Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#26
Cytat: Musi być coś oprócz Biblii, co by mnie do tego przekonywało?

Wiesz, cały czas mówimy o mordowaniu dzieci. Czyli czymś co definitywnie nie jest OK. Tu nie trzeba żadnej filozofii ani teologii, to jest w miarę oczywista sprawa.

Jeśli ktoś dorabia do tego jakieś usprawiedliwienia i teorie, to jest dla mnie jasne, że sam w to nie wierzy. Teorie to tylko wymówka, żeby nie musieć porzucać wiary, w którą już w życiu sporo zainwestował. Been there, done that.

Mi pomogło, jak sobie uświadomiłem, że może mam na wszystko odpowiedź, na wszystko usprawiedliwiającą Boga teorię - ale jednak nie jestem w stanie tej istoty kochać. Bać się tak, słuchać tak, ale to jest posłuszeństwo wystraszonego niewolnika, który tak naprawdę w głębi serca nienawidzi swojego pana. Bo do miłości do istoty, która robi takie rzeczy, się nie przełamię nigdy.

Ale Twoja odpowiedź tak naprawdę odpowiada też na pytanie postanowione na początku wątku: po co ludzie wymyślają polecenia od Bogu, skoro i bez tego mogą iść mordować.

Bo kiedy komuś wmówisz, że coś jest Bożym poleceniem, to jest skłonny usprawiedliwić nawet najbardziej obrzydliwe zbrodnie. Ba, nawet nie musi usłyszeć tego polecenia wprost - wystarczy, że o nim przeczyta w książce.

I to człowiek, który w każdej innej sytuacji pewnie byłby zwykłym, normalnym, racjonalnym gościem. Będzie się kłócił i walczył, broniąc morderstw, które w każdym innym kontekście by potępił bez wątpliwości.

Ja kończę dyskusję, bo widzę, że was nie przekonam. Do pewnych rzeczy trzeba jednak dojść samemu. Czego sobie i wam życzę.


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez mateusz - 2019-07-31, 06:16 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości