Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od przekonania o słuszności swej racji do zbawienia? Rozmowy niekończące się, nigdy;)
#47
(2019-07-28, 06:55 PM)Daniel napisał(a): Skoro Biblia tak dużo mówi o zmartwychwstaniu to rozumiem to tak, że jeśli ktoś nie zginął na skutek jakiegoś bezpośredniego wyroku Bożego to wielu - jeśli nie wszyscy- z nich zmartwychwstanie w czasie gdy na Ziemi zapanuje Królestwo Boże.
«Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!» Mk 1:15
Co to Twoim zdaniem oznacza? Ile trwa "bliskie", jeśli wziąc pod uwage znaczenie słowa "bliski"
Cytat:„Czemu Jana nie chciano ukrzyżować?”

Nie bardzo rozumiem do czego zmierzasz. Wygodniej było widocznie Herodowi nie przerywać imprezy i załatwić to w taki sposób jak to załatwił. Nie mam pojęcia.
Zmierzam do tego, że Jana nie chciano ukrzyżować, choć był tak samo radykalny jak Jezus w stosunku do nauczycieli, a Jezusa chciano i ukrzyżowano. Cos ich jednak musiało różnić w przekazie, postawie, albo w czynach.
Cytat:Gerald, nie chciałbyś mieć udziału w tym by też nasi zmartwychwstali bliscy poznali prawdę o Bogu i mogli żyć wiecznie?
Jana 17:3
Ja bardzo bym chciał.
Inaczej rozumiem zmartwychwstanie. Zmartwychwstanie jak dla mnie to nie druga szansa na zapoznanie się z Bogiem tylko sąd.
Cytat:Ja: „ludzie nawet niedoskonali mamy wewnętrzną potrzebę do poznawania Boga i do dopasowywania swojego życia do Jego wymagań, pomagania innym itp”
Gerald:
„Na jakiej podstawie tak uważasz?”

Dowodzą tego oprócz przykładów z Biblii też chociażby różne osoby, które chętnie rozmawiają o Bogu i starają się dopasowywać swoje życie do Jego rad i wymagań.
Znam też wiele osób, które po przekonaniu się, że Bóg jest bardziej, realny niż kiedyś sobie to wyobrażali bardzo mocno zmienili życie na lepsze i potem chętnie pomagają w tym innym.
Czyli mówisz o ludziach wierzących, a nie wszystkich?
Cytat:Na temat Boga funkcjonuje w powszechnej opinii wiele kłamstw. Przemeks pisał np o skrajnych, wykluczających się opiniach na temat Boga. Zgadzam się z tym, że coś musi być prawdą a coś kłamstwem.
Można to sprawdzać w Biblii i to polecam.
Jeśli ktoś upiera się, że wg Biblii powinno się oddawać cześć trójcy zamiast jedynemu prawdziwemu Bogu, to odbieram to rzeczywiście jako popieranie kłamstwa o Bogu, bo Biblia Boga jako trójcy nie przedstawia.
Jeżeli jako kontrę wyraźnych i niepodważalnych wypowiedzi Jezusa potwierdzających nadrzędność Ojca używa jeszcze takich naciąganych argumentów jak np ze strony do której linka dałeś: ‚Bóg jest trójcą, bo jest miłością a nie mógłby być gdyby był jeden’, to dla mnie brzmi to właśnie jak kłamstwo.
Czyli można stwierdzić, że uważasz, iż bezprzecznie poznałeś istotę Boga?
Widzisz, ja to widzę tak, że jeżeli komuś zarzucasz kłamstwo w jakiejś sprawie, której nie możesz udowodnić ze 100% pewnością bo wiara ma to do siebie, że nie da się jej udowodnić, dlatego jest wiarą, to już nie uważasz, że może ten ktoś się mylić, tylko uznajesz go za kłamcę czyli zarzucasz złą wolę. Czym sie różnisz od tych, którzy nazywaja ŚJ heretykami czy odszczepieńcami.
Nie jesteś w stanie bezprzecznie udowodnić, że nie mają racji co pokazała Twoja dyskusja z pitupitu bo zarówno ona jak i Ty macie swoje argumenty. Moga być słuszne, albo niesłuszne, ale zarzucanie sobie kłamstw prowadzi tylko do eskalacji konfliktu, a podobno Bóg jest Bogiem pokoju. Czy nie?
Cytat:Jeśli chodzi jednak o wiarę w Jezusa, to jest to coś wyjątkowego i niepowtarzalnego.
Tak, wyjątkowego i niepowtarzalnego
Cytat:Dlatego też ważne jest by rozumieć, co się z rolą Jezusa wiąże by w momencie gdy Jezus będzie rozstrzygał o naszym życiu nie pomylić Go np z Ojcem i nie wyskoczyć z „Panie, Panie ale dlaczego? Ja przecież tyle robiłem...” Mat 7
Nie pomylisz, Bóg jest Duchem, a Boga nikt nigdy nie widział Jana1:18
Cytat:Podobnie powinno być obecnie. Uważam, że ważnym owocem chrześcijańskiej działalności jest wyzwolenie z niebiblijnych naleciałości, które utrudniają ludziom poznanie Boga, takie jak np: trójca, piekło, nieśmiertelna dusza, pogańskie w swej treści i pochodzeniu święta itd.
W czym to utrudnia być lepszym człowiekiem? Bo o to chodzi w chrześcijaństwie by być lepszym człowiekiem czy, aby wierzyć w jedynie słuszna doktrynę?
Jezus przyszedł wyzwolić nas od grzechu czy po coś innego?
Cytat:O zbawieniu kilka razy mówiłeś. Jak to sam rozumiesz?
Z tego jak ja rozumiem możliwość życia wiecznego to jest i będzie ściśle zależna od uznawania i popierania Bożego zwierzchnictwa.
Ja uznaję, że tylko święci mogą przebywać w obecności Świętego Boga i tylko tacy będą zbawieni. Tak to sobie widzę.
Cytat:Jezus powołał chrześcijan do konkretnych działań, które miały przebiegać w sposób zjednoczony właśnie w zborze.
Uważam, że dla nas wiara w Jezusa oznacza uznawanie Jego roli w Bożym planie. Obejmuje to również to, że Chrystus jest też głową zboru. Wierzysz, że Jezus jest głową zboru?
Tak, wierzę. Wierzę, że jest głowa zboru chrześcijan, a nie denominacji czy odłamów.
A kogo uzna za tego chrześcijanina i sie do niego przyzna, to się okaże na sądzie.
Cytat:Uważam, że sensowniej brzmi to: „Panie, a ja głosiłem tak jak kiedyś Ty - zgodnie z wolą Ojca, którą wyjaśniłeś - wraz z braćmi w zborze, że ten dzień nastąpi i zapanuje Twoje Królestwo.”
Czy ktoś oprócz Świadków Jehowy uczy po całej Ziemi, że Królestwo Boże ma objąć swoim panowaniem również Ziemię?
A co ze zmartwychwstaniem, które na ten czas jest też w Biblii zapowiedziane? Kto o tym mówi?
Czy to nie są ważne elementy dobrej nowiny?
Heh, to jednak uważasz, że ŚJ to jest ten zbór, choć tak temu zaprzeczaszWink
Ok, Twoje prawo.


Wiadomości w tym wątku
RE: Od przekonania o słuszności swej racji do zbawienia? Rozmowy niekończące się, nigdy;) - przez Gerald - 2019-07-29, 05:56 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-19, 12:35 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-19, 09:11 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-06-20, 08:45 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-21, 12:54 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-22, 04:28 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-23, 08:38 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-26, 05:25 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-27, 09:27 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-28, 12:16 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-06-29, 11:10 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-29, 04:15 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-06-30, 04:50 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-06-30, 09:53 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Przemeks - 2019-07-01, 04:36 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-01, 04:52 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-07-01, 05:31 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-03, 05:08 AM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Daniel - 2019-07-03, 11:02 PM
RE: Wersety, których nie rozumiem - przez Gerald - 2019-07-06, 12:59 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości