza, że każdy emigrant miał dostawać 8,5 tysiaka z kasy Unii?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Imigran...62261.html
#63
Ciągle ta kasa i kasa...
Jejku dostanie. Tak zazdrośni jesteśmy? Mój Tata jest i się złości, że ma o wiele mniejszą emeryturę niż uchodźca zasiłek.
A ja mu ciągle powtarzam. Nie patrz na to. I przypominam przypowieść o zarządcy
1 Albowiem królestwo niebieskie podobne jest do gospodarza, który wyszedł wczesnym rankiem, aby nająć robotników do swej winnicy. 2 Umówił się z robotnikami o denara za dzień i posłał ich do winnicy. 3 Gdy wyszedł około godziny trzeciej, zobaczył innych, stojących na rynku bezczynnie, 4 i rzekł do nich: "Idźcie i wy do mojej winnicy, a co będzie słuszne, dam wam". 5 Oni poszli. Wyszedłszy ponownie około godziny szóstej i dziewiątej, tak samo uczynił. 6 Gdy wyszedł około godziny jedenastej, spotkał innych stojących i zapytał ich: "Czemu tu stoicie cały dzień bezczynnie?" 7 Odpowiedzieli mu: "Bo nas nikt nie najął". Rzekł im: "Idźcie i wy do winnicy!" 8 A gdy nadszedł wieczór, rzekł właściciel winnicy do swego rządcy: "Zwołaj robotników i wypłać im należność, począwszy od ostatnich aż do pierwszych!" 9 Przyszli najęci około jedenastej godziny i otrzymali po denarze. 10 Gdy więc przyszli pierwsi, myśleli, że więcej dostaną; lecz i oni otrzymali po denarze. 11 Wziąwszy go, szemrali przeciw gospodarzowi, 12 mówiąc: "Ci ostatni jedną godzinę pracowali, a zrównałeś ich z nami, którzyśmy znosili ciężar dnia i spiekoty". 13 Na to odrzekł jednemu z nich: "Przyjacielu, nie czynię ci krzywdy; czy nie o denara umówiłeś się ze mną? 14 Weź, co twoje i odejdź! Chcę też i temu ostatniemu dać tak samo jak tobie. 15 Czy mi nie wolno uczynić ze swoim, co chcę?[b] Czy na to złym okiem patrzysz, że ja jestem dobry[/b]?" 16 Tak ostatni będą pierwszymi, a pierwsi ostatnimi». Mateusza 20

A mój Tata woli swoją złość. Szkoda
#64
Gerald, zazdrość, zazdrością, a niesprawiedliwość - niesprawiedliwością. Chyba Ci nie muszę mówić, co by mogło się stać, gdyby tak nierówno potraktowano obcych w stosunku do tubylców. Co ma ta przypowieść do sytuacji z emigrantami to ja nie wiem.
#65
Ta przypowieść mówi o tym, że jeśli jestem zarządcą to ja ustalam zasady. Możesz je uznawać za sprawiedliwe lub niesprawiedliwe. Ale póki ja Ci płacę nie interesuje mnie Twoja opinia.
Uważasz, że to jest sprawiedliwe, że ktoś pracuje od 3 nad ranem do 18stej i dostaje denara, a ten co pracuje od 11 w południe do 18 stej też dostaje denara?
#66
Oki.
1. Czy pieniądze, którymi dysponują politycy są ich prywatnymi pieniędzmi, czy może jest to składka wszystkich państw i obywateli Wspólnoty?
2. Dlaczego uważasz, że robotnicy, którzy zostali zatrudnieni później mają dostać więcej od tych pracujących wcześniej? Kto w tej przypowieści jest właścicielem pieniędzy? Który z rządzących? Polityk? Obywatele Unii?
3. Ciekawe jest, że mieszasz tę przypowieść do sytuacji z emigrantami. Ona przecież mówi o tych, którzy zostali powołani do głoszenia dobrej nowiny.
4. Jeśli podpisuję umowę, że dostaję 100 PLN za dzień pracy to nie mam prawa domagać się więcej. Idąc tym tokiem myślenia jest to sprawiedliwe.
5. Czy nie sądzisz, że dawanie uchodźcom 8 tys euro z hakiem za to, że są obywatelami Unii na bezrobociu, a Polakom kilkuset złotych nie jest dyskryminowaniem tych drugich?
#67
2. Nie uważam. Uważam, że ta przypowieść pokazuje że są różne rodzaje sprawiedliwości i różne pojęcia sprawiedliwości.
5 Nie sądzę, patrz przypowieść
#68
(2018-07-28, 11:45 AM)Tizment.90 napisał(a): 1 Bo obywatele Polski są u siebie.
2,6 Chodzi mi o to, że wojska którymi dysponował nie były wystarczająco liczne. Zobaczcie na Polskę w 2 wojnie światowej. Były tu oddziały Niemieckie a i tak nie do końca kontrolowały porządek
3 Co według ciebie jest bardziej humanitarne. Wsadzenie Mariusza T di więzienia na 25 lat czy uwieszenie mu na szyi kamienia młyńskiego i utopienie go w rzece? Bo według Jezusa to drugie. Mt 18,6  Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.
4. jeden przypadek ale na ile?
5 Bo sami wzięli na siebie odpowiedzialność
7 Czy jeżeli dziś mam 10% szans, że umrę to rozsądne jest żebym doprowadził to tego, że jutro miał 20% szans?

AD.1. Zastanawiające, że twój autorytet, którego cytujesz dwa punktu niżej, już takiego rozróżnienia nie widzi.

AD.2,6 Tak osławioną przez ciebie żydowską zaciekłość bojową widział Filon z Aleksandrii.


Cytat:Innym razem użył świętego skarbu świątynnego, zwanego Korbanem, aby doprowadzić wodę do Jerozolimy przez akwedukt. Oburzony tłum złorzeczył Piłatowi; lecz ten posłał żołnierzy przebranych za cywilów w motłoch. Na dany sygnał, bunt żydowski został stłumiony kijami.


Tam wcale nie potrzebne było wojsko, żeby opanować tłumy, jak ktoś się sprzeciwiał woli Rzymu to jedynym jego buntem było to, ze sam odsłaniał sobie gardło, żeby mu poderżnięto.

AD. 3. Przede wszystkim nie czynienie z niego męczennika. Jakbyś poczytał trochę o seryjnych mordercach, to byś wiedział, że ich śmierć stała się inspiracją dla innych debili, którzy ich naśladowali.

AD. 4 . To ile takich przypadków mam ci wymienić, bo mam wrażenie że zaraz zacznie się tu licytacja. Ja jestem w każdym razie gotowy. Wymień tylko liczbę, po której przyznasz tu publicznie, że narodowcy mają niespełna pod sufitem Smile

AD. 7. Paradoksem całej sytuacji jest to, że przestępczość od lat w Niemczech spada. W 2017 r. dokonano w Niemczech 5,7 mln przestępstw - to prawie 610 tys. mniej niż rok wcześniej. Takiego spadku przestępczości nie zanotowano w Niemczech od 25 lat.


(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 1 i 2. Ja wiem, że to jest naiwne myślenie ze strony potencjalnego zamachowca. Widzisz jednak, niektórzy z nich zapewne prezentowali wiarę, że jak się wysadzą, to trafią do nieba. Nikt nie powiedział, że działanie człowieka wysadzającego się w powietrze musi być logiczne dla nas.
Tak samo naiwne myślenie, o które raczej nie posądzam islamistów to takie, że ludzie mordowani nie zaczną uciekać. Oni musieli się liczyć z tym, że ludzie zaczną emigrować, a jeśli nie wzięli tego pod uwagę to jest to dowód na to, że nie przemyśleli do końca tego, jaki może być efekt wojny, którą wywołają.
Mordowanie ludzi na terenach kontrolowanych przez siebie, a następnie podejmowanie działań mających na celu wywarcie wpływu na rządy europejskie jest wewnętrznie niespójne. To tak jakby wypuścić ryby ze stawu, a potem łapać je z powrotem za pomocą sieci.
Każda akcja militarna może wywołać strach, jest to efekt uboczny działań czy to zakrojonych na wielką skalę, czy mikroskalę.

Zasadniczo jednak terroryści dzielą się na idiotów, którzy się wysadzają i tych, którzy ich do tego inspirują i wiesz mi, ale ci drudzy się raczej nie wysadzą. W całym tym toku rozumowania zastanawiasz się co jest celem idioty wysadzającego się w powietrze kompletnie pomijając to, że tak naprawdę to on tylko realizuje cele tego drugiego, który wysadzać się nie zamierza.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 3. Kilka słów o IRA z Wikipedii: [...]

Nigdzie nie napisałem, że IRA nie dążyła do zjednoczenia obu Irlandii, tylko, że nie dążyła do tego dokonując zamachów terrorystycznych. Ataki terrorystyczne przeprowadzał tylko jeden z odłamów IRA. Reszta skupiona była wokół Sinn Féin, która to partia potępiała zamachy.

Natomiast jak wspomniałem wcześniej, terroryzm ten był dość oryginalny. Przede wszystkim ataków dokonywano dopiero po 1972 czyli po Krwawej Niedzieli, która także była de facto terroryzmem, jeśli w tym momencie moi oponenci kłócą się kto był ofiarami tych zamachów. I akurat krwawy odwet też ma tu małe znaczenie, bo IRA w tamtym czasie chciała wymusić przede wszystkim przyznanie się do winy rządu Wielkiej Brytanii, który chciał zatuszować całą masakrę.

Inna sprawa, że jak wspomniałem ataki odbywały się zazwyczaj albo na posterunki policji, wojska, lub urzędy. Problem w tym, że kodeks honorowy IRA polegał na tym, że organizacja zawsze ostrzegała w jakim budynku podłożona jest bomba, tak żeby policja miała czas na ewentualną ewakuację i zabezpieczyć miejsce wybuchu. IRA wcale nie miała więc na celu dokonywać masakr ludności. Przynajmniej tak to wyglądało ze strony IRA, bo ma ta organizacja przypisane także i zamachy nie podlegające tym zasadom, ale nigdy się do nich nie przyznała, a przypisanie następowało zazwyczaj po anonimowym telefonie, w którym dzwoniący podawał się za członka IRA.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 5. Nie do końca rozumiem, o co mnie pytasz. Nie wiem co rozumiesz przez najsilniejszy kraj jaki istnieje, ale w historii było kilka mocarstw, np. Babilon, Persja, których podbicie zakończyło się zmianami na skalę światową.
Nie za bardzo dociera do mnie logika działania terrorysty.  Smile Trudno mi wyrokować, jakie są ich cele, natomiast mam pewne wątpliwości że przez zamachy we Francji chcieli zamknąć granice pomiędzy krajami Unii.

Znasz jakieś mocarstwo podbite przez słabsze tylko za pomocą wywołania w mieszkańcach strachu? Ja nie znam. Większość mocarstw upada, bo obywatele tego państwa się wzajemnie kłócą i wykorzystują to pomniejsze państwa, które atakują z kilku stron. Tak to wyglądało z wymienionymi przez ciebie.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 6. Napisałeś:
"W przypadku państw europejskich z pomocą przyszli ISIS narodowcy, którzy wyskoczyli z kampanią Islamu, który ma zdominować Europę. "
Jak ktoś komuś pomaga, to zazwyczaj z nim współpracuje.
Zapytam: jaki jest cel rządu Polski, taki dalekosiężny, że nie chce zgodzić się na przyjęcie emigrantów?

Mam tu na myśli fakt, że wrogowie zawsze wykorzystują twoje słabości, jeśli więc postępujesz według ich myśli, zwłaszcza pod wpływem strachu, to realizujesz ich cel i tyle. Nie mam tu wcale na myśli współpracy. Jeśli więc narodowcy nawołują do odsyłania uchodźców wprost w ręce ISIS, to wzmacniają jej struktury, bo to przyszli rekruci tej organizacji, czy by tego chcieli czy nie. Narodowcy więc przyczyniają się do ekspansji Państwa Islamskiego, bo wzmacniają jego struktury.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): Kryzys jest, ale czy potężny to kwestia zapoznania się z danymi.

Dane jakie są takie są ważne, że Rząd PiS nie robi nic, żeby kryzysowi się przeciwstawić.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): Tak? Możesz podać jakieś źródła?

Możesz podać dane o tym, że Polacy chcą lawinowo wracać do Polski?

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): Za czasów PO leżała kolej.  Big Grin Piszesz o obcięciu dotacji na co?

A dzisiaj co? Przynosi zyski. To samo dotyczy Stoczni Szczecińskiej - ile statków ta Stocznia do dzisiaj wybudowała? Cały plan rządu polega na ładowaniu pieniędzy z podatków na nierentowne państwowe przedsiębiorstwa i zaciąganiu dla nich kredytów. W tej chwili nie słyszałem, żeby któreś z nich przynosiło zyski. Przykładem jest
PESA, która jest szykowana na głównego wykonawcę Szybkich Kolei. Problem w tym, że firma  jest na skraju bankructwa i tak, Morawiecki spłaci jej długi z naszych podatków. Ryzykując, że i te PESA zmarnuje. Przypomnę także że to za czasów PO/PSL wprowadzono Pendolino jak i Darty, o czym więc piszesz, że kolej leżała?

Co do dotacji to już teraz straciliśmy z przyszłego unijnego budżetu 20 mld euro. Jeśli wniosek o powiązaniu przestrzegania praworządności w krajach członkowskich przejdzie, to możemy stracić nawet drugie tyle.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 10. Stosujesz tutaj jakieś skróty myślowe, nie do końca Ciebie rozumiem.
Nie rozumiem również dlaczego kanclerz Merkel zachęcała uchodźców do przyjazdu do Europy. Czy cała Europa jest Jej, że dała sobie do tego prawo?

Można prosić o źródło?

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 11. Jakie są to elementy?

Choćby przymusowa rejestracja kart SIM. Szerokie uprawnienia prokuratury co do możliwości założenia podsłuchu, który wcześniej wymagał zgody sędziego. Inwigilacja cudzoziemców (np. studentów) bez podania przyczyny.  Masa tego jest.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 12. O ile mi wiadomo, to atakowano cele np. na ruchliwej promenadzie.

Co to ma do rzeczy?

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 13. Odpowiedz mi jak to się stało, że ludzie, którzy przyjechali do Anglii zaczęli nagle domagać się na ulicach - szariatu?

Pewnie dlatego, że Wielka Brytania to wolny kraj, w którym panuje wolność słowa. Ci cudzoziemcy pewnie chcieli po prostu sprawdzić, czy tak jest w rzeczywistości. No to i sprawdzili i okazało się, że w Wielkiej Brytanii można krzyczeć co się chce, byle nie obrażać przy tym Królowej. Z ciekawostek powiem ci, że w Polsce jest też podobnie. Można na przykład publicznie krzyczeć, że uchodźców to trzeba pozamykać w Auschwitz-Birkenau i też nikt ci nic nie zrobi.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 14. Dokładnie. Trzeba żyć.
Ale nawet gdyby 40 mln Polaków lub kilkaset milionów Europejczyków było wzorowymi chrześcijanami, cokolwiek to oznacza, to wcale nie oznacza, że masowo nawracaliby Muzułmanów na wiarę.

Wcale nie trzeba ich nawracać na Chrześcijaństwo, wystarczy, że będą żyli jak Chrześcijanie, problem w tym, żeby jeszcze Chrześcijanie żyli jak Chrześcijanie, wiesz taki wzór jest potrzebny Tongue
#69
Cytat:Konq
. Można na przykład publicznie krzyczeć, że uchodźców to trzeba pozamykać w Auschwitz-Birkenau i też nikt ci nic nie zrobi.
Nie można. Fakt, nikt nic nie zrobi biorąc pod uwagę wiek i niedoświadczenie
Mam tylko nadzieję, ze ten co wyraża taką opinię, jak tam pojedzie to będzie wiedział, że tam nie wolno umieszczać żadnych ludzi.
To jest straszne, to jest okropnie, to jest przerażające. Boże tam mordowali ludzi....Z premedytacją. To jest tak nieludzkie że mi się w głowie nie mieści.
Mam pojemną dupę, ale głowę niezbyt pojemną. Jak ja tego nie rozumiem...
#70
(2018-07-29, 12:08 AM)Konq napisał(a):
(2018-07-28, 11:45 AM)Tizment.90 napisał(a): 1 Bo obywatele Polski są u siebie.
2,6 Chodzi mi o to, że wojska którymi dysponował nie były wystarczająco liczne. Zobaczcie na Polskę w 2 wojnie światowej. Były tu oddziały Niemieckie a i tak nie do końca kontrolowały porządek
3 Co według ciebie jest bardziej humanitarne. Wsadzenie Mariusza T di więzienia na 25 lat czy uwieszenie mu na szyi kamienia młyńskiego i utopienie go w rzece? Bo według Jezusa to drugie. Mt 18,6  Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza.
4. jeden przypadek ale na ile?
5 Bo sami wzięli na siebie odpowiedzialność
7 Czy jeżeli dziś mam 10% szans, że umrę to rozsądne jest żebym doprowadził to tego, że jutro miał 20% szans?

AD.1. Zastanawiające, że twój autorytet, którego cytujesz dwa punktu niżej, już takiego rozróżnienia nie widzi.

AD.2,6 Tak osławioną przez ciebie żydowską zaciekłość bojową widział Filon z Aleksandrii.


Cytat:Innym razem użył świętego skarbu świątynnego, zwanego Korbanem, aby doprowadzić wodę do Jerozolimy przez akwedukt. Oburzony tłum złorzeczył Piłatowi; lecz ten posłał żołnierzy przebranych za cywilów w motłoch. Na dany sygnał, bunt żydowski został stłumiony kijami.


Tam wcale nie potrzebne było wojsko, żeby opanować tłumy, jak ktoś się sprzeciwiał woli Rzymu to jedynym jego buntem było to, ze sam odsłaniał sobie gardło, żeby mu poderżnięto.

AD. 3. Przede wszystkim nie czynienie z niego męczennika. Jakbyś poczytał trochę o seryjnych mordercach, to byś wiedział, że ich śmierć stała się inspiracją dla innych debili, którzy ich naśladowali.

AD. 4 . To ile takich przypadków mam ci wymienić, bo mam wrażenie że zaraz zacznie się tu licytacja. Ja jestem w każdym razie gotowy. Wymień tylko liczbę, po której przyznasz tu publicznie, że narodowcy mają niespełna pod sufitem Smile

AD. 7. Paradoksem całej sytuacji jest to, że przestępczość od lat w Niemczech spada. W 2017 r. dokonano w Niemczech 5,7 mln przestępstw - to prawie 610 tys. mniej niż rok wcześniej. Takiego spadku przestępczości nie zanotowano w Niemczech od 25 lat.


(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 1 i 2. Ja wiem, że to jest naiwne myślenie ze strony potencjalnego zamachowca. Widzisz jednak, niektórzy z nich zapewne prezentowali wiarę, że jak się wysadzą, to trafią do nieba. Nikt nie powiedział, że działanie człowieka wysadzającego się w powietrze musi być logiczne dla nas.
Tak samo naiwne myślenie, o które raczej nie posądzam islamistów to takie, że ludzie mordowani nie zaczną uciekać. Oni musieli się liczyć z tym, że ludzie zaczną emigrować, a jeśli nie wzięli tego pod uwagę to jest to dowód na to, że nie przemyśleli do końca tego, jaki może być efekt wojny, którą wywołają.
Mordowanie ludzi na terenach kontrolowanych przez siebie, a następnie podejmowanie działań mających na celu wywarcie wpływu na rządy europejskie jest wewnętrznie niespójne. To tak jakby wypuścić ryby ze stawu, a potem łapać je z powrotem za pomocą sieci.
Każda akcja militarna może wywołać strach, jest to efekt uboczny działań czy to zakrojonych na wielką skalę, czy mikroskalę.

Zasadniczo jednak terroryści dzielą się na idiotów, którzy się wysadzają i tych, którzy ich do tego inspirują i wiesz mi, ale ci drudzy się raczej nie wysadzą. W całym tym toku rozumowania zastanawiasz się co jest celem idioty wysadzającego się w powietrze kompletnie pomijając to, że tak naprawdę to on tylko realizuje cele tego drugiego, który wysadzać się nie zamierza.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 3. Kilka słów o IRA z Wikipedii: [...]

Nigdzie nie napisałem, że IRA nie dążyła do zjednoczenia obu Irlandii, tylko, że nie dążyła do tego dokonując zamachów terrorystycznych. Ataki terrorystyczne przeprowadzał tylko jeden z odłamów IRA. Reszta skupiona była wokół Sinn Féin, która to partia potępiała zamachy.

Natomiast jak wspomniałem wcześniej, terroryzm ten był dość oryginalny. Przede wszystkim ataków dokonywano dopiero po 1972 czyli po Krwawej Niedzieli, która także była de facto terroryzmem, jeśli w tym momencie moi oponenci kłócą się kto był ofiarami tych zamachów. I akurat krwawy odwet też ma tu małe znaczenie, bo IRA w tamtym czasie chciała wymusić przede wszystkim przyznanie się do winy rządu Wielkiej Brytanii, który chciał zatuszować całą masakrę.

Inna sprawa, że jak wspomniałem ataki odbywały się zazwyczaj albo na posterunki policji, wojska, lub urzędy. Problem w tym, że kodeks honorowy IRA polegał na tym, że organizacja zawsze ostrzegała w jakim budynku podłożona jest bomba, tak żeby policja miała czas na ewentualną ewakuację i zabezpieczyć miejsce wybuchu. IRA wcale nie miała więc na celu dokonywać masakr ludności. Przynajmniej tak to wyglądało ze strony IRA, bo ma ta organizacja przypisane także i zamachy nie podlegające tym zasadom, ale nigdy się do nich nie przyznała, a przypisanie następowało zazwyczaj po anonimowym telefonie, w którym dzwoniący podawał się za członka IRA.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 5. Nie do końca rozumiem, o co mnie pytasz. Nie wiem co rozumiesz przez najsilniejszy kraj jaki istnieje, ale w historii było kilka mocarstw, np. Babilon, Persja, których podbicie zakończyło się zmianami na skalę światową.
Nie za bardzo dociera do mnie logika działania terrorysty.  Smile Trudno mi wyrokować, jakie są ich cele, natomiast mam pewne wątpliwości że przez zamachy we Francji chcieli zamknąć granice pomiędzy krajami Unii.

Znasz jakieś mocarstwo podbite przez słabsze tylko za pomocą wywołania w mieszkańcach strachu? Ja nie znam. Większość mocarstw upada, bo obywatele tego państwa się wzajemnie kłócą i wykorzystują to pomniejsze państwa, które atakują z kilku stron. Tak to wyglądało z wymienionymi przez ciebie.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 6. Napisałeś:
"W przypadku państw europejskich z pomocą przyszli ISIS narodowcy, którzy wyskoczyli z kampanią Islamu, który ma zdominować Europę. "
Jak ktoś komuś pomaga, to zazwyczaj z nim współpracuje.
Zapytam: jaki jest cel rządu Polski, taki dalekosiężny, że nie chce zgodzić się na przyjęcie emigrantów?

Mam tu na myśli fakt, że wrogowie zawsze wykorzystują twoje słabości, jeśli więc postępujesz według ich myśli, zwłaszcza pod wpływem strachu, to realizujesz ich cel i tyle. Nie mam tu wcale na myśli współpracy. Jeśli więc narodowcy nawołują do odsyłania uchodźców wprost w ręce ISIS, to wzmacniają jej struktury, bo to przyszli rekruci tej organizacji, czy by tego chcieli czy nie. Narodowcy więc przyczyniają się do ekspansji Państwa Islamskiego, bo wzmacniają jego struktury.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): Kryzys jest, ale czy potężny to kwestia zapoznania się z danymi.

Dane jakie są takie są ważne, że Rząd PiS nie robi nic, żeby kryzysowi się przeciwstawić.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): Tak? Możesz podać jakieś źródła?

Możesz podać dane o tym, że Polacy chcą lawinowo wracać do Polski?

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): Za czasów PO leżała kolej.  Big Grin Piszesz o obcięciu dotacji na co?

A dzisiaj co? Przynosi zyski. To samo dotyczy Stoczni Szczecińskiej - ile statków ta Stocznia do dzisiaj wybudowała? Cały plan rządu polega na ładowaniu pieniędzy z podatków na nierentowne państwowe przedsiębiorstwa i zaciąganiu dla nich kredytów. W tej chwili nie słyszałem, żeby któreś z nich przynosiło zyski. Przykładem jest
PESA, która jest szykowana na głównego wykonawcę Szybkich Kolei. Problem w tym, że firma  jest na skraju bankructwa i tak, Morawiecki spłaci jej długi z naszych podatków. Ryzykując, że i te PESA zmarnuje. Przypomnę także że to za czasów PO/PSL wprowadzono Pendolino jak i Darty, o czym więc piszesz, że kolej leżała?

Co do dotacji to już teraz straciliśmy z przyszłego unijnego budżetu 20 mld euro. Jeśli wniosek o powiązaniu przestrzegania praworządności w krajach członkowskich przejdzie, to możemy stracić nawet drugie tyle.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 10. Stosujesz tutaj jakieś skróty myślowe, nie do końca Ciebie rozumiem.
Nie rozumiem również dlaczego kanclerz Merkel zachęcała uchodźców do przyjazdu do Europy. Czy cała Europa jest Jej, że dała sobie do tego prawo?

Można prosić o źródło?

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 11. Jakie są to elementy?

Choćby przymusowa rejestracja kart SIM. Szerokie uprawnienia prokuratury co do możliwości założenia podsłuchu, który wcześniej wymagał zgody sędziego. Inwigilacja cudzoziemców (np. studentów) bez podania przyczyny.  Masa tego jest.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 12. O ile mi wiadomo, to atakowano cele np. na ruchliwej promenadzie.

Co to ma do rzeczy?

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 13. Odpowiedz mi jak to się stało, że ludzie, którzy przyjechali do Anglii zaczęli nagle domagać się na ulicach - szariatu?

Pewnie dlatego, że Wielka Brytania to wolny kraj, w którym panuje wolność słowa. Ci cudzoziemcy pewnie chcieli po prostu sprawdzić, czy tak jest w rzeczywistości. No to i sprawdzili i okazało się, że w Wielkiej Brytanii można krzyczeć co się chce, byle nie obrażać przy tym Królowej. Z ciekawostek powiem ci, że w Polsce jest też podobnie. Można na przykład publicznie krzyczeć, że uchodźców to trzeba pozamykać w Auschwitz-Birkenau i też nikt ci nic nie zrobi.

(2018-07-28, 12:15 PM)Przemeks napisał(a): 14. Dokładnie. Trzeba żyć.
Ale nawet gdyby 40 mln Polaków lub kilkaset milionów Europejczyków było wzorowymi chrześcijanami, cokolwiek to oznacza, to wcale nie oznacza, że masowo nawracaliby Muzułmanów na wiarę.

Wcale nie trzeba ich nawracać na Chrześcijaństwo, wystarczy, że będą żyli jak Chrześcijanie, problem w tym, żeby jeszcze Chrześcijanie żyli jak Chrześcijanie, wiesz taki wzór jest potrzebny Tongue

1 i 2. Analizuję także motywy tych, którzy sterowali całą akcją.
Jak dla mnie powodowanie, aby ludzie z danego terytorium uciekali, a potem próba niedopuszczenia, aby osiedlili się w innym kraju, jest pewną nielogicznością. Ale może niepotrzebnie doszukuję się logiki w ich postępowaniu.
3. Dziękuję za przypomnienie historii.
To jak, IRA walczyła o tą niepodległość czy nie?  Smile Bo nie chce mi się do tego wracać w nieskończoność, drążyć Ci dziury w brzuchu też nie zamierzam.
5. Ja też nie znam, natomiast nie jestem przekonany co do tego, że mieszkańcy Babilonu, Persji kłócili się wzajemnie. Masz jakieś źródło? W sieci bowiem pojawiają się opinie, że multikulturowość była m.in. przyczyną ich upadku, ale też geniusz przywódców, którzy walczyli z tymi państwami.
6. Chyba nikt nie nawołuje/nawoływał do odsyłania uchodźców w ręce ISIS. Masz jakieś źródła?
Jedyne o czym była mowa to odbudowa ich państw po zniszczeniach wojennych, zamiast ich przyjmowania.
Chociaż jakby tak dłużej pomyśleć to też może być ciężkie, bo pewnie byłoby trudno przekonać kogokolwiek do odbudowy tych terenów, szczególnie zaś tych, którzy byli bezpośrednio wmieszani w konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
7. Co? Dane są, jakie są... czyli danych nie ma. A co wg. Ciebie rząd powinien zrobić/robić?
8. W kotka i myszkę bawić się nie zamierzam.  Smile Prosiłem o odpowiedź.
9. Tak, owszem - Pendolino zostało wprowadzone, jest to jakiś sukces poprzedniej ekipy. Ale oprócz tego nie wykorzystano w owym czasie dużych dotacji na kolej, które oferowała Unia. Pytałem na co Unia zabierze nam dotacje, proszę o odpowiedź.
10. https://www.google.pl/search?q=merkel+za...e&ie=UTF-8
11. SIM - zgadza się. Jaka inwigilacja?
12. Twoja odpowiedź o katedrze i restauracji była napisana z ironią, czy nie?  Smile
13. Argumentacja o sprawdzaniu wolności słowa niespecjalnie do mnie dociera. Ale ten temat bym odłożył, bo trzeba by konkretną sytuację omówić, a w necie nie dość że pousuwano filmiki, to znajdują się też różne działania ze strony m.in. chrześcijan, które można uznać za prowokacyjne.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości