Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Artur Ceroński
#11
Gerald, dzieki za te wypowiedz.

Co do tej strony do ktorej umiescilam linka na temat Currego- to jest strona, ktora ma na celu ukazanie duzego problemu, jaki pojawil sie w srodowiskach chrzescijanskich - mistycznych przezyc,gnozy, okultyzmu ubranego w chrzescijanski plaszczyk.To jest zjawisko bardzo grozne bo za tym idzie zniszczenie w ludziach trzezwego myslenia, rozsadzania tego co sie dzieje i zdrowej konfrontacji z rzeczami ze zlych zrodel.Zrodla, Gerald sa wazne.I dobrze jest wiedziec co z czego sie wywodzi.

Co do ostrzegania przed ludzmi i wymienianiu ich po nazwisku- gdy maja zly wplyw i moze to poranic zwlaszcza slabych w wierze i poznaniu Slowa- no coz- to apostol Pawel postepowal niebiblijnie ;-).

Co do filmiku, do ktorego link podalam... ogladalam to z bolem serca.Bo ja wierze, ze Ceronski sie naprawde nawrocil ale poszedl od jakiegos czasu w zlym kierunku.

Bodaj w 2008 roku bylo tzw "przebudzenie" w Lakeland, mieszkalismy wtedy w IRL.Pewna grupa z Belfastu pojechala na Floryde by "przywiezc namaszczenie" i potem dzialy sie u nich takie sceny jak na podanym filmiku. Pojechalismy tam raz by przyjrzec sie temu z bliska, uczestniczac w spotkaniu.Wszyscy, ktorzy wyszli do przodu do modlitwy lezeli na ziemi jak sciete drzewa...moj maz wsrod nich stal jak samotna sosna- bo choc jest wrazliwy na Ducha Swietego ale niepodatny na emocjonalne manipulacje...
Do mojej bardzo szczuplej przyjaciolki ( a lubi jesc :-)- taka jest z natury) podszedl jeden z Lakeland i mowi "masz chory zoladek, Bog cie TERAZ uzdrawia."Ale nie mial co uzdrawiac bo ona chora na zaden zoladek nie byla.Zasugerowal sie jej chudym wygladem.

Z jednej strony jest tu wiele manipulacji ale tez moga byc i demoniczne wplywy.Jedne i drugie dzialaja niszczaco na psychike ludzka i nie maja nic wspolnego z Prawda.Dlatego tak wazne jest rozsadzanie tego co slyszymy i widzimy- na podstawie Slowa niewyrwanego z kontekstu.Dar rozrozniania duchow tez tu sie przyda- nie dar podejrzliwosci ;-) - dar rozrozniania duchow.

moze komus sie przyda troche wiedzy na temat psychomanipulacji
http://www.chlebznieba.pl/index.php?id=288

jeszcze tu dodam fragment z publikacji majacej na celu ma ukazać zjawisko inflirtacji chrześcijaństwa wierzeniami i praktykami okultystycznymi

PRAWDA

PONADNATURALNE ZJAWISKA NALEŻY WNIKLIWIE BADAĆ W OPARCIU SŁOWO BOŻE. NIE JEST TO DOWÓD ANI TEŻ WSKAŹNIK DUCHOWEGO ŻYCIA. NAJWAŻNIEJSZYMI CZYNNIKAMI W ŻYCIU CHRZEŚCIJAN SĄ WIARA W TREŚĆ ORAZ OBIETNICE SŁOWA BOŻEGO I MIŁOŚĆ. A DOWODAMI SĄ ''OWOCE DUCHA ŚWIĘTEGO'' I UCZYNKI MIŁOSIERDZIA . GDYŻ NIE MOŻNA BUDOWAĆ SWOJEJ WIARY WYŁĄCZNIE NA WIZJACH, PRZEŻYCIACH EMOCJONALNYCH CZY CUDACH.

falsz

Wszelkie ponadnaturalne manifestacje są Bożymi potwierdzeniami danego nauczania i zawsze jako przejawy działania Ducha Świętego oraz błogosławieństwa. Nie należy ich weryfikować, ale przyjąć jako błogosławieństwo. Im więcej występuje takich przejawów w danej grupie tym bardziej jest ona duchowa i namaszczona. Jeżeli nie doświadczamy takich doznań, to znaczy, że nasza relacja z Bogiem jest zła i wymaga weryfikacji oraz uporządkowania.
#12
miałem okazję kiedyś zobaczyć na żywo taki stan ostro śmiejących się ludzi na katolickiej mszy ojca Bashobory. Bardzo to było przerażające, śmiech jak ludzi opętanych. Sam Bashobora zachowywał się normalnie i nie odczuwałem jakiejś psychomanimpulacji. Ludzi było mnóstwo a śmiało się kilka osób, właściwie to ich nawet nie widziałem bo było tak dużo ludzi ale ten straszny śmiech dochodził z różnych kierunków i śmiechawa zaczęła się w tym samym momencie, nic jej nie zapowiadało i trwała dobre 10 min. Pytanie teraz kto zatym stoi: Bóg? demony? albo ci ludzie byli opłaceni żeby się śmiać.
#13
@ Catty

Oczywiście mógłbym się z Tobą troszkę posprzeczać, ale że nie zgadzam się z Tobą tylko troszkę, a sprzeczać lubię się bardzo, to o nieistotne szczegóły sprzeczał się nie będę, bo ani nie jestem niczyim adwokatem, ani nie wierzę w demony w rozumieniu niektórych, a co miałem powiedzieć to powiedziałemWink

P.S Dziękuję dla odmiany za tego linka, ze strony chleba z nieba, tekst długi, ale zdaje się być wartościowy, jak ktoś chce zobaczyć, jak mniej więcej wygląda manipulowanie. Warto wiedzieć, żeby choć spróbować nie ulec.

@Jumi
A
B lub
C
Ja zakreślam C Wink
#14
:-) Smile
Gerald...sprzeczac czyli dyskutowac? Ja tez lubie bardzo.Wtedy dochodzi sie do o wiele glebszych rzeczy niz te ktore widzi sie napierwszy rzut oka.

Co do tematu demonow : moglbys troszke rozszerzyc temat, co miales na mysli, mowiac: "nie wierze w demony w rozumieniu niektorych"

pozdrowka
#15
(2016-03-09, 09:55 AM)catty napisał(a): :-) Smile
Gerald...sprzeczac czyli dyskutowac? Ja tez lubie bardzo.Wtedy dochodzi sie do o wiele glebszych rzeczy niz te ktore widzi sie napierwszy rzut oka.

Co do tematu demonow : moglbys troszke rozszerzyc tem
at, co miales na mysli, mowiac: "nie wierze w demony w rozumieniu niektorych"

pozdrowka

Ano, dyskutowaćSmile
Wątek Anioły, demony......
Zapraszam do dyskusjiWink
pozdrówki też ślę
#16
Aha- no to sobie tam podskocze- do tego watku.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości