Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykonywanie woli Ojca
#15
@Samara
„Właśnie - z działań! I tu nijak mi nie pasuje głoszenie pawłowe, i protestanckie zarazem, że wyłącznie łaska, wyłącznie wiara. Kwestia też otwarta jest taka, kto ma głosić? Jest taki pęd, że każdy chrześcijanin ma głosić. No i ja dałam się w ten kanał dawno temu wpuścić, chociaż nie miałam ani wiedzy ani predyspozycji do głoszenia Ewangelii. Próbowałam "nawrócić" moje dorosłe (bardzo) dzieci i doprowadziłam do tego, że są ateistami.
A jak rozumiesz w takim razie "działanie", czy masz na myśli zbawienie z uczynków?. Bo tu się nie zgodzę.
Sprawa uczynków w ogóle jest bardzo ciekawa i zależy gdzie ucho przyłożyć to inna nauka. Totalny zamęt.
Dobre uczynki należy czynić, to oczywiste, ale jakoś tak się składa, że zauważyłam największe miłosierdzie, najwięcej dobrych uczynków i sama wiele w życiu pomocy doświadczyłam od ludzi którzy są ateistami, agnostykami, a od "prawdziwych" chrześcijan głównie baty.”
Jak czyta się dzieje i listy to naśladowcy Jezusa konkretnie działali. Paweł pisał by byli zawsze zajęci dziełem Pańskim. (1Kor 15:58)
Często żywał w zachętach liczby mnogiej, np: Kolosan 1:28. Nie wygląda na to żeby zatrzymywał przywilej głoszenia dobrej nowiny o Królestwie tylko dla siebie.
Wiadomo, że zależy to od możliwości i tego jak pobudza do tego serce każdego z osobna. Nie każdy może być misjonarzem, dlatego nie ma jakiś sztywnych nakazów, ale dla Boga cenniejsza jest ofiara wysławiania, owoc/cielce warg i codzienne dobre życie niż jakieś rytuały. (Hebr 13:15; Ozeasza 14:2; Rzymian 8:9,10)
Wiara bardzo ściśle wiąże się z uczynkami i tym co mówimy (2Kor 4:13; Jakuba 2:17-26)
Tak jak pisałaś wcześniej powinna opierać się na dokładnym poznaniu/wiedzy (Jana 17:3)
Jeśli tego nie ma, to może okazać się że zamiast oczekiwanych przez Boga i Jezusa działań związanych z panowaniem Jezusa „prawdziwy chrześcijanin” (?!?!?!?) namawia do jakichś dziwnych, albo nawet szkodliwych zachowań, np obchodzenia niebiblijnych świąt, postów, celibatów, krucjat itd.

@Tizment.90
„1 To, że Jezus ich powołał do danej czynności to nie znaczy, że byli zorganizowani W dodatku to, że ktoś jest apostołem nie znaczy, że będzie nim wszędzie i na całe życie.”

Jakub wygląda na to, że pisząc o zorganizowaniu i szkoleniu to masz ciągle na myśli coś bardzo sformalizowanego.
Organizowanie, szkolenie itp przyjmuje bardzo różne formy. Jest to czasami proces dość płynny, nawet spontaniczny.
Działalność Jezusa była skupiona/nastawiona/organizowana tak by mówić ludziom o tym jak rozwiąże ich problemy gdy będzie panował jako Król. Przygotowywał do kontynuowania i rozszerzenia tej działalności apostołów i resztę uczniów.
Na tym też skupieni byli pierwsi chrześcijanie, którzy tworzyli/organizowali/rozwijali zbór tak, by jak najskuteczniej docierać do ludzi, głosić im o Królestwie Bożym oraz wspierać w działaniu i życiu tych co uwierzą i będą działać. Uważam, że to właśnie było i jest wykonywaniem woli Ojca.

„2 Ja ci proponuję wspominać narodzenie Jezusa. Jeżeli ci się nie podobają zwyczaje/data to ją zmień.”

Biblia nie podaje NIGDZIE daty urodzenia Jezusa. NIGDZIE nie ma też nawet wzmianki by chrześcijanie upamiętniali/obchodzili jakiś dzień z tym związany. Na jakiej podstawie mnie do tego zachęcasz?
Ustanawianie świąt z biblijnym nazewnictwem obchodzonych na swój sposób, albo na sposób „innych narodów” ma w Biblii długą historię. Zawsze spotykało się takie coś z gromami ze strony Boga.
Przypomnij sobie sytuację jak Żydzi wyszli z Egiptu, zrobili byka i zaczęli świętować ku czci Boga. (Wyjścia 32)
U proroków pełno jest wypowiedzi Boga gniewającego się na mieszanie czystego wielbienia z kultami pogańskimi.
W najlepszym razie obchodzenie niebiblijnych świąt  dla których nie ma przesłanek w naukach Jezusa jest odwróceniem uwagi od tego do czego przygotowywał Jezus.
Jak takie coś może „poprawić relacje” z Synem Bożym.
Jak takie coś świadczy o tym czy się Go zna?
Mądre jest odpuszczenie sobie naśladowania Jezusa w działaniach, które wyraźnie polecił na rzecz czczenia Go?
Jeśli gospodarz najmie Cię do łowienia ryb, to co pomyśli sobie co się stanie, gdy okaże się ,że nie robisz tego, tylko świętujesz sobie na sposób jego wroga, w święta jego wroga i nazywasz to jeszcze świętami ku czci gospodarza? Poprawi to relacje?


Wiadomości w tym wątku
Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-07-27, 02:18 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-07-27, 05:34 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-07-28, 08:41 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-07-28, 11:25 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-07-28, 04:18 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-07-29, 12:02 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-07-30, 08:32 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-07-30, 11:17 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-07-30, 02:44 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-07-30, 03:57 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Samara - 2018-07-30, 06:47 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-07-31, 04:14 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-08-01, 01:00 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Samara - 2018-07-31, 06:16 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-08-01, 11:27 AM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-08-01, 12:46 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-08-01, 04:46 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-08-01, 06:25 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Samara - 2018-08-01, 05:34 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Daniel - 2018-08-02, 09:29 PM
RE: Wykonywanie woli Ojca - przez Tizment.90 - 2018-08-03, 04:32 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości