Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inne metody weryfikacji
#31
(2019-01-05, 01:01 PM)Przemeks napisał(a): A co spodziewałeś się usłyszeć? - zapytam brutalnie. Sądzisz, że do każdego z nas co noc puka anioł z objawieniem? Sądzisz, że na tym polega wiara, że widzi się anioła i stwierdza potem "No tak, Bóg naprawdę istnieje"?

Jedną sprawą jest czy Bóg istnieje.
Drugą sprawą jest: jaki On jest i czego od nas wymaga.
I do tej drugiej sprawy przydałoby się objawienie lub zaufany człowiek który takie objawienie otrzymał.
#32
Problem z objawieniami jest taki, że objawione księgi można podważyć, a człowieka, któremu dano objawienie uznać za wariata. Ważna jest tutaj też wola osoby trzeciej, do którego skierowywano albo księgę albo osobę natchnioną przez Boga.
#33
(2019-01-05, 01:25 PM)Przemeks napisał(a): Problem z objawieniami jest taki, że objawione księgi można podważyć, a człowieka, któremu dano objawienie uznać za wariata.

Tak więc, jak zweryfikować czy dobrą drogą się podąża? (o to chyba chodzi w tym wątku?)
#34
Generalnie to z tego co ja czytam, Bartek ma wątpliwości odnośnie zmartwychwstania i chciałby od kogoś z nas uzyskać pewność, że takowe jest możliwe.
Jeśli natomiast pytasz jak zweryfikować drogę, którą się podąża - tak na szybko - to moim zdaniem życie uczy nas na sukcesach i porażkach, jak mamy postępować, jakie wybory podejmować. Inaczej mówiąc - ja bym powiedział, że uczymy się metodą prób i błędów.
#35
Cytat: Generalnie to z tego co ja czytam, Bartek ma wątpliwości odnośnie zmartwychwstania i chciałby od kogoś z nas uzyskać pewność, że takowe jest możliwe.

Z tego co ja rozumiem, to Bartek po prostu chce się dowiedzieć czemu wierzycie w zmartwychwstanie. I chce się dowiedzieć, czy to wynika tylko z tekstu, czy z czegoś więcej, a jeśli więcej - to konkretnie z czego.
#36
(2019-01-05, 04:24 PM)mateusz napisał(a): Z tego co ja rozumiem, to Bartek po prostu chce się dowiedzieć czemu wierzycie w zmartwychwstanie. I chce się dowiedzieć, czy to wynika tylko z tekstu, czy z czegoś więcej, a jeśli więcej - to konkretnie z czego.
Ja już raz odpowiedziałem na priva Bartka odnośnie tego zagadnienia.
Uważam, że w zależności od osoby może to być szczere przekonanie, kierowanie się opinią grupy w której się przebywa, lub chociażby nadanie życiu sensu. Może to być także mieszanka tych czynników.
#37
No ale właśnie - czym jest to przekonanie poparte, z czego ono wynika.

Czy z samego tekstu, czy są jakieś inne powody, żeby mieć takie przekonanie.
#38
Wydaje mi się, że nie tylko z tekstu, ale z chęci, bądź podświadomego przekonania, że człowiek powinien żyć wiecznie.
#39
(2019-01-05, 01:06 PM)Powała napisał(a): Jedną sprawą jest czy Bóg istnieje.
Drugą sprawą jest: jaki On jest i czego od nas wymaga.
Ja bym do tego dodał trzecią sprawę. Jak już odpowiesz czy istnieje i jaki jest. To następne pytanie brzmi. Czy chce robić to co on chce i czy chcę się z nim zadawać?

Te pytanie jest bardzo ważne bo jeżeli ja doszedłbym do wniosku, że Bogini Kali jest prawdziwa i dowiedziałbym się, że jest zwolenniczką ofiar z dzieci oraz rytuału Sati {spalenie żywcem wdowy wraz ze zwłokami męża} to stwierdziłbym, że nie chce mieć z nią nic wspólnego
#40
(2019-01-05, 04:24 PM)mateusz napisał(a):
Cytat: Generalnie to z tego co ja czytam, Bartek ma wątpliwości odnośnie zmartwychwstania i chciałby od kogoś z nas uzyskać pewność, że takowe jest możliwe.

Z tego co ja rozumiem, to Bartek po prostu chce się dowiedzieć czemu wierzycie w zmartwychwstanie. I chce się dowiedzieć, czy to wynika tylko z tekstu, czy z czegoś więcej, a jeśli więcej - to konkretnie z czego.

Dokładnie tak Mateusz.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości