Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#33
(2019-07-31, 06:12 PM)Gerald napisał(a): Nie musi być winne. Może umrzeć i tyle. Dla Ciebie śmierć to koniec świata, dla wierzących to początek świata.
Takie różnice w podejściu.
Nie wiem czy Cię dobrze rozumiem, ale czy skazany na śmierć ma dziękować katowi za to że za chwilę go zetnie?
Dla mnie śmierć jest jednoznacznie kojarzona z karą, niekoniecznie jest to wejściówka do lepszego życia. Smile
Ale tutaj znów będziemy musieli zahaczyć o sprawę zmartwychwstania bądź niezmartwychwstania.

Co mnie ciekawi, to stosunek Bastka i Mateusza do Boga. Macie bowiem chyba podobne stanowisko co do bożych praw.
Już pomijam to, czy wierzycie że Biblia jest słowem bożym, chociaż to, że macie z tym pewien problem może mieć tutaj kluczowe znaczenie... . Wink
Zapewne dajecie żołnierzowi prawo do zabicia innego żołnierza, bądź nawet cywila na wojnie, chyba że się mylę? Smile
Stoicie jednak na stanowisku, że Bóg nie ma prawa do zabicia trzyletniego dziecka. Nie wiem dlaczego akurat trzyletnie dziecko jest bez winy. Kiedy bowiem kończy się według Was okres niewinności człowieka? Chciałbym poznać Waszą opinię w tej sprawie. Smile
Stoicie także na stanowisku, że sługa boży nie może i nie mógł zabijać, nie ma do tego prawa, czy tak? Jestem ciekaw dlaczego tak sądzicie, na jakiej podstawie opieracie wasze twierdzenia?
Bastek pisze, że Bóg jest miłością. Nie wiem czy to biblijne określenie, bo ludzie myślą, że jak jest miłością, to jest pobłażliwy dla zła i niesprawiedliwości, czy nie tak Bastek? Bóg na pewno miłuje. Bóg jest też sprawiedliwy, mądry i lojalny wobec ludzi, którzy są mu wierni. A poza tym cierpliwy wobec tych, którzy łamią Jego przykazania. Wiesz Bastek ile czasu Kananejczycy robili co chcieli w Palestynie? Cały okres, kiedy Żydzi mieszkali w Egipcie. A było to 400 lat.
Zapewne ktoś z was napisze, że Bóg działa wybiórczo. Postarajcie się spojrzeć na to z tej perspektywy: Bóg obiecuje Abrahamowi kawałek ziemi, a złodziej wchodzi na ten teren i go zajmuje. Czy Bóg miał nie dotrzymać obietnicy danej Mu? Nie, lecz zainteresował się całą sprawą. Zapewne z tej przyczyny (i z kilku innych) tak leżało Mu na sercu, aby akurat ten teren był wolny od fałszywych kultów i nieprawości.


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez Przemeks - 2019-08-01, 03:56 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości