Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#16
Cytat:Może trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie co znaczy " dobry" co znaczy "sprawiedliwy", co znaczy "niewinny".

Musimy założyć, że Bóg używając pewnych słów, używa ich w takim samym znaczeniu jak my. Inaczej chrześcijanie by nie mogli wierzyć w jego obietnice.

Bo skoro wg ciebie Bóg przez "dobry" rozumie "mordujący dzieci", to może przez "wieczne szczęście w niebie" rozumie "zniszczenie duszy" albo "wieczne tortury" albo "żelki Haribo z lukrecją"? Wtedy ufność w jakiekolwiek obietnice nie ma sensu, bo Bóg je i tak rozumie inaczej niż my.

Bóg wg chrześcijan zostawił ludziom książkę, żeby ją przeczytali i zrozumieli. Jeśli to ma mieć jakikolwiek sens, to książka musi być dla ludzi zrozumiała i słowa w niej muszą być użyte w takim znaczeniu, w jakim używają ich ludzie.

Cytat:No i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy stworzenie może mieć "wyższą moralność" niż Stwórca czy tylko tak się może zdawać.

Oczywiście, że może. Wyobraźmy sobie, że szalony naukowiec-nazista stworzył świadomego robota. Robot mu potem uciekł, pobył wśród ludzi, i doszedł do wniosku, że nazizm to kiepski pomysł. I proszę, nagle stworzenie jest lepsze od swojego twórcy.

Teraz zagadka. Nasz naukowiec pewnego dnia łapie robota z powrotem, zamyka go w piwnicy, i tam torturuje jako karę za ucieczkę i zmianę poglądów. Jest on waszym zdaniem:
a) sprawiedliwym stwórcą
b) podłym bucem?


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez mateusz - 2019-07-31, 01:31 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości