Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once
Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Feminizm atakuje. Czyli jak to mężczyzna w Hiszpanii został pozbawiony praw.
#11
1. Ale skoro zakładasz że internet jest pełen fałszywych informacji, to bez sensu jest podawanie Tobie przykładu, bo każdy możesz podważyć.

3. Przepraszam. Nie dodałem cudzyslowia.
Generalnie chodzilo mi o system w krajach Zachodnich.
Promowanie LGBT, gender, napływ uchodźców.
Czyli kompletny brak instynktu samozachowawczego.

Dla przykładu. Nie jestem za żadna partia. Ale jesli zarząd UE mówi o zagrożeniu demokracji w Polsce, jednocześnie przymyka oko na protesty w Paryżu, katalonii itd. Pałowanie ludzi. To z góry coś jest z tym tworem nie tak. Nie uważasz?

Moim zdaniem caly ten system położy albo ekonomia, albo uchodźcy. Albo to i to Smile
Wiec, raczej nie brał bym o nich przykładu. Co zreszta zrobila Wielka Brytania.
#12
Cytat: 1. Ale skoro zakładasz że internet jest pełen fałszywych informacji, to bez sensu jest podawanie Tobie przykładu, bo każdy możesz podważyć.

Internet jest pełen fałszywych informacji, dlatego trzeba się nauczyć oddzielać prawdziwe od fałszywych. Pierwszą zasadą jest wiarygodność źródła oraz różnorodne źródła. Informacja ma szansę być prawdziwa, jeśli dużo osób niezależnie to sprawdziło i mówią to samo.

Zobacz np. tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/R%C3%B3%C5..._poznawcze

Masz podsumowanie masy badań, które dają wyniki w różne strony i nie są jednoznaczne. To znaczy, że informacja "kobiety mają średnio niską inteligencję" nie znajduje potwierdzenia w faktach.

Jeśli coś jest w filmiku na Youtube, to prawdziwe jest bardzo rzadko. Google ma celowo wprowadzone algorytmy, które promują te filmiki, które najczęściej się klikają, a póki co najlepiej klikają się teorie spiskowe i sensacje. To jest jeden z powodów, dla których coraz więcej jest antyszczepionkowców i wyznawców Wielkiej Lechii.

Cytat:Ale jesli zarząd UE mówi o zagrożeniu demokracji w Polsce, jednocześnie przymyka oko na protesty w Paryżu, katalonii itd. Pałowanie ludzi. To z góry coś jest z tym tworem nie tak. Nie uważasz?

To jest polityka. Obecny rząd po prostu gra w nią kiepsko, a kiedy sprawy nie układają się po jego myśli, to płacze w mediach jak to nas prześladuje cała Europa Smile

Tutaj problem jest taki, że polski rząd złamał własną konstytucję. W efekcie polski sąd, w zgodzie z międzynarodowymi umowami, zwrócił się do unijnego trybunału o interpretację, otrzymał ją, po czym PiS zignorował tę interpretację, bo była sprzeczna z jego własną. Cały problem by w ogóle nie istniał, gdyby PiS po prostu przestrzegał obowiązujących w Polsce procedur a nie działał na rympał.

Inne kraje po prostu mają lepszych polityków i dlatego potrafią wyjść z twarzą z kontrowersyjnych spraw u siebie. Ale to też nie jest tak, że Unia te rzeczy ignoruje, tylko po prostu Francuzi czy Hiszpanie umieją to dobrze rozegrać. A Hiszpania wcale nie jest jakimś mega mocarstwem, my byśmy mogli grać w podobnej lidze.

Cytat:Promowanie LGBT, gender, napływ uchodźców.

Czy znasz jakieś osoby LGBT? To nie jest coś, co da się "promować". Ludzie się po prostu tacy rodzą i tyle.

"Gender" to znaczy po prostu "płeć" po angielsku. Kościół katolicki wymyślił coś co nazywa "ideologią gender" i tym straszy, ale sam nie umie niestety wyjaśnić co to by miało być. Tak naprawdę nikt czegoś takiego nie głosi, to określenie pojawia się tylko w wypowiedziach osób, które z tym czymś walczą. Głównie katolickich biskupów i polityków.
#13
Mateusz. O ile w potyczkach internetowych sporo razy potrafie skutecznie wypunktowac adwersarza. To w Twoim przypadku wymiekam.
Gratuluje wiedzy i determinacji w poszukiwaniu prawdy.

Ale żeby nie było za słodko, bede sie czepiał.
Musimy rozróżnić dwie rzeczy. O ile homoseksualiści istnieli od wieków, to.LGBT sa nikim innym jak narzędziem. Inaczej działaczami.

Zauważ ze walcza o swoje prawa czy postulaty dopiero od niedawna. Dlaczego nie walczyli wcześniej??
Tylko zaczeli sie pokazywać i protestowac teraz.

Nie zgadzam sie że ludzie rodzą sie homoseksualistami.
Warto by było abyś poparł czymś swoje wnioski.

Moim zdaniem homoseksualizm jest nabyty.
#14
Cytat: Zauważ ze walcza o swoje prawa czy postulaty dopiero od niedawna. Dlaczego nie walczyli wcześniej??
Tylko zaczeli sie pokazywać i protestowac teraz.

Zależy gdzie i kiedy. W starożytności w wielu kulturach homoseksualizm był z grubsza akceptowany. Zmieniło się to dopiero kiedy Rzym przyjął chrześcijaństwo w IV-V wieku - wtedy gejów zaczęto palić na stosach.

W późniejszych czasach po prostu nie było wolności słowa, więc nie mieli jak walczyć o cokolwiek. W wielu krajach osoby homoseksualne po prostu zamykano do więzienia albo kastrowano za samo przyznanie się do orientacji. W Anglii tak skończył m.in. twórca informatyki, Alan Turing. Po przymusowej kastracji nie mógł z tym żyć i popełnił samobójstwo. Tak samo w więzieniu skończył poeta Oscar Wilde i wiele innych osób. Dlatego raczej kto mógł ten się ukrywał, nie organizowali żadnego większego ruchu.

Ale temat jest na serio dyskutowany na świecie od lat 60-tych, więc wcale nie tak ostatnio. Tym dziadkom-konserwatystom się wydaje, że dawniej nie było LGBT, ale tak naprawdę to po prostu za komuny homoseksualizm uważano za chorobę i zwalczano. Do nas inne spojrzenie przyszło stopniowo i dopiero po upadku PRL-u.

https://www.rp.pl/Historia/171119307-Kto...-tych.html

Cytat:Nie zgadzam sie że ludzie rodzą sie homoseksualistami.
Warto by było abyś poparł czymś swoje wnioski.

Jak chcesz źródeł, to znowu cię odeślę do przypisów na wiki. https://pl.wikipedia.org/wiki/Orientacja...ny_rozwoju

Są znane konkretne geny, które dają wysoką szansę, że dziecko będzie w przyszłości gejem lub lesbijką.

Do tego dochodzi totalna klęska jakichkolwiek prób terapii osób LGBT. Nie jest znany na świecie ani jeden potwierdzony przypadek wyleczenia z homoseksualizmu. Jest w USA paru pastorów, którzy twierdzą, że przeszli z sukcesem taką terapię, ale co chwila w newsach pojawia się, że tego lub tamtego przyłapali w klubie dla gejów Smile

Ale tak naprawdę najlepszy argument będziesz miał, jak pogadasz z taką osobą. U nich to wygląda tak, że rozwijają się zwyczajnie, aż w końcu w wieku, gdzie wszystkim chłopakom zaczynają się podobać dziewczyny, ten jeden nagle odkrywa, że jemu się podobają chłopcy albo obie płcie. Czasem nawet sam nie wie, co się z nim dzieje i o co chodzi. Po czym długo boi się do tego przyznać, bo wie, że go będą wyśmiewać i poniżać.

Jest szansa, że znasz sporo takich ludzi, tylko o tym nie wiesz, bo się boją przyznać albo nigdy nie pytałeś.
#15
2. To nie chodziło o to że brak wolności słowa zabraniala im o coś walczyć. Raczej nie chcieli walczyć. Bo wystarczylo że uprawiali to w swoich domach. To właśnie różni homoseksualistow od dzialaczy LGBT. Wyjątki o których piszesz tylko potwierdzaja regułę.
A nie myślałeś o tym że Oscar Wilde mógł nie być homoseksualista, ale to ze zdawal sobie sprawe z tego ze preferencja ta wywola emocje, to powiedzial ze nim jest. Coś jak promocja swojej osoby i twórczości. Ludzie robią różne rzeczy żeby sie pokazać i przebić do publiki swoje myśli, twórczość Smile

No.właśnie. Po czasie przekonują sie do tego ze podobaja im sie mężczyźni.Czyli z czasem nabywa pewnych sposobów myslenia POD WPŁYWEM CZEGOŚ. A to jest albo brak ojca, albo silny wplyw matki.
Geny nie determinuja preferencji seksualnych
Delfiny tez zdradzaja takie prederencje, ale to że one są niezgodne z natura, świadczy że takie osobniki są wykluczane ze stada.
#16
Cytat:A to jest albo brak ojca, albo silny wplyw matki.

Ale pomyśl: jeśli to jest kwestia wychowania, to dlaczego identycznie wychowani bracia mogą mieć inne orientacje?

Cytat:Geny nie determinuja preferencji seksualnych

Nie determinują w 100%, ale są takie zestawy genów, z którymi większy procent ludzi jest homoseksualistami. Po prostu z pewnymi genami ma się do tego predyspozycję. Resztę determinują hormony, rozwój płodu, i inne, obecnie nieznane jeszcze czynniki.

Cytat:Delfiny tez zdradzaja takie prederencje, ale to że one są niezgodne z natura, świadczy że takie osobniki są wykluczane ze stada.

Wątpię w to. Jakie jest źródło tej informacji?

Cytat:A nie myślałeś o tym że Oscar Wilde mógł nie być homoseksualista, ale to ze zdawal sobie sprawe z tego ze preferencja ta wywola emocje, to powiedzial ze nim jest.

To nie była kwestia emocji. Wtedy obowiązujące w Anglii prawo mówiło, że za seks homoseksualny się idzie do więzienia. Dlatego on wiedział co mu grozi i początkowo negował wszystkie zarzuty.
#17
(2020-02-02, 02:02 PM)mateusz napisał(a): Nie determinują w 100%, ale są takie zestawy genów, z którymi większy procent ludzi jest homoseksualistami. Po prostu z pewnymi genami ma się do tego predyspozycję. Resztę determinują hormony, rozwój płodu, i inne, obecnie nieznane jeszcze czynniki.

Masz jakieś teksty źródłowe, które wskazują na konkretne nazwy tych genów?
Jeszcze jedno. Twierdzę, że nie wszystko, co się dziedziczy musi być dobre - np. skłonność do tycia. Nawet jeśli jest gen tycia, to od człowieka zależy jak do niego podchodzi. Ludzie przy kości mogą przecież się usprawiedliwiać, że to jest dobre, bo "naturalne". A reszta powie: "guzik prawda".
#18
Cytat: Masz jakieś teksty źródłowe, które wskazują na konkretne nazwy tych genów?

Wrzucałem link wyżej gdzie jest to wypunktowane.

Cytat:Twierdzę, że nie wszystko, co się dziedziczy musi być dobre - np. skłonność do tycia. Nawet jeśli jest gen tycia, to od człowieka zależy jak do niego podchodzi. Ludzie przy kości mogą przecież się usprawiedliwiać, że to jest dobre, bo "naturalne". A reszta powie: "guzik prawda".

Takie rzeczy jak orientacja seksualna, wrodzona budowa ciała oraz kolor włosów rzadko są dobre albo złe. Po prostu są. Każdy jakieś ma i tyle w temacie. Nie ma sensu się obwiniać za rzeczy, na które nie mamy wpływu.

Dlatego jeśli ludzie nie robią innym krzywdy, to serio sugeruję przestać sprawdzać z kim śpią i pozwolić żyć normalnie.
#19
1. A kiedy stwierdzą że maja inna orientacje?
w ktorym momencie zycia?
To dość istotne.

3. Wiem ze moglo to nie byc kwestia emocji. Dlatego zaznaczylem ze mogloby tak byc. Czyli istnieje element prawdopodobienstwa.
To nie teza, a hipoteza.

Poszukam z delfinami i odpisze.
#20
Cytat: 1. A kiedy stwierdzą że maja inna orientacje?
w ktorym momencie zycia?
To dość istotne.

Są dwie rzeczy: jedno to że zauważasz, że nie pociąga cię to co twoich rówieśników. Drugie, to że wiesz że to się nazywa "orientacja seksualna". To pierwsze się dzieje w okresie dojrzewania, wtedy kiedy normalnie ludzie zaczynają odczuwać popęd. To drugie różnie, zależy kiedy się dowiesz, niektórzy tego nie rozumieją aż do dorosłego życia. Ktoś może całe życie myśleć, że nie poznał jeszcze tej właściwej, zanim się sam przed sobą przyzna, że po prostu nie interesują go kobiety.

Pogadaj z gejem, mi jest trudno odpowiadać na takie pytania Smile Masz w internecie fora, możesz się zapytać.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości