Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feminizm atakuje. Czyli jak to mężczyzna w Hiszpanii został pozbawiony praw.
#8
Cytat:Ale takie są fakty. Jest to drobna różnica 1,2 punkty IQ. Ale jest. Z faktami sie nie dyskutuje.

Jakie masz źródło tych faktów? Są pojedyncze badania gdzie wychodziła przewaga jednej płci w różnych aspektach (czasem mężczyzn, czasem kobiet), ale to nie są powtarzalne rezultaty, w kolejnych eksperymentach wychodziło inaczej. Dlatego mało kto w świecie nauki wierzy w różnice inteligencji między płciami.

Zresztą, IQ to obecnie bardzo kwestionowana metryka. W rozwiązywaniu tych testów można się wyćwiczyć. Osoby, które wypełniały je wcześniej zazwyczaj wychodzą na nich lepiej. Dlatego to mierzy głównie umiejętność wypełniania testów a nie inteligencję Smile

Cytat:Kobiety

Ale wszystkie wchodzą w skład tego centrum dowodzenia? Czy kto konkretnie?

Cytat:Natomiast reprezentuje socjalizm, czyli rozdawnictwo pieniędzy.
Bycie na uroczystościach, rocznic wojennych nie świadczy o tym że reprezentuje pogląd prawicowy.

Socjalizm nie polega na rozdawnictwie pieniędzy. Socjalizm to ustrój gospodarczy, w którym zakłady pracy są zarządzane przez swoich pracowników a nie przez prywatnych właścicieli. Mylisz z państwem opiekuńczym, ale to częsta pomyłka. Państwo opiekuńcze wprowadzono właśnie w krajach kapitalistycznych, głównie po to, żeby ruchy socjalistyczne nie zdobywały tam popularności obiecując poprawę losu robotników.

Najczęściej się przyjmuje, że w polityce są dwie osie lewica-prawica: gospodarcza i społeczna. Na osi gospodarczej kapitalizm to prawica, socjalizm to lewica. Na osi społecznej konserwatyzm to prawica, liberalizm to lewica. Partia PiS jest na osi społecznej prawicowa, dlatego tak ich nazwałem. To są umowne terminy.

To się też historycznie zmienia, oryginalnie kapitaliści to była lewica - w odróżnieniu od prawicy, która popierała feudalizm i arystokrację Smile

Cytat:Coś na zasadzie "gotowanej żaby".

To z gotowaną żabą to jest mit. W XIX wieku ktoś zrobił taki eksperyment, ale żaba nie wyskoczyła dlatego, że wcześniej uszkodził jej mózg. W rzeczywistości zdrowa żaba wyskakuje z wody kiedy robi się zbyt gorąco. Kolejny przykład, jak wszyscy łykamy bezrefleksyjnie rzeczy, które nam się powtarza w telewizji i internecie.


Wiadomości w tym wątku
RE: Feminizm atakuje. Czyli jak to mężczyzna w Hiszpanii został pozbawiony praw. - przez mateusz - 2020-02-01, 03:33 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości