Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uchodźcy
#71
(2018-07-28, 05:52 PM)Przemeks napisał(a): Czy to, że...
"każdy kraj członkowski dostanie 6 tys. euro na jednego uchodźcę obowiązkowo przyjętego na swoje terytorium. KE przeznaczy na ten cel dodatkowo 240 mln euro.
Oprócz tego państwa, które wezmą udział w dobrowolnym systemie przesiedleń, dodatkowo uzyskają wsparcie finansowe z puli 50 mln euro w latach 2015-2016. Będzie to 2,5 tys. euro na osobę."
oznacza, że każdy emigrant miał dostawać 8,5 tysiaka z kasy Unii?

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Imigran...62261.html

To, że państwo Polskie ponad 3000 zł/m-c, nie znaczy wcale, że więzień te trzy tysie dostaje na rękę. Większość tych pieniędzy to także koszty utrzymania budynków więziennych i załogi. Tak samo jest z uchodźcami. O tym ile dostają "na rękę" decyduje państwo przyjmujące wypłacając zasiłek na takich samych zasadach jak i własnym obywatelom. Dlatego wszyscy garną do Niemiec, bo tam zasiłek jest największy, pomimo, że jak widzisz Unia daje państwom taką samą sumę na utrzymanie jednego uchodźcy. Znaczna część tych pieniędzy pozostałaby w Polsce nawet, gdy uchodźcy wrócą już do swoich domów, a wielu Polaków na tym zyska pracując w ośrodkach, czy dostarczając jedzenie do stołówek. Pomijam to, ze odnowione budynki możnaby potem przeznaczyć na szkołę lub inne tego typu instytucje.

Dlatego pisałem o tym, że Polska straci z przyszłego budżetu Unii ponad 20 mld euro, ponieważ nie uczestniczy w wielu projektach, takich jak np. pomoc uchodźcom, na które Unia przeznacza pieniądze. Mimo to nadal płaci składki do budżetu, więc w efekcie straci bo wyciągnie jednocześnie mniej niż by zyskała.

(2018-07-28, 07:17 PM)Przemeks napisał(a): Oki.
1. Czy pieniądze, którymi dysponują politycy są ich prywatnymi pieniędzmi, czy może jest to składka wszystkich państw i obywateli Wspólnoty?
2. Dlaczego uważasz, że robotnicy, którzy zostali zatrudnieni później mają dostać więcej od tych pracujących wcześniej? Kto w tej przypowieści jest właścicielem pieniędzy? Który z rządzących? Polityk? Obywatele Unii?
3. Ciekawe jest, że mieszasz tę przypowieść do sytuacji z emigrantami. Ona przecież mówi o tych, którzy zostali powołani do głoszenia dobrej nowiny.
4. Jeśli podpisuję umowę, że dostaję 100 PLN za dzień pracy to nie mam prawa domagać się więcej. Idąc tym tokiem myślenia jest to sprawiedliwe.
5. Czy nie sądzisz, że dawanie uchodźcom 8 tys euro z hakiem za to, że są obywatelami Unii na bezrobociu, a Polakom kilkuset złotych nie jest dyskryminowaniem tych drugich?

AD. 1. O tym decydują obywatele dając odpowiednim partiom ponowny głos w przyszłych wyborach, jeśli budżet został zrealizowany po ich myśli. Przynajmniej tak to powinno wyglądać w teorii, bo jak wiesz teraz większość partii próbuje na wyborcach wymuszać głosy ideologią zamiast tym racjonalnym podejściem.

AD. 2. Ja uważam, że każdy powinien być rozliczany według swojej pracy i ewentualnych potrzeb. Nie miałbym nic do tego, żeby Ukrainiec, który pracuje w tej samej branży co ja i robi to lepiej, zarabiał więcej ode mnie, nawet pomimo mojego większego stażu pracy. Paradoksem jednak kryzysu pracowniczego, o którym wcześniej wspomniałem jest to, że ludzie robią jak im się podoba, bo i tak wiedzą, że jak ich pracodawca zwolni to oni znajdą pracę, a pracodawca, będzie musiał dość szukać kogoś na ich miejsce.

AD. 4. Zawsze jeśli pracodawca zmienia zasady pracy, lub zmieniają się zasady rynkowe (np. inflacja) możesz żądać zmiany umowy pracy.
AD. 5. Zakładając, że za taką sumę Polak mógłby leżeć przed telewizorem i nic nie robić, to byłoby to niesprawiedliwe. Zważywszy na to co napisałem w pierwszym akapicie, nie sądzę, żeby ktoś w Polsce się zdecydował na takie "luksusy".

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 1 i 2. Analizuję także motywy tych, którzy sterowali całą akcją.
Jak dla mnie powodowanie, aby ludzie z danego terytorium uciekali, a potem próba niedopuszczenia, aby osiedlili się w innym kraju, jest pewną nielogicznością. Ale może niepotrzebnie doszukuję się logiki w ich postępowaniu.

Dlatego zaproponowałem bardzo proste wytłumaczenie. ISIS chce, żeby uchodźcy wrócili, bo każdy władca nic nie znaczy, kiedy nie ma poddanych i tak samo pan Morawiecki dziś klęczy przed emigrantami Polskimi w Wielkiej Brytanii i prosi ich o powrót, ewentualnie straszy ich, że będzie opodatkowywał ich angielskie wypłaty.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 3. Dziękuję za przypomnienie historii.
To jak, IRA walczyła o tą niepodległość czy nie?  Smile Bo nie chce mi się do tego wracać w nieskończoność, drążyć Ci dziury w brzuchu też nie zamierzam.

Napisałem wyraźnie chyba odpowiedź. Mądry człowiek zrozumie.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 5. Ja też nie znam, natomiast nie jestem przekonany co do tego, że mieszkańcy Babilonu, Persji kłócili się wzajemnie. Masz jakieś źródło? W sieci bowiem pojawiają się opinie, że multikulturowość była m.in. przyczyną ich upadku, ale też geniusz przywódców, którzy walczyli z tymi państwami.

Serio? Multikulturowość?!! Chcesz mi powiedzieć, że w Babilonie, lub w Persji stały obok siebie świątynie bogów Semickich, Greckich i Egipskich, a wyznawcy tych Bogów mieli takie sama prawa i udział w rządach? Bo z definicji to oznacza multikulturalizm - każda kultura ma takie same prawa w państwie.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 6. Chyba nikt nie nawołuje/nawoływał do odsyłania uchodźców w ręce ISIS. Masz jakieś źródła?
Jedyne o czym była mowa to odbudowa ich państw po zniszczeniach wojennych, zamiast ich przyjmowania.
Chociaż jakby tak dłużej pomyśleć to też może być ciężkie, bo pewnie byłoby trudno przekonać kogokolwiek do odbudowy tych terenów, szczególnie zaś tych, którzy byli bezpośrednio wmieszani w konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Nawet z Polski deportowano kilku Irakijczyków, narażając ich tym samym na śmierć, ponieważ publicznie krytykowali tych do których ich teraz odesłano. Przypomnę, że jednocześnie nie podano żadnych przyczyn, dlaczego te osoby są niebezpieczne w kraju, z którego ich odesłano.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): Jedyne o czym była mowa to odbudowa ich państw po zniszczeniach wojennych, zamiast ich przyjmowania.
Chociaż jakby tak dłużej pomyśleć to też może być ciężkie, bo pewnie byłoby trudno przekonać kogokolwiek do odbudowy tych terenów, szczególnie zaś tych, którzy byli bezpośrednio wmieszani w konflikty zbrojne na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Tak zazwyczaj to wygląda w projektach PiS, tzn. fajnie się to ryzuje na papierze, gorzej z praktyczną realizacją.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 7. Co? Dane są, jakie są... czyli danych nie ma. A co wg. Ciebie rząd powinien zrobić/robić?

Danymi są np. ceny owoców w skupie i ich różnica w  sprzedaży detalicznej. Poszukaj sobie w sieci, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Ja już teraz mogę ci podpowiedzieć, że wysokie ceny owoców, są przede wszystkim spowodowane galopującą inflacją. W tym momencie najwięcej maja do powiedzenia np. markety, które te ceny dyktują. Sytuacja marketów jaka jest każdy widzi. Rząd chce wydoić z nich każdą zarobioną złotówkę, więc ci będą bronić się jak tylko mogą i w efekcie najwięcej na tym cierpią sadownicy, którzy sprzedają towar poniżej kosztów wytworzenia. Kosztów potęgowanych zwłaszcza rosnącymi wypłatami dla pracowników, bo nikt przy zbiorze owoców nie będzie robił, jak może znaleźć lepszą pracę. Jakbyś się domyślił to właśnie z tego powodu Polacy jeżdżą za granicę zbierać winogrona itp. Problem w tym, że nasz rząd taki otwarty na cudzoziemców już nie jest. Więc koszty pracownicze będą rosły, ceny owoców także, bo nikt w przyszłym roku maliny nie posadzi, skoro się w tym nie sprzedała. I efekt domina murowany.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 8. W kotka i myszkę bawić się nie zamierzam.  Smile Prosiłem o odpowiedź.
https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=...-icpjYi4QI
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/l...html?pdf=1
http://forsal.pl/artykuly/1078482,emigra...tanii.html

Sorry za moją "ciuciubabkę", ale fakt jest taki, że tu się w tej dyskusji nie pochwaliłeś ani jednym konkretnym źródłem, zwłaszcza jakimiś statystykami via GUS, który takie dane udostępnia publicznie, co roku. Zamiast tego, żądasz od kogoś danych, które nie są żadną publiczną tajemnicą.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 9. Tak, owszem - Pendolino zostało wprowadzone, jest to jakiś sukces poprzedniej ekipy. Ale oprócz tego nie wykorzystano w owym czasie dużych dotacji na kolej, które oferowała Unia. Pytałem na co Unia zabierze nam dotacje, proszę o odpowiedź.

Patrz: pierwszy akapit.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 10. https://www.google.pl/search?q=merkel+za...e&ie=UTF-8

Nigdzie tam nie ma o zapraszaniu uchodźców do Europy, a co najwyżej o zapraszaniu do Niemiec. Pomijam, że w ogóle hasła typu: "Yes, we can", "Make America great...", czy nawet "Damy rady" to slogany, a nie realne punktu programu.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 11. SIM - zgadza się. Jaka inwigilacja?

Prokuratura prowadziła inwigilację na uczelniach, wypytując m.in. o poglądy studentów pochodzących z Iraku, Syrii itp. Pytała także o tym z kim się spotykają.

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 12. Twoja odpowiedź o katedrze i restauracji była napisana z ironią, czy nie?  Smile

Nic z tych rzeczy. Katedry takie jak Notre Dame, Sagrada Familia itp. są doskonałym miejscem ataku terrorystów muzułmańskich zważywszy nawet na fakt, że są nie tyle pełne wierzących, co turystów. Paradoksem ani jeden taki obiekt nigdy nie został zaatakowany przez muzułmanów, co nawet oni nie straszyli, ze taki obiekt w ogóle znajdzie się na liście ich celów. Dopełnieniem jest fakt, że najwięcej zamachów, jak wynika to ze statystyk, które przedstawiłem na początku, dokonywanych jest na bliskim wschodzie i tu znowu paradoks - celem są głównie meczety. Czy więc narodowcy mają jakieś wyjaśnienie tego faktu, że Islamiści atakują własne kościoły zamiast obcych? Bo wiesz dla mnie, który chciałby wierzyć w tę ekspansję Islamu na Europę, jest to cokolwiek dziwne i podejrzewam, że kolejny punkt, na który odpowiesz w stylu "nie wiem, może chodzi o....".

(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 13. Argumentacja o sprawdzaniu wolności słowa niespecjalnie do mnie dociera. Ale ten temat bym odłożył, bo trzeba by konkretną sytuację omówić, a w necie nie dość że pousuwano filmiki, to znajdują się też różne działania ze strony m.in. chrześcijan, które można uznać za prowokacyjne.

Jak już wspomniałem wyżej, mogę ci wymienić kilka takich kłamliwych filmików od narodowców. Rozumiem zresztą, że szukasz tego badziewia na Wykopie, który to portal szybko usuwa tego typu badziewie, jak udowodnione zostanie że to fake.

Przykładem jest dla mnie filmik, gdzie, rzekomo, muzułmanie atakują samochody Anglików, bo w Ramadan podobno nie można jeździć. To oczywiste kłamstwo i każdy kto ma odrobinę oleju w głowie, by to dostrzegł, widząc jak jeden z tych "arabów" podąża wraz z tłumem na... rowerze Smile Nawiasem mówiąc Ramadam nigdzie w swoich zasadach nie ma takiej zasady, że w Ramadan nie można czymś jeździć, no chyba że już w średniowieczu, Mahomet wspaniałomyślnie przewidział istnienie rowerów i samochodów. Natomiast jedną z najważniejszych zasad jest wstrzymanie od jakichkolwiek form agresji. I teraz najważniejsze: zasady Ramadanu nie są ścisłe i nie każdy zobowiązany jest ich przestrzegać.  Od postu zwolnieni są niedołężni starcy, nieuleczalnie chorzy i dzieci. Podróżni, kobiety w ciąży i karmiące, chorzy i osoby w podeszłym wieku mogą odłożyć post. Tak dokładnie - podróżni!

****

(2018-07-29, 05:26 AM)Gerald napisał(a): Konq
. Można na przykład publicznie krzyczeć, że uchodźców to trzeba pozamykać w Auschwitz-Birkenau i też nikt ci nic nie zrobi.
Nie można. Fakt, nikt nic nie zrobi biorąc pod uwagę wiek i niedoświadczenie
Mam tylko nadzieję, ze ten co wyraża taką opinię, jak tam pojedzie to będzie wiedział, że tam nie wolno umieszczać żadnych ludzi.
To jest straszne, to jest okropnie, to jest przerażające. Boże tam mordowali ludzi....Z premedytacją. To jest tak nieludzkie że mi się w głowie nie mieści.
Mam pojemną dupę, ale głowę niezbyt pojemną. Jak ja tego nie rozumiem...

Przepraszam za mój sarkazm. Wracając jednak do tematu, to chyba i ty nie widzisz, żadnej różnicy pomiędzy Muzułmaninem nawołującym do wprowadzenia szariatu, jak i obrońcami krzyża, którzy się tak wypowiadają:


Jak dla mnie to zawsze będzie swoisty folklor, dopóki jakaś władza nie uzna, ze jednak z tych osób ma więcej praw do mówienia takich rzeczy od drugiej.
#72
Wstęp.
Czyli jednym słowem: jak będziecie działać jak my chcemy, czyli jak zechce Zachodnia Europa, to wam nie odetniemy dotacji, nawet jeśli pieniądze którymi rządzimy pochodzą od was.  Big Grin
Za odpowiedzi na moje pytania dziękuję. Zrobiła się z tego niezła "ściana".
Jeśli chodzi o multikulturowość - powołałem się na to, co jest napisane w sieci. I jeśli pytasz czy serio, to owszem, serio.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=50382
Myślisz, że tak wielkie państwo jak Persja nie miało pod swoimi rządami Egiptu?
Rzeczywiście, kanclerz Niemiec zapraszała emigrantów do Niemiec, nie do całej Unii. W planach jednak było rozlokowanie ich po całej Unii.
Dlaczego muzułmanie biją się między sobą? Oficjalnie podawanymi powodami są podziały wyznaniowe wśród muzułmanów.

Słuchaj, ja Ciebie nie traktuje jako przeciwnika, tylko jako rozmówcę. Jeśli podałem za mocną piłkę, to przepraszam. I też proszę o nie strzelanie z całej siły na moją bramkę gdy ja bronię.  Wink
Ja nie twierdzę, że wszystko wiem i zawsze mam rację. Chcę zaznaczyć, że informację biorę z mediów, które podają często wyrywkowe informacje, dlatego też jasnym jest, że moje wątpliwości są i po to rozmawiamy, abym sobie mógł je wyjaśnić. Jeśli Cię ta rozmowa denerwuje, to daj znać, przerwiemy ją i może za jakiś czas wrócimy do niej.
A filmiki zostały zapewne pousuwane, bo było w nich pewne hasło, którego używanie na youtubie powoduje ich automatyczne skasowanie.
#73
(2018-07-30, 03:26 PM)Konq napisał(a): Wracając jednak do tematu, to chyba i ty nie widzisz, żadnej różnicy pomiędzy Muzułmaninem nawołującym do wprowadzenia szariatu, jak i obrońcami krzyża, którzy się tak wypowiadają:


Jak dla mnie to zawsze będzie swoisty folklor, dopóki jakaś władza nie uzna, ze jednak z tych osób ma więcej praw do mówienia takich rzeczy od drugiej.
Widzę różnicę i nie wiem skąd przypuszczenie, że nie dostrzegam?
#74
(2018-07-30, 09:07 PM)Przemeks napisał(a): Słuchaj, ja Ciebie nie traktuje jako przeciwnika, tylko jako rozmówcę. Jeśli podałem za mocną piłkę, to przepraszam. I też proszę o nie strzelanie z całej siły na moją bramkę gdy ja bronię.  Wink
Ja nie twierdzę, że wszystko wiem i zawsze mam rację. Chcę zaznaczyć, że informację biorę z mediów, które podają często wyrywkowe informacje, dlatego też jasnym jest, że moje wątpliwości są i po to rozmawiamy, abym sobie mógł je wyjaśnić. Jeśli Cię ta rozmowa denerwuje, to daj znać, przerwiemy ją i może za jakiś czas wrócimy do niej.

Jeśli cię w jakiś sposób uraziłem to z góry przepraszam, czasami mój sarkazm nawet mnie przeraża. W każdym razie obiecuję, że postaram się utrzymać dalej kulturę dyskusji. Liczę, że nawet jeśli cię nie przekonam, to ta polemika komuś da do myślenia.

(2018-07-30, 09:07 PM)Przemeks napisał(a): Czyli jednym słowem: jak będziecie działać jak my chcemy, czyli jak zechce Zachodnia Europa, to wam nie odetniemy dotacji, nawet jeśli pieniądze którymi rządzimy pochodzą od was.  Big Grin

To nie jest tak jak sobie wyobrażasz. Idąc dalej takim tokiem rozumowania, ja w też mógłbym się obrazić na 500+, którego skuteczność podważam i zażądać zwolnienia mnie z podatków, które idą na realizację tego programu. Jak wiesz wiele osób także płaci na 500+, a dzieci nie posiada, więc te pieniądze są im zabierane na cel, z którego nie korzystają.

Tak samo jest z Unią, tylko tu jest to bardziej demokratycznie rozwiązane. O tym jaki będzie kształt budżetu decydują poszczególne państwa członkowskie. Reprezentacja ich przedstawicieli jest zależna od tego ilu ma mieszkańców. Natomiast składki, które płaci do budżetu Unii zależne są od Dochodu Narodowego Brutto i wynoszą 1% tego dochodu. Dość liczne państwo, może więc decydować o znacznie większej sumie pieniędzy niż wpłaciło. Polska ma np. dwa razy więcej posłów niż Szwecja, a pięciokrotnie mniejszą składkę. W efekcie np. w 2017r. 18 mld zł składki, a otrzymaliśmy 50 mld. Przez cały okres członkostwa w Unii na czysto zarobiliśmy więc  422 680 500 000,00 PLN, bezzwrotnej pomocy. Jak więc widzisz żądanie w tym momencie od Niemiec odszkodowania za II W.Ś jest co najmniej nietaktem.

(2018-07-30, 09:07 PM)Przemeks napisał(a): Jeśli chodzi o multikulturowość - powołałem się na to, co jest napisane w sieci. I jeśli pytasz czy serio, to owszem, serio.
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=50382
Myślisz, że tak wielkie państwo jak Persja nie miało pod swoimi rządami Egiptu?

Nie sądzę, że anonimowi członkowie jakiegoś forum to dobre źródło informacji. Ale nawet tam nie mówi się wielokulturowości, tylko o wielonarodowościowi. Imperia te budowały swoją wielkość podbijając kolejne mniejsze miasteczka. Nie ma tu jednak mowy o multikulti, bo nie dochodziło do mieszania kultur. Każde państwo i tak zachowywało swoją odrębność kulturową i religijną. Jedyną zmianą była tylko zależność od władzy centralnej, czyli daniny, pomoc wojskowa itp. Jest oczywiste więc, że w przypadku jakiegokolwiek osłabienia władzy centralnej, państwa te chciały odzyskać utraconą niezależność.

Dobrym przykładem jest tu zresztą Imperium Rzymskie, które skorzystało na kryzysie w Grecji i podbiło większe od siebie Imperium, jednak to Rzymianie przejęli kulturę Grecką, a nie narzucili własną. Multikulturowość Greków okazało się więc tu siłą. Natomiast kryzysem Imperium Rzymskiego okazało się nie multikulturowość tylko właśnie monokultura religii chrześcijańskiej, która doprowadziła do wielkiej schizmy i tym samym osłabiła zdobycze Cesarstwa na tyle, że uległo najazdom barbarzyńców. I to samo z Polską. Dopóki byliśmy kulturowo otwarci i łączyliśmy się z Litwą, czy Węgrami to byliśmy panami. Kryzys nadszedł dopiero, gdy zaczęliśmy niepotrzebną krucjatę z Turkami, bo nie dość, że straciliśmy przyjaźń Węgier to jeszcze pomogliśmy stanąć na nogi Rosji i Austrii, które nas niedługo potem rozparcelowały.

W każdym razie nie myl kultury z narodowością, bo to dwie różne rzeczy. Pomijając rodaków Eliahu Smile

(2018-07-30, 09:07 PM)Przemeks napisał(a): Rzeczywiście, kanclerz Niemiec zapraszała emigrantów do Niemiec, nie do całej Unii. W planach jednak było rozlokowanie ich po całej Unii.

Niezupełnie. Merkel po prostu się przeliczyła. Niemcy były w stanie wchłonąć ponad połowę całej liczby uchodźców, tylko na potrzeby własnej gospodarki i by na tym jeszcze zyskały. Problem w tym, że wraz z uchodźcami tą samą drogą chcieli się dostać także emigranci zarobkowi z Algierii i byłej Jugosławii. Doszedł więc problem oddzielenia uchodźców, którzy są przyjmowani na całkiem innych zasadach od reszty. I tu miały pomóc inne państwa w ramach wspólnej polityki emigracyjnej. Przypomnę ci, że zanim Merkel powiedziała te słowa, już wtedy Grecja i Włochy przyjęły znacznie większą liczbę uchodźców niż przyjechało po tych słowach. O żadnym zapraszaniu nie było więc mowy.

(2018-07-30, 09:07 PM)Przemeks napisał(a): Dlaczego muzułmanie biją się między sobą? Oficjalnie podawanymi powodami są podziały wyznaniowe wśród muzułmanów.

Dokładnie. I to bardzo duże. Zważywszy nawet na to jak niektórzy traktują zasady Ramadanu. W każdym razie nie o różnice tu chodzi tylko o radykalizm. Im większy radykalizm tym większa kontrola nad tłumem wiernych. To samo jest w Polsce im bardziej władze sprawiają, że walczą z wrogami kościoła tym więcej tej władzy mają właśnie od wiernych kościoła, bo ludzie oddają im ją ze strachu. Nawet jeśli jest to wbrew oficjalnym naukom kościoła (vide stosunek Papieża do uchodźców, a stosunek polskiego kościoła).

(2018-07-30, 09:07 PM)Przemeks napisał(a): A filmiki zostały zapewne pousuwane, bo było w nich pewne hasło, którego używanie na youtubie powoduje ich automatyczne skasowanie.

Mam nadzieję, że nie jest to wymówka w stylu teorii konspiracyjnej. Jeśli Youtube coś usunęło to albo był to film nieprzyzwoity, albo zawierał kłamstwa i tyle. Od każdej decyzji o usunięciu można się odwołać i Youtube napisze powód usunięcia z dokładną analizą dlaczego to zrobiło. Jak mniemam jednak niewiele osób to robi, bo sam fakt usunięcia jest już dla nich dowodem, że Youtube współpracuje z Islamem i w dodatku to Żydzi, lub coś w tym stylu. W każdym razie swego czasu wiele takich filmików sam usunąłem z Wykopu, po prostu informując redakcję dlaczego taki filmik jest fejkiem.

Ostatnio mój znajomy na FP opublikował filmik na którym kilku śniadych młodzieńców wyrywało torebki białym Europejczykom na przejściach dla pieszych. Podpis filmiku był jednoznaczny "Zobaczcie co będzie i u nas jak sprowadzimy tę zarazę!". Cały problem polegał na tym, że autobusy na filmiku miały z boku wielki napis Rio de Janeiro, a i rejestracje samochodów takie jakieś europejskie nie były. W zasadzie to wystarczy nagrać jakiegoś araba, jak recytuje po arabsku Pana Tadeusza i wstawić odpowiednie napisy i tak nikt tego nie sprawdzi.

(2018-07-30, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Widzę różnicę i nie wiem skąd przypuszczenie, że nie dostrzegam?

Sorry jakiś błąd stylistyczny mi się wkradł. Chodziło mi raczej, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy oboma krzyżowcami i mam nadzieję, że tak samo uważasz Smile
#75
1. Czyli wychodzi na to, że państwa, które wpłacają najwięcej do kasy UE mają prawo rządzić Polską i obciąć jej fundusze? To po co jest rząd Polski, jak można każdą ustawę "przepchnąć" odgórnie przez PE?
2. Masz rację, może to forum nie jest najlepszym linkiem.
3. Swojego czasu oglądałem kilka filmów vlogera o nicku Ator...  Big Grin  Big Grin Można temu Panu wierzyć lub nie, ale twierdził On, że gdyby zacytował pewne znane hasło Muzułmanów - to algorytm youtuba od razu wykasowałby Jego filmik, i że ponoć tak zrobił.
Niezależnie od tego, czy Ator ma rację, czy nie - niektóre filmy z pikietami w Anglii zostały wykasowane. Można się oczywiście domyślać, że niektóre były fake'ami, ale niektóre rzeczywiście mogły zostać wykasowane przez algorytmy youtuba.
#76
(2018-07-31, 04:12 PM)Przemeks napisał(a): 1. Czyli wychodzi na to, że państwa, które wpłacają najwięcej do kasy UE mają prawo rządzić Polską i obciąć jej fundusze? To po co jest rząd Polski, jak można każdą ustawę "przepchnąć" odgórnie przez PE?
2. Masz rację, może to forum nie jest najlepszym linkiem.
3. Swojego czasu oglądałem kilka filmów vlogera o nicku Ator...  Big Grin  Big Grin Można temu Panu wierzyć lub nie, ale twierdził On, że gdyby zacytował pewne znane hasło Muzułmanów - to algorytm youtuba od razu wykasowałby Jego filmik, i że ponoć tak zrobił.
Niezależnie od tego, czy Ator ma rację, czy nie - niektóre filmy z pikietami w Anglii zostały wykasowane. Można się oczywiście domyślać, że niektóre były fake'ami, ale niektóre rzeczywiście mogły zostać wykasowane przez algorytmy youtuba.

AD. 1. Nie, źle mnie zrozumiałeś. Podałem ci przykład Szwecji, która wpłaca więcej od Polski, a ma mniejsze prawa decydowania o tym na co przeznaczane są te pieniądze. Po drugie priorytetem Unii jest polityka wyrównywania szans, czyli państwa biedniejsze dostają więcej dotacji na ten sam cel niż państwa bogatsze. W rzeczywistości więc państwa bogatsze wpłacają do budżetu Unii więcej pieniędzy niż potem do nich wraca. I w gruncie rzeczy taka polityka i tak im się opłaca, bo mogą w ten sposób konkurować na arenie międzynarodowej z takimi podmiotami jak USA, Rosja, czy Chiny, gdzie samodzielnie byliby w gorszej pozycji.

Inna sprawa, że Unia nie może ingerować w prawo wewnętrzne. Może jedynie wyznaczać kierunki praworządności. I oczywiście państwo wcale nie musi się z tymi kierunkami zgadzać i wprowadzać je u siebie w prawie. Traci jednak wtedy te dotacje, które przeznaczone są właśnie na wprowadzanie tych reform w prawach Unii. Czyli jeśli np. Unia uzna, że priorytetem jest jak najszybsze zrównanie praw kobiet i mężczyzn, to Polska wcale nie musi tych reform wprowadzać, jeśli jednak powołałaby organizacje zajmujące się obroną praw kobiet, albo inne tego typu projekty to od Unii dostanie kasę.

W tym okresie większość obywateli państw Unii, poprzez swoich przedstawicieli uznała, że priorytetem jest załatwienie sprawy uchodźców, więc każde państwo, które przedstawi projekt jak to załatwić dostanie na to dotacje. Polski nikt nie zmusza.

AD. 3. Możesz chyba sam sprawdzić czy to działa? Założenie konta na Youtube nie jest płatne. Jest to bardzo prosta weryfikacja, czy Alor mówi prawdę. Skoro kłamie, to bym podszedł z rezerwą i do reszty jego rewelacji, których jak wiesz, żadnymi źródłami nie popiera.
#77
(2018-07-31, 03:21 AM)Konq napisał(a):
(2018-07-30, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Widzę różnicę i nie wiem skąd przypuszczenie, że nie dostrzegam?

Sorry jakiś błąd stylistyczny mi się wkradł. Chodziło mi raczej, że nie ma żadnej różnicy pomiędzy oboma krzyżowcami i mam nadzieję, że tak samo uważasz Smile

O szariacie nie chcę się wypowiadać bo się na nim nie znam.
Natomiast ten pan z filmiku z pewnością nie jest "obrońcą krzyża". Krzyż broni się sam.
Szkoda tylko człowieka z jego nienawiścią, znając życie kiedyś się nią zachłyśnie
Co sieje to i żąć będzie...
#78
(2018-07-29, 07:56 AM)Przemeks napisał(a): 9. Tak, owszem - Pendolino zostało wprowadzone, jest to jakiś sukces poprzedniej ekipy. Ale oprócz tego nie wykorzystano w owym czasie dużych dotacji na kolej, które oferowała Unia.

Zapytam jeszcze z ciekawości. Zważywszy na ten materiał:
http://m.newsweek.pl/polska/polityka/lis...aign=fb_nw
Czy mógłbyś mi powiedzieć, jakich unijnych dotacji na kolej PO nie zrealizowała, skoro nawet w tym materiale Ministerstwo PiS pisze, że wszystkie dotacje z Unii zostały zrealizowane. Są tam także wyszczególnione te, które rząd PO/PSL przeznaczył na kolej.

(2018-07-31, 09:05 PM)Gerald napisał(a): O szariacie nie chcę się wypowiadać bo się na nim nie znam.
Natomiast ten pan z filmiku z pewnością nie jest "obrońcą krzyża". Krzyż broni się sam.
Szkoda tylko człowieka z jego nienawiścią, znając życie kiedyś się nią zachłyśnie
Co sieje to i żąć będzie...

W zasadzie to ten pan to taki dosłowny obrońca krzyża. Sonda ta była robiona, wśród tych, którzy bronili Krzyża Smoleńskiego na Krakowskim Przedmieściu.
#79
Zacytuję to źródło: http://www.grzechy-platformy.org/pkp/
– Polska kolej była niedofinansowana ponieważ nie potrafiła wykorzystać pieniędzy. W latach 2007-2011 z 20 miliardów złotych unijnego dofinansowania kolejarze wykorzystali tylko 1% tej kwoty. Polska złożyła wniosek do Komisji Europejskiej o przesunięcie 1,2 miliarda euro z projektów kolejowych na drogowe. KE wstępnie odpowiedziała, że się nie zgodzi, gdyż środki powinny zostać w sektorze kolejowym

Nie za bardzo chcę robić eksperymenty na youtubie. Po pierwsze to hasło jest ich wyznaniem wiary, po drugie trochę się obawiam, co by się mogło stać jakbym zaczął "wklejać" tam takie hasła - czy by mi nie zamknęli kanału, lub czy nie doświadczyłbym innych nieprzyjemności.  Smile
#80
(2018-08-01, 04:05 PM)Przemeks napisał(a): Zacytuję to źródło: http://www.grzechy-platformy.org/pkp/
– Polska kolej była niedofinansowana ponieważ nie potrafiła wykorzystać pieniędzy. W latach 2007-2011 z 20 miliardów złotych unijnego dofinansowania kolejarze wykorzystali tylko 1% tej kwoty. Polska złożyła wniosek do Komisji Europejskiej o przesunięcie 1,2 miliarda euro z projektów kolejowych na drogowe. KE wstępnie odpowiedziała, że się nie zgodzi, gdyż środki powinny zostać w sektorze kolejowym

Nie za bardzo chcę robić eksperymenty na youtubie. Po pierwsze to hasło jest ich wyznaniem wiary, po drugie trochę się obawiam, co by się mogło stać jakbym zaczął "wklejać" tam takie hasła - czy by mi nie zamknęli kanału, lub czy nie doświadczyłbym innych nieprzyjemności.  Smile

Szkoda, że w tym artykule nie podano źródła tych rewelacji, bo samo Ministerstwo Rozwoju podaje, że cały Program Infrastruktura i Środowisko miał do dyspozycji 28,3 mld euro. Podana (zmarnowana) suma to ponad 1/4 tego całego programu a zauważ, że jednak wiele zostało zrobione. No i nadal dziwi informacja, że ministerstwo twierdzi, że wszystkie programy zostały zrealizowane, wniosek - niczego nie zmarnowano. Więcej:
https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/e...2007-2013/


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości