Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego cierpimy i umieramy? Czy taki był pierwotny plan Boga? Co na to Jezus?
#7
Potop był tylko przykładem. Głównie jako uzupełnienie myśli. Do czego pije, dopuszczanie zła ma sens wtedy kiedy będzie z tego pożytek, jeśli Bóg jest wszechwiedzacy i wie że dopuszczenie zła na danego czlowieka nie przyniesie rezulatatu, to po co to robi?
Dla samej otoczki, kary?
Na to wyglada że właśnie dlatego. Pomijając już absurdy zakladu z Szatanem i gnebienie Hioba. To jest skurw....w czystej postaci.

I jeśli mówimy w kontekście glupoty ludzi, czyli istot niedoskonalych, to przyklad Hioba pokazuje zasady postepowania Boga wobec czlowieka i skalę tej głupoty.

Przełożmy to na relacje międzyludzkie.
Mam pracownika, jest uczciwy, rzetelny, dobry, pracowity. Pewnego dnia przychodzi do mnie konkurencja i mówi; przetestujmy Twojego pracownika, czy faktycznie taki jest.

Powiem Tobie, że mi osobiście empatia nie pozwolilaby na potraktowanie go w sposób okropny, a już przyjęcie zakladu od mojego konkurenta i wroga jest głupota Smile

Bóg jako istota wszechmogąca, powinna kierować się tym bardziej dobrem w stosunku do ludzi.

I jeszcze jedno. Ludzie którzy są często doswiadczani, często zamiast iść ku Bogu, odchodzą od niego. Wiem, że wiara i tak dalej.

Ale jak to sie ma do osob o silnych zaburzeniach, depresji, próbach samobójczych. Co dla nich znaczy że Bóg nie da im ciężaru którego by nie potrafili unieść?, pomijając już kwestie samej depresji, która rozwija się poprzez wychowanie w rodzinie i otoczeniu, którego dany czlowiek nie wybierał. Smile

Dla mnie osobiście, jest to niezrozumiale. Ale Gerald, to tylko moje zdanie stary Smile


Wiadomości w tym wątku
RE: Dlaczego cierpimy i umieramy? Czy taki był pierwotny plan Boga? Co na to Jezus? - przez Bastek - 2020-04-08, 11:39 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości