Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od przekonania o słuszności swej racji do zbawienia? Rozmowy niekończące się, nigdy;)
#12
Cytat:Uważam, że sprawdzenie tego to lepszy i znacznie bardziej obiektywny sposób niż podejmowanie decyzji ze względu na „pasujący charakter” ludzi w jakimś jeszcze wycinku czasu. Smile
Niestety nie obiektywny tylko subiektywny bo Ty przyjmujesz wersję, która bardziej pasuje do Twojego światopoglądu i nazywasz to obiektywnym, uznając się za kogoś, kto świetnie poznał Boga, a innych ludzi za głoszących kłamstwa i oszczerstwa na temat Boga, czyli za kłamców i oszczerców.
A ktoś inny przyjmie inną wersję pasująca do jego światopoglądu i też nazwie ją obiektywną i wypływającą z Biblii, jedynie słuszną i nieomylną, a Twoje postrzeganie nazwie kłamstwem i oszczerstwem, a co za tym idzie Ciebie kłamcą, oszczercą i heretykiem, bo choć Tobie się zdaje, że dobrze czytasz Biblię, sprawdzasz i wszystko niby się zgadza, to jemu się zdaje, że źle, źle i źle i siadaj dwója, a jego sprawdzenie jest lepsze, prawdziwe i jedynie słuszneWink
I tak się kręcą  wszyscy "wybrani" i wszyscy święci, kopiąc się po kostkach i utrwalając w swoim własnym przeświadczeniu, że moje jest mojsze i najmojsze, słuszne, słuszniejsze i najsłuszniejsze, prawdziwe, prawdziwsze i jedynie prawdziwe. Piaskownica.
Spróbuj wejść na forum ulicy prostej, albo inne, zachowujące "czystość nauki" fora, to wiesz czym to się skończy, jak się dowiedzą, że jesteś ŚJ. I nie dlatego, że jesteś ŚJ, tylko dlatego, że ich zdaniem wypaczasz przekaz Biblii, jesteś heretykiem i innowiercą.
Banem po 3 zdaniach, bo w poszczególnych piaskownicach mogą się bawić tylko dzieciaki w koszulkach z odpowiednim i jedynie słusznym logo.
A logiem powinien być Chrystus i Ewangelia bo doskonale da się iść Jego śladem bez wnikania w zawiłości natury czy konsekwencje postępowania, tym bardziej, że ani jednego, ani drugiego nie da się zero-jedynkowo udowodnić przed śmiercią i są to puste spory, czcze rozważania i bajania, moim zdaniem.
Bo Jezus nie przyszedł głosić złej nowiny tylko dobrą, ale jak widzę, prawdopodobnie ważniejsze jest udowadnianie, że to czy tamto.
Ale nic to w związku z tym inne pytanie mam, dużo istotniejsze, jak dla mnie.
Cytat:Jezus wyraźnie mówił, że nie każdy kto uznaje Go za Pana będzie mógł liczyć na uznanie. W sytuacji gdy jedni skrajnie uznają Jezusa za kumpla, który nic nie wymaga a inni skrajnie narzucają święta, rytuały, i całą masę bezsensownych niebiblijnych wymagań to czy można mówić o nich wszystkich, że „przyjęli Ewangelię”?
Pytanie mam o Twoją definicję Ewangelii.
No i prosiłbym o odpowiedź na wcześniej zadane pytania.:
Cytat:A tak a'propos znasz kogoś, kto dokonuje albo dokonywał tych "wielkich dzieł"?
Pytam bo ciągle przywołujesz fragment Mt 7:21-23 i chciałem się dowiedzieć czy znasz takich ludzi co dokonują tego o czym mówili ci ludzie, w tym fragmencie, że dokonują w imię Jezusa?.
I drugie bo nie wychwyciłem odpowiedzi.
Cytat:Ty zgadzasz się ze wszystkim co ustala Twoja "góra"?
A jeśli się nie zgadzasz są jakieś konsekwencje nieprzyjmowania zaleceń?


Wiadomości w tym wątku
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-19, 12:35 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-19, 09:11 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-06-20, 08:45 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-21, 12:54 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-22, 04:28 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-23, 08:38 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-26, 05:25 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-27, 09:27 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-28, 12:16 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-29, 11:10 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-29, 04:15 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-06-30, 04:50 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-30, 09:53 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-07-01, 04:36 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-01, 04:52 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-07-01, 05:31 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-03, 05:08 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-07-03, 11:02 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-06, 12:59 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości