Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce.
#42
Cytat: 1. Znam ten kawał. Czyżbyś czuł pewien dyskomfort, że nad Tobą istnieje ktoś, kto ma większą władzę niż Ty?
Ty zawsze słuchasz kogoś, bo się go boisz?

Nie mam problemu, że ktoś ma większą władzę. Zawsze ktoś ma. Staram się jednak tak ustawiać, żeby to był ktoś mądry, fajny i ogarnięty.

Tych, którzy próbują zaimponować przemocą, raczej staram się unikać a nie słuchać - bo to prymitywy jak wspomniany Stalin.

Cytat:Ja Ciebie zupełnie nie rozumiem, dlaczego problem z adopcją dzieci ma nie istnieć.

Bo wszechmocny Bóg musi mieć mnóstwo rozwiązań każdego problemu w zasięgu ręki. Dlatego nie ma takiego problemu jak "a co miał Bóg zrobić" - bo Bóg zawsze może znaleźć wyjście jeśli jest wszechmocny. Mój przykład z Madagaskarem pokazuje, że jeśli by Bóg ruszył mózgownicą, to miał na wyciągnięcie ręki rozwiązania niewymagające masowych morderstw.

Wiesz, to nie musiał być koniecznie Madagaskar - wtedy jeszcze w całej okolicy Kanaanu bywały niezamieszkane terytoria nadające się dla przesiedleńców.

Cytat:Wiesz co, ten przykład z teleportacją jest nieco wyssany z palca.

Wiesz co - nie bardziej niż rozstępujące się morza, globalne potopy, gadające osły czy chleb spadający z nieba. Skoro Bóg robił jedno, nie rozumiem czemu by nie był w stanie zrobić mojego pomysłu z Madagaskarem.

Ale jak ci się nie podoba, to jestem przekonany, że wszechwiedzący dobry Bóg na pewno byłby w stanie wymyślić jakieś bardziej eleganckie rozwiązanie. Wink

Jedyne wytłumaczenie, to że po prostu nie chciał - zdecydował się na ludobójstwo, bo tak wolał.

A tak naprawdę to cała ta dyskusja jest wyssana z palca, bo przecież takich wydarzeń jakie omawiamy raczej nigdy nie było. Według archeologii, miasta które mieli podbić Izraelici były w tamtych czasach niezamieszkane, zaś kultura i religia kananejska w miarę płynnie przechodzi w starożytny Izrael.


Wiadomości w tym wątku
RE: Stary Testament, czyli wartościowanie w praktyce. - przez mateusz - 2019-08-06, 07:07 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości