Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy dobrze myślę ?
#47
(2020-01-01, 02:39 PM)Konq napisał(a):
(2020-01-01, 06:04 AM)Gerald napisał(a): Nie wiem, trzeba by zapytać specjalistę, ale z tego co wyczytałem seks między mężczyznami miał mieć jedną konsekwencję Kpł 20:13.
Pewnie masz rację. Nie znam tak dobrze Biblii. Więc Bóg każe zabijać za coś co nie czyni krzywdy nikomu? Interesujące.
Interesujące i owszem, ale tak, Bóg uznał, że seks między mężczyznami jest obrzydliwością, którą uprawiają wszyscy naokoło, a naród wybrany miał się wyróżniać. Jasno i wyraźnie powiedział, że za to jest śmierć.
Cytat:Może i tak ja nie przypominam sobie żeby on zabraniał albo nakazywał czegokolwiek. Dlatego takie fajne te jego nauki.
A jak to nazwiesz?:
Nawracajcie się (Mt 4,17), pójdźcie za mną (Mt 4,19), niech wasze światło jaśnieje przed ludźmi, aby widzieli wasze dobre uczynki i chwalili Ojca waszego, który jest w niebie (Mt 5,16). Nie stawiajcie oporu złemu, lecz zło dobrem zwyciężajcie (Mt 5,39-41), dajcie temu, kto prosi (Mt 5,42), miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują (Mt 5, 44-47).

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli (Mt 6,1-4), a modląc się, nie bądźcie gadatliwi (Mt 6,7-13) i kiedy pościcie, nie bądźcie posępni (Mt 6,16-18). Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Mt 7,7-11), nie martwcie się o siebie (Mt 6,25-34), nie sądźcie (Mt 7,1-5), nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi (Mt 6,19-21), wszystko co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie (Mt 7,12).

Czuwajcie (Mk 13,33), nie bójcie się (Łk 12,32) wchodźcie przez ciasną bramę (Mt 7,13-14), nie zajmujcie pierwszego miejsca (Łk 14,8), strzeżcie się fałszywych proroków (Mt 7,15-29) i wszelkiej chciwości (Łk 12,15), bądźcie miłosierni, przebaczajcie sobie nawzajem......


Ktoś sobie nawet wyliczył ile jest różnego rodzaju zaleceń w NT, ponad  1000, ale jak słusznie zauważyłeś nie o to chodzi w chrześcijaństwie.
Cytat:A może jest tak dlatego , że Jezus niczego nie zakazał, ani nie nakazał?
Jak wyżej, nie o nakazy i zakazy chodzi w chrześcijaństwie.
Cytat:Obcinanie napletków - A słyszałeś, żeby Jezus tego nakazywał? To po co obcinać? Itd.
A ktoś Ci powiedział, że chrześcijanie mają obcinać bo nie wiem czemu pytasz, skoro sam zauważyłeś, że nie ma
nakazu?
Cytat:A faktycznie teraz doczytałem - nie ponosi winy w ogóle jak niewolnik jeszcze pożyje dwa dni po śmiertelnym pobiciu. Moja wina.
O, i faktycznie tak jest napisane. Cieszę się, że sprostowaliśmy nieścisłości.
Cytat:Gerald umówmy się. Historia nic nie mówi na temat tego, jak maluczcy interpretowali przykazania boskie. Historia mówi o tym jak interpretowała, je Elita, bo to ona je spisała, ich nauczała i sądziła według nich. Więc nie pisz mi tu o tym jakie zdanie mieli wtedy na temat niewolnicy, bo jeśli źródła żydowskie nic nie podają na ten temat, to mieli takie samo zdanie jak niewolnicy egipscy czy greccy.
Może przytoczę to będzie przejrzyściej:
1 A gdy lud widział, że Mojżesz opóźniał swój powrót z góry, zebrał się przed Aaronem i powiedział do niego: «Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej». 2 Aaron powiedział im: «Pozdejmujcie złote kolczyki, które są w uszach waszych żon, waszych synów i córek, i przynieście je do mnie». 3 I zdjął cały lud złote kolczyki, które miał w uszach, i zniósł je do Aarona. 4 A wziąwszy je z ich rąk nakazał je przetopić2 i uczynić z tego posąg cielca ulany z metalu. I powiedzieli: «Izraelu, oto bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej». 5 A widząc to Aaron kazał postawić ołtarz przed nim i powiedział: «Jutro będzie uroczystość ku czci Pana». 6 Wstawszy wcześnie rano, dokonali całopalenia i złożyli ofiary biesiadne. I usiadł lud, aby jeść i pić, i wstali, żeby się bawić.
7 Pan rzekł wówczas do Mojżesza: «Zstąp na dół, bo sprzeniewierzył się lud twój, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej. 8 Bardzo szybko odwrócili się od drogi, którą im nakazałem, i utworzyli sobie posąg cielca ulanego z metalu i oddali mu pokłon, i złożyli mu ofiary, mówiąc: "Izraelu, oto twój bóg, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej"».
9 3 I jeszcze powiedział Pan do Mojżesza: «Widzę, że lud ten jest ludem o twardym karku3. 10 Zostaw Mnie przeto w spokoju, aby rozpalił się gniew mój na nich. Chcę ich wyniszczyć, a ciebie uczynić wielkim ludem».
11 Mojżesz jednak zaczął usilnie błagać Pana, Boga swego, i mówić: «Dlaczego, Panie, płonie gniew Twój przeciw ludowi Twemu, który wyprowadziłeś z ziemi egipskiej wielką mocą i silną ręką? 12 Czemu to mają mówić Egipcjanie: W złym zamiarze wyprowadził ich, chcąc ich wygubić w górach i wygładzić z powierzchni ziemi? Odwróć zapalczywość Twego gniewu i zaniechaj zła, jakie chcesz zesłać na Twój lud. 13 Wspomnij na Abrahama, Izaaka i Izraela4, Twoje sługi, którym przysiągłeś na samego siebie, mówiąc do nich: "Uczynię potomstwo wasze tak liczne jak gwiazdy niebieskie, i całą ziemię, o której mówiłem, dam waszym potomkom, i posiądą ją na wieki"». 14 Wówczas to Pan zaniechał zła, jakie zamierzał zesłać na swój lud.
15 Mojżesz zaś zszedł z góry z dwiema tablicami Świadectwa w swym ręku, a tablice były zapisane na obu stronach, zapisane na jednej i na drugiej stronie. 16 Tablice te były dziełem Bożym, a pismo na nich było pismem Boga, wyrytym na tablicach.
17 A Jozue, usłyszawszy odgłos okrzyków ludu, powiedział do Mojżesza: «W obozie rozlegają się okrzyki wojenne». 18 On zaś odpowiedział:
«To nie głos pieśni zwycięstwa
ani głos pieśni klęski,
lecz słyszę pieśni dwóch chórów5».
19 A Mojżesz zbliżył się do obozu i ujrzał cielca i tańce. Rozpalił się wówczas gniew Mojżesza i rzucił z rąk swoich tablice i potłukł je u podnóża góry. 20 A porwawszy cielca, którego uczynili, spalił go w ogniu, starł na proch, rozsypał w wodzie i kazał ją pić Izraelitom6. 21 I powiedział Mojżesz do Aarona: «Cóż ci uczynił ten lud, że sprowadziłeś na niego tak wielki grzech?» 22 Aaron odpowiedział: «Niech się mój pan nie unosi na mnie gniewem, bo wiesz sam, że ten lud jest skłonny do złego. 23 Powiedzieli do mnie: "Uczyń nam boga, który by szedł przed nami, bo nie wiemy, co się stało z Mojżeszem, z tym mężem, który nas wyprowadził z ziemi egipskiej". 24 Wtedy rzekłem do nich: "Kto ma złoto, niech je zdejmie z siebie". I złożyli mi je, i wrzuciłem je w ogień, i tak powstał cielec».
25 I ujrzał Mojżesz, że lud stał się nieokiełznany, gdyż Aaron wodze mu popuścił na pośmiewisko wobec nieprzyjaciół. 26 Zatrzymał się Mojżesz w bramie obozu i zawołał: «Kto jest za Panem, do mnie!» A wówczas przyłączyli się do niego wszyscy synowie Lewiego. 27 I rzekł do nich: «Tak mówi Pan, Bóg Izraela: "Każdy z was niech przypasze miecz do boku. Przejdźcie tam i z powrotem od jednej bramy w obozie do drugiej i zabijajcie: kto swego brata, kto swego przyjaciela, kto swego krewnego"». 28 Synowie Lewiego uczynili według rozkazu Mojżesza, i zabito w tym dniu około trzech tysięcy mężów7. 29 Mojżesz powiedział wówczas do nich: «Poświęciliście8 ręce dla Pana, ponieważ każdy z was był przeciw swojemu synowi, przeciw swemu bratu. Oby Pan użyczył wam dzisiaj błogosławieństwa!»
30 Nazajutrz zaś tak powiedział Mojżesz do ludu: «Popełniliście ciężki grzech; ale teraz wstąpię do Pana, może otrzymam przebaczenie waszego grzechu». 31 I poszedł Mojżesz do Pana, i powiedział: «Oto niestety lud ten dopuścił się wielkiego grzechu, gdyż uczynił sobie boga ze złota. 32 Przebacz jednak im ten grzech! A jeśli nie, to wymaż mię natychmiast z Twej księgi, którą napisałeś9». 33 Pan powiedział do Mojżesza: «Tylko tego, który zgrzeszył przeciw Mnie, wymażę z mojej księgi. 34 Idź teraz i prowadź ten lud, gdzie ci rozkazałem, a mój anioł pójdzie przed tobą. A w dniu mojej kary ukarzę ich za ich grzech». 35 I rzeczywiście Pan ukarał lud za to, że uczynił sobie złotego cielca, wykonanego pod kierunkiem Aarona.
Księga Wyjścia 32

I jakie wnioski z tego wysnuwasz?
Cytat:
Cytat:Gerald napisał(a):
No właśnie, czyli czynią źle uważając, że czynią dobrze dla jakiejś tam idei.
A uważasz, że
[...]
A można robić złe rzeczy cały czas mając świadomości, że postępujemy dobrze.
Cytat:Konq
Czynienie czegoś dla idei zawsze jest złe. Jeśli idea jest dobra to sama się obroni. Zawsze gdy czynimy coś i nie potrafimy tego uzasadnić w kwestii czynów i ich konsekwencji czynimy źle. Tak samo jest z Trumpem. Zawsze gdy politycy straszą nas czymś, czego negatywnych konsekwencji nie potrafią udowodnić, to znaczy że nie mają nic dobrego na celu.

Można robić złe rzeczy myśląc, że czyni się dobrze na przykład pod wpływem fanatyzmu. Ale to musi nam zostać wpojone, sami z siebie tak nie potrafimy. Zawsze jednak obowiązuje zasada udowodnienia złych konsekwencji czynu. Jeśli nie potrafisz udowodnić, że coś z czym walczysz jest złe to ty jesteś tym złym.
OK, tyle że nie o tym mówimy. Nie zawsze wszystko możemy uzasadnić w kwestii czynów i ich konsekwencji bo ich po prostu nie znamy. Każde ustanowione prawo może rodzić konsekwencje, których nie jesteśmy przewidzieć, każde nasze działanie może rodzić konsekwencje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.
Cytat:Można robić złe rzeczy myśląc, że czyni się dobrze na przykład pod wpływem fanatyzmu.
Nie tylko pod wpływam fanatyzmu Zwykły egoizm wystarczy. Nie myśląc o innych robisz krzywdę innym, a sobie dobrze. Egoizm trzeba wpoić czy go po prostu mamy?
Cytat:A co nam zabrania kochać kogoś kto nam się podoba?
Na pewno nie Jezus. Jezus kazał kochać nawet nieprzyjaciół czy nam się podobają czy nie
Cytat:Ale powiedz mi Gerald. Skoro młody człowiek idzie do seminarium, bo takie otrzymał powołanie od Boga, a po kilku latach staje się gwałcicielem małych dzieci, to powiedz mi, czy geja nie można tak zastraszyć, że nawet wbrew naturze bzyka się z kobietą i ma dzieci, a na boku gdzieś daje upust swoim właściwym potrzebom z kolegami z portalu randkowego.
Po pierwsze, moim zdaniem ten kto dostał powołanie nie gwałci małych dzieci. Gwałcą ci, którzy po to poszli do seminarium, znając status jaki ma ksiądz i wiedząc jak swój swojego broni w tej hierarchii. Podobnie z gejami, nie dlatego idą do seminarium bo mają powołanie, ale po to, aby mieć większe prawdopodobieństwo trafić na swego.
Każdego można zastraszyć nie tylko geja. Tylko nie wiem po co krzywdzi rodzinę tworząc ją, a później porzucając bo stwierdza po 20 latach małżeństwa, że ma nie taką "naturę", jak obiecał żonie.
Cytat:
Cytat:Gerald napisał(a):
Wiele badań wskazuje, że masło jest niezdrowe. Tak twierdzą zazwyczaj naukowcy powiązani z producentami margaryny. Jak będziesz miał dowód na ten temat to się nad nim pochylę.
Ponieważ argument z cyklu "może być" jest takim samym jak cyklu : "może nie być"
Konq
Wiesz ja pracuję w branży spożywczej i wiem, że zazwyczaj producenci masła to też producenci margaryny. Pominę tu wszechobecne obecnie na rynku mixy obu produktów.
Jeśli pracujesz na rynku spożywczym to z pewnością o tym wiesz, a jak nie wiesz to pewnością chętnie się dowiesz Link
Cytat:A co z argumentem "może być" jeśli zestawimy go z argumentem "nie mam pojęcia" w kwestii negatywnych skutków homoseksualizmu?
Nie jest uczciwszym powiedzieć "nie wiem" od doszukiwania się hipotez, które z czasem okazują się zwykłym kłamstwem?
Cytat:
Cytat:Gerald napisał(a):
OK. Co Cię zmusiło do rzucenia?
Konq
Cytat:Dojrzałość Smile
A tak na serio to ewolucja. Wiesz, że istnieje taka bakteria, która jak Alien, atakuje mózg mrówki i zmusza ją, aby ta dała się pożreć krowie, po czym bakteria zagnieżdża się w żołądku krowy, gdzie ma raj na ziemi. Pomyśl teraz w ten sposób jest taka mała roślina, która tak tumani twój mózg, że wycinasz wielkie połacie lasu i sadzisz całe hektary jej potomstwa, dbasz o nie, chronisz przed chwastami itp. a w zamian możesz sobie spalić liście tej rośliny. Widzisz tu logikę?
Szkoda, że ja nie podlegam tej ewolucji bo chociaż znam wszystkie argumenty przeciw to dalej ulegam tej roślince co prawda w e i mniejszej dawce, ale nawyk pozostał.
Cytat:
Cytat:Gerald napisał(a):
Nie twierdzę. Nie wiem też czy tak stwierdził Bóg. Bóg po prostu zakazał jej jeść swojemu narodowi, a czemu? Nie wiem.
Cytat:Konq
Kolejne "nie wiem", które tu słyszę.
Jak wyżej, to że nie podoba Ci się moje "nie wiem" w sprawie, w której nikt nie wie to nie sprawi, że się dowiem. Choć może kiedyś się dowiem.
Cytat:Rozumiem, że jak się spytam, dlaczego Jezus pozwolił jednak jeść tę wieprzowinę to też powiesz "nie wiem"?
Wiesz dobrze, że to zostało całkiem nieźle wyjaśnione Marka 7:14-23
Ale jak zapytasz czemu wcześniej wieprzowina była nieczysta, a potem stała się czysta to faktycznie odpowiem "nie wiem" Wink i nie będę się silił na tłumaczenie
Cytat:Chodzi o to, że może to mieć zdrowotne skutki. I chyba wiedzieli o tym już Egipcjanie, gdzie to była powszechna praktyka. Podobno obrzezane penisy mają nawet mniejsze szanse na zakażenie HIVE itp.
To po co pytasz jak wiesz?
Cytat:Wiesz to bardzo dziwne jest co piszesz, bo według tego co widzimy w życiu, większość zakazów, jakie próbuje się narzucać niechrześcijanom, to zakazy chrześcijańskie. Dochodzi do tego, że z bibliotek usuwany jest Harry Potter itp. Jeśli więc prawdą jest to co piszesz to my nie-Chrześcijanie jesteśmy bardziej uciskani niż ci swobodni chrześcijanie.
Zakazy o których mówisz to zakazy katolickie. Ja się z nimi nie utożsamiam.
Jak chcesz to zmienić to w demokracji jest to możliwe, może nie za Twojego życia, ale jak to tak przeszkadza to może warto powalczyć?


Wiadomości w tym wątku
Czy dobrze myślę ? - przez bartekulka - 2019-11-20, 06:17 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-11-21, 07:42 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez bartekulka - 2019-11-21, 09:29 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-11-23, 08:52 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez bartekulka - 2019-11-24, 12:03 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-11-24, 03:02 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-01, 11:48 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Robert Grochowiak - 2019-12-10, 04:05 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-10, 10:20 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Robert Grochowiak - 2019-12-12, 07:12 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-12, 09:46 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-12, 05:16 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-15, 05:32 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-16, 12:26 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-16, 05:21 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-16, 06:14 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-17, 05:07 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-18, 02:31 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-18, 08:05 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-19, 10:54 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Robert Grochowiak - 2020-04-19, 12:42 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2020-04-20, 08:14 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-21, 12:05 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-21, 07:24 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2019-12-25, 02:39 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-26, 05:02 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-26, 11:16 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez mateusz - 2019-12-26, 03:11 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-27, 05:09 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2019-12-27, 09:41 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-27, 11:17 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2019-12-28, 02:21 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-28, 10:22 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2019-12-28, 03:12 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-27, 06:19 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-27, 08:37 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-28, 02:13 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-28, 07:00 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2019-12-30, 10:22 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-30, 03:53 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2019-12-31, 12:41 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-30, 10:24 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2019-12-31, 07:04 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2020-01-01, 06:04 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2020-01-01, 02:39 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2020-01-02, 12:39 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez mateusz - 2019-12-28, 03:46 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2019-12-30, 09:12 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez mateusz - 2019-12-31, 12:38 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Martin - 2020-01-02, 02:18 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Konq - 2020-01-02, 04:17 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2020-01-02, 06:00 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez mateusz - 2020-01-02, 11:58 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2020-01-04, 08:38 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez mateusz - 2020-01-05, 11:05 AM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2020-01-05, 01:30 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez mateusz - 2020-01-05, 02:13 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2020-01-05, 02:55 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Przemeks - 2020-01-18, 06:24 PM
RE: Czy dobrze myślę ? - przez Gerald - 2020-01-30, 04:11 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości