Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego cierpimy i umieramy? Czy taki był pierwotny plan Boga? Co na to Jezus?
#21
(2020-04-03, 12:23 PM)Daniel napisał(a): Czy wiara, (npBig GrinzAp 20:21)która ma umożliwić nam wejście do Królestwa Bożego to tylko przekonanie ŻE JEST lub ISTNIEJE czy trzeba też WIERZYĆ SKŁADAJĄCEMU OBIETNICĘ - wierzyć w to, że naprawdę ma rozwiązanie które realizuje i zrealizuje?

"Kto we mnie wierzy / Kto mnie miłuje, ten pełni wolę Ojca w Niebie / Mojego Ojca". Wierzyć w Jezusa znaczy wg ewangelii pełnić wolę Ojca w Niebie.
#22
Gerald
„Bóg jak mi się zdaje, zanim zaczął znał koniec tej historii. Dlatego nazywamy Go wszechwiedzącym.”

Finał tej historii będzie rzeczywiście taki, jak wszechwiedzący Bóg zaplanował, a więc np:
„Wszystkie krańce ziemi będą pamiętać o Jehowie i się ku Niemu zwrócą. Pokłonią Mu się wszystkie rodziny narodów.”
Ps 22:27
W odniesieniu jednak do jednostek Stwórca dając ludziom wolną wolę dał też możliwość wyboru tego, czy będą mieli w tym udział.
Wolna wola to przecież też możliwość wyboru.
Konsekwencją dobrych wyborów jest życie z możliwością rozszerzenia tego na wieczność. Konsekwencją przeciwstawienia się Bogu jest przeciwieństwo życia - śmierć.
Każdy dokona wyboru osobiście, i tak w zasadzie było, jest i będzie przez całą historię rozumnych stworzeń.
(np: PwtPr 30:19; 1Sam 7:3; Zachariasza 1:3; Izaj 45:22;DzAp 17:30)
Wolą Boga jest więc by ludzie poznali prawdę o tym jaki jest, ma plan, czego oczekuje od nas i świadomie dokonali dobrego wyboru i zostali wybawieni. (1Tym 2:3,4)
Boże zamierzenie co do Ziemi i ludzi na pewno się ostatecznie spełni. To jednak jak każdy z nas na to zareaguje zależy też od naszych osobistych wyborów - wolna wola.
#23
(2020-04-19, 10:11 AM)Daniel napisał(a): Gerald
„Bóg jak mi się zdaje, zanim zaczął znał koniec tej historii. Dlatego nazywamy Go wszechwiedzącym.”

Finał tej historii będzie rzeczywiście taki, jak wszechwiedzący Bóg zaplanował, a więc np:
„Wszystkie krańce ziemi będą pamiętać o Jehowie i się ku Niemu zwrócą. Pokłonią Mu się wszystkie rodziny narodów.”
Ps 22:27
W odniesieniu jednak do jednostek Stwórca dając ludziom wolną wolę dał też możliwość wyboru tego, czy będą mieli w tym udział.
Wolna wola to przecież też możliwość wyboru.
Konsekwencją dobrych wyborów jest życie z możliwością rozszerzenia tego na wieczność. Konsekwencją przeciwstawienia się Bogu jest przeciwieństwo życia - śmierć.
Każdy dokona wyboru osobiście, i tak w zasadzie było, jest i będzie przez całą historię rozumnych stworzeń.
(np: PwtPr 30:19; 1Sam 7:3; Zachariasza 1:3; Izaj 45:22;DzAp 17:30)
Wolą Boga jest więc by ludzie poznali prawdę o tym jaki jest,  ma plan, czego oczekuje od nas i świadomie dokonali dobrego wyboru i zostali wybawieni. (1Tym 2:3,4)
Boże zamierzenie co do Ziemi i ludzi na pewno się ostatecznie spełni. To jednak jak każdy z nas na to zareaguje zależy też od naszych osobistych wyborów - wolna wola.
I trzymajmy się finału. Ładnie to opisałeś.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości