Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Po co Bóg stworzył wirusy?
#21
(2020-03-26, 06:37 AM)Gerald napisał(a): Wszyscy chrześcijanie czekają na ponowne przyjście Chrystusa i wszystkie działania Boga do tego zmierzają i taki jest plan.
[...]
Niemniej Dzień Pański w końcu przyjdzie i taki jest plan.

Trochę to wygląda jak tłumaczenie się Rządu w kwestii działań w sprawie koronawirusa. Oni też podobno mają plan Smile
#22
(2020-03-26, 09:53 AM)Konq napisał(a):
(2020-03-26, 06:37 AM)Gerald napisał(a): Wszyscy chrześcijanie czekają na ponowne przyjście Chrystusa i wszystkie działania Boga do tego zmierzają i taki jest plan.
[...]
Niemniej Dzień Pański w końcu przyjdzie i taki jest plan.

Trochę to wygląda jak tłumaczenie się Rządu w kwestii działań w sprawie koronawirusa. Oni też podobno mają plan Smile

Hahahaha
Różnica jest taka, że Bóg na pewno ma plan, a rząd tylko podobno....Wink
#23
Gerald. Nie wiesz że na pewno ma plan. Wszystko jest kwestią wiary.
#24
(2020-03-26, 08:29 PM)Bastek napisał(a): Gerald. Nie wiesz że na pewno ma plan. Wszystko jest kwestią wiary.

Oczywiście to kwestia wiary.
I dlatego wiem na pewno ponieważ w to wierzę.
Co to byłaby za wiara, gdybym wątpił
#25
(2020-03-27, 05:59 PM)Gerald napisał(a): I dlatego wiem na pewno ponieważ w to wierzę.

To jest definicja fanatyzmu.
#26
(2020-03-28, 03:53 PM)Konq napisał(a):
(2020-03-27, 05:59 PM)Gerald napisał(a): I dlatego wiem na pewno ponieważ w to wierzę.

To jest definicja fanatyzmu.
To jest definicja
A ja jestem fanemtykiem
#27
(2020-03-28, 05:02 PM)Gerald napisał(a):
(2020-03-28, 03:53 PM)Konq napisał(a):
(2020-03-27, 05:59 PM)Gerald napisał(a): I dlatego wiem na pewno ponieważ w to wierzę.

To jest definicja fanatyzmu.
To jest definicja
A ja jestem fanemtykiem

To czym ta definicja z Wikipedii rożni się od tego co ty napisałeś?
#28
(2020-03-28, 05:06 PM)Konq napisał(a):
(2020-03-28, 05:02 PM)Gerald napisał(a):
(2020-03-28, 03:53 PM)Konq napisał(a):
(2020-03-27, 05:59 PM)Gerald napisał(a): I dlatego wiem na pewno ponieważ w to wierzę.

To jest definicja fanatyzmu.
To jest definicja
A ja jestem fanemtykiem

To czym ta definicja z Wikipedii rożni się od tego co ty napisałeś?

postawa oraz zjawisko społeczne polegające na silnej wierze w słuszność jakichś poglądów politycznych, religijnych lub społecznych występujące w połączeniu ze skrajną nietolerancją wobec przedstawicieli odmiennych poglądów.
Czujesz się skrajnie nietolerowany przeze mnie?
#29
Gerald napisał(a):
„Ok, tyle, że w tym wątku nie szukamy winnego czy niewinnego tylko twórcę i przyczynę.
Moim zdaniem Bóg korzysta z różnych możliwości, aby finalnie stała się Jego wola.”

Uważasz, że Bóg mutuje wirusy?
Nie są tworem Boga tylko produktem ubocznym działań wielu pokoleń ludzi, którzy odrzucili władzę Boga, przez co straciliśmy prawo do gwarancji i serwisu na warunkach oferowanych przez Stwórcę.

Człowiek został stworzony na Ziemi. W super warunkach, by móc i chcieć żyć wiecznie na Bożych zasadach. Taki był i jest Boży plan. Bóg się z tego nie wycofał i na pewno to zrealizuje. (np:Izaj 45:18;55:10,11)
Aby to dobrze funkcjonowało potrzebne jest stosowanie się do „zasad Producenta”
Mamy wolną wolę, ale np życie w społeczeństwie wymusza pewne ograniczenia.
Od początku Bóg przygotowywał człowieka,
że tak będzie.
Np: pewnych rzeczy miał nie jeść, uprawiać seks tylko z małżonkiem (odmiennej płci), traktować odpowiednio zwierzęta, nie spożywać krwi, zachowywać higienę itd...
Te wytyczne nie były dane przecież bez powodu.
Olewanie tego co jakiś czas skutkuje tym, że coś wymyka się człowiekowi spod kontroli i dotyka to ogółu społeczeństwa.
Epidemia nie jest karą Bożą, tylko zwykłym skutkiem głupich, krótkowzrocznych decyzji ludzi.

Gdy do super urządzonego domu wprowadzą się lokatorzy - wandale i po jakimś czasie doprowadzą go do ruiny to nierozsądne byłoby za to winić gospodarza, który ich przed tym ostrzegał. To lokatorzy - wandale są winni.
Tak samo jest w przypadku Ziemi i tego co na niej się dzieje.
Winnym nie jest Bóg tylko ludzie, którzy odrzucili Boże kierownictwo.

„Człowiek panuje nad człowiekiem ku jego szkodzie”. (Kaznodziei 8:9)
Bardzo mocno przekonuje mnie to, że jedynym sensownym rozwiązaniem naszych problemów może być tylko definitywne zastąpienie ludzkich rządów przez Królestwo Boże (Daniela 2:44)
#30
(2020-03-30, 12:16 PM)Daniel napisał(a): Gerald napisał(a):
„Ok, tyle, że w tym wątku nie szukamy winnego czy niewinnego tylko twórcę i przyczynę.
Moim zdaniem Bóg korzysta z różnych możliwości, aby finalnie stała się Jego wola.”

Uważasz, że Bóg mutuje wirusy?
Nie, nie musi. Robią to z wolnej woliWink
Odpowiedziałem.
Pochyl się nad moimi pytaniami, jak znajdziesz chwilkę.
M.inn nad tym .Bóg Twoim zdaniem stworzył wirusy czy stworzyli je ludzie?
I nad tym
Cytat:
Cytat:Daniel napisał
Adam wiedział czego oczekuje od niego Bóg i jaka jest ewentualna konsekwencja tego. Wiedział czym jest śmierć bo zwierzęta umierały, rośliny usychały itp.

Cytat:Gerald pytał
A skąd ta wiedza? Gdzieś to napisali czy to Twoje domniemania?

Gdzie napisali, że zwierzęta w raju umierały, a rośliny usychały? W raju?
Bardzo mnie to ciekawi. Z Biblii to wziąłeś? Czytam, czytam i chyba nie doczytałemWink Dopowiesz skąd wziąłeś te sugestie?


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości