Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#25
(2019-07-31, 05:25 PM)mateusz napisał(a):
Cytat: Twoim zdaniem wyrzucenie Adama i Ewy z raju za ich przewinę było sprawiedliwe z Twojej perspektywy?
Co do nich samych to by było w pewnym sensie sprawiedliwe, jeśli znali od początku konsekwencje. Co do ich potomstwa, absurdalnie niesprawiedliwe. Bo nagle wszyscy ludzie odpowiadają za grzechy dwójki.

Cytat:A zatopienie prawie całej ludzkości było sprawiedliwe? A karanie śmiercię meżczyzn uprawiających seks z sobą było sprawiedliwe? A poświęcenie swojego syna na krzyżu, jako ofiarę za wielu było sprawiedliwe w Twoim odczuciu?

Nie, to jest lipa straszna wszystko.
No to masz odpowiedź na temat różnic znaczenia "sprawiedliwy".
Cytat:W miarę fajne warunki do życia i wsparcie dla lekarzy, które im to życie przedłużają.
Serio?
Cytat:Dzięki ich pracy przez ostatnie 50 lat śmiertelność dzieci spadła pięciokrotnie. Właśnie też mnie tutaj ciekawi opinia wierzących: jak to jest, Bóg zmienił zdanie i zabija dzieci pięć razy rzadziej, czy też nie zmienił zdania, i lekarze z nim wygrywają? Wink Taka zagadka.
Śmiertelność dzieci spadła, śmiertelność dorosłych spadła czy to zasługa lekarzy czy lepszych warunków życia? Kto ma umrzeć to umiera, jeśli ma umrzeć to lekarze nie pomogą.
Gdzieś w jakiejś książce wyczytałem, że kiedyś, dawno, dawno temu ludzie żyli po kilkaset lat, bez fantastycznej medycyny i fantastycznych lekarzy, ale pewnie kłamali w tej książce.
Cytat:Przecież wszyscy tutaj, od początku tego wątku, teoretyzujemy o sytuacjach, które nie miały miejsca
Ty teoretyzujesz. Ja mówię o faktachBig Grin
Cytat:To ci mogę od razu powiedzieć: moja moralność by była absolutnie kijowa. Tylko czego to dowodzi? Że ludzie się stają lepsi z czasem, a stare księgi zostają na poziomie, na którym były?

Dowodzi tego, że łatwo psioczyć.
Cytat:Bastek
Zastanawiam się czasami jaką ktoś może mieć wyobraźnie twierdząc że dziecko jest winne śmierci Big Grin to jest dla mnie nie do przeskoczenia, a jeśli nakaz mordowania takich istot jest popierany przez Boga, bo rzekomo on ma do tego takie prawo, koślawi mi i tak wykoślawioną psychikę
Nie musi być winne. Może umrzeć i tyle. Dla Ciebie śmierć to koniec świata, dla wierzących to początek świata.
Takie różnice w podejściu.


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez Gerald - 2019-07-31, 06:12 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości