Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od przekonania o słuszności swej racji do zbawienia? Rozmowy niekończące się, nigdy;)
#17
Hej Przemeks. Udanego wczasowania życzę i dzięki za subiektywno-obiektywną opinię na temat naszych subiektywno-obiektywnych opinii Smile
Po śmierci to już raczej „pozamiatane będzie” (Kaznodziei 9:10; Ps 146:4). Na życie najlepiej pracować za życia.

Gerald
„Niestety nie obiektywny tylko subiektywny bo Ty przyjmujesz wersję, która bardziej pasuje do Twojego światopoglądu i nazywasz to obiektywnym, uznając się za kogoś, kto świetnie poznał Boga, a innych ludzi za głoszących kłamstwa i oszczerstwa na temat Boga, czyli za kłamców i oszczerców.
A ktoś inny przyjmie inną wersję pasująca do jego światopoglądu i też nazwie ją obiektywną i wypływającą z Biblii, jedynie słuszną i nieomylną, a Twoje postrzeganie nazwie kłamstwem i oszczerstwem, a co za tym idzie Ciebie kłamcą, oszczercą i heretykiem bo choć Ci się zdaje, że dobrze czytasz Biblię to jemu się zdaje, że źle, źle i źle i siadaj dwója
I tak się kręcą wszyscy "wybrani" i wszyscy święci, ale nic to inne pytanie mam, dużo ważniejsze.”

Chrześcijaninem nie jest się dla wygody.
Sprawa jest jasna. Skoro Biblia jest księgą autoryzowaną przez Stwórcę to w niej można znaleźć odpowiedzi - a to dość obiektywne jest - jak jest i jak ma być, a nie w tym co mogłoby być dla mnie wygodne by nie zmieniać światopoglądu. Miałem różne okresy w życiu i czasami bardzo kusiło przejechać się szeroką „trzypasmówką” tak jak większość moich znajomych Smile Wygodnie jest niewiele zmieniać i poprzestać na nazewnictwie, kosmetyce itp.
Jeśli przez całą Biblię jednak nie ma ani słowa trójca, ani nawet sugestii że Bóg może mieć kogoś równego sobie, a Jezus nigdzie nie pokazuje się za równego Ojcu, to choćby najwygodniej było powiedzieć, że uznaję tak jak większość, to...to jak? Jak to sobie wyobrażasz?
Oprócz tego, że tłum idzie w inną stronę od wieków to chyba żadnego argumentu za tym nie ma. Albo uznaje się to co mówi Bóg, albo nie.
Podobnie z innymi naukami dominującego trendu takimi jak nieśmiertelność duszy, kult wizerunków, krzyża, święta i rytuały, popieranie jakichś opcji politycznych, wojen itp.
A jeśli jeszcze weźmie się pod uwagę, że Bóg bardzo konkretnie reagował gdy np Żydzi robili sobie jakiegoś mixa ze zwyczajami sąsiadów to przecież tego samego też należy się spodziewać jak ktoś będzie robił mixa chrześcijaństwa z niebiblijnymi tradycjami. Więc po co? Ostrzegawczy przykład narodu wybranego nie wystarczy?

———

„Pytanie mam o Twoją definicję Ewangelii.
No i prosiłbym o odpowiedź na wcześniej zadane pytania.:”

Ewangelia - dobra nowina o tym w jaki sposób Bóg Jehowa poprzez Jezusa i Królestwo Bożeg doprowadzi do tego by wola Boża działa się „w niebie i na Ziemi”.
Ilu z ludzi uważających że Jezus jest ich Panem rozumie i wierzy, że jest On Chrystusem - osobą wyznaczoną przez Boga by odkupić nasze grzechy?
Królem, który w realny, namacalny sposób wpłynie na życie wszystkich ludzi i wydarzenia światowe? (Daniela 2:44)
Jezus nie jest przecież jakąś marionetką, którą nazywa się Panem, Bogiem, a którą potem lula się lub obnosi jako bezradnego męczennika i to jeszcze na narzędziu zbrodni.
Nie masz wrażenia, że nazywanie Jezusa za równego Bogu przy jednoczesnym traktowaniu jak powyżej jest niepoważne?
Komu innemu mogłoby zależeć na wkręceniu szczerych ludzi w robienie sobie szopek z Jezusa niż temu kto zaczął od zwiedzenia Ewy?
Ewangelią jest dla mnie to, że wszystko co robi Jezus ma rzeczywisty sens i w realny sposób odmieni wkrótce los wszystkich żyjących. Na wieczność.
———

„Pytam bo ciągle przywołujesz fragment Mt 7:21-23 i chciałem się dowiedzieć czy znasz takich ludzi co dokonują tego o czym Jezus mówił.”

Dla mnie ta wypowiedź Jezusa jest bardzo ważna. Puste deklaracje albo wykonywanie jakichś „ważnych” czynności - nawet na Jego cześć - wg własnego widzimisię są bez sensu i może to być nawet szkodliwe. Ważne jest postępowanie i wykonywanie woli Bożej.
Spotkałem się z najprzeróżniejszymi tłumaczeniami tego czym mogą być wielkie dzieła. Zgadzam się z Tobą, że bez odpowiedniego postępowania to nic nie znaczy.

———

„Ty zgadzasz się ze wszystkim co ustala Twoja "góra"?
A jeśli się nie zgadzasz są jakieś konsekwencje nieprzyjmowania zaleceń?”

Jeśli mam możliwość działać w oczyszczanym zborze, który działa na wzór tego z I wieku to dlaczego mam się nie zgadzać? (Jana 15:1,2)
Gdybym przestał się zgadzać i zacząłbym np innych przekonywać do jakichś niebiblijnych nauk lub zwyczajów to mógłbym zostać ze zboru usunięty, tak jak to bywało za czasów apostołów.
(np:Rzym 16:17;Tytus 3:10; 1Kor 5:9-13)
Wspominałem o tym w #65


Wiadomości w tym wątku
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-19, 12:35 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-19, 09:11 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-06-20, 08:45 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-21, 12:54 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-22, 04:28 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-23, 08:38 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-26, 05:25 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-27, 09:27 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-28, 12:16 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-29, 11:10 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-29, 04:15 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-06-30, 04:50 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-30, 09:53 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-07-01, 04:36 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-01, 04:52 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-07-01, 05:31 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-03, 05:08 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-07-03, 11:02 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-06, 12:59 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości