Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybory prezydenckie 2020. Ważne czy nie?
#7
(2020-06-28, 09:30 PM)Przemeks napisał(a):
(2020-06-27, 07:39 PM)Przemeks napisał(a): Pytanie do Ciebie: czy władza wybrana w wyborach demokratycznych pochodzi od Boga, nawet jeśli nie jesteś jej zwolennikiem, czy nie?
(2020-06-28, 02:13 PM)Gerald napisał(a): Paweł nie rozróżniał władzy na taka czy inną.
Nie rozumiem, co chcesz powiedzieć pisząc o władzy takiej czy innej.
Piszesz o wyborach demokratycznych, jakby to był jakiś wyznacznik. Dla mnie nie jest, nie ma różnicy.
Cytat:
Cytat:Gerald napisał(a):
Powiedział:
13 Bądźcie posłuszni władzom sprawującym rządy. Każda władza pochodzi bowiem od Boga. Ci, którym podlegacie, również zostali więc powołani przez Niego. 2 Kto przeciwstawia się władzy, burzy porządek ustanowiony przez Boga i sam ściąga na siebie karę List św. Pawła do Rzymian 13
Tak więc odpowiadając na pytanie władza, która jest mi nie po myśli, tez pochodzi od Boga.
A Twoje posty na fb odnośnie partii rządzącej, które ją potępiają nie są skierowane w kierunku potępienia Boga? (Nie masz mi za złe ujawnienia tablicy z fb?)
Najpierw wypadałoby zapytać, a potem ujawniać, raczej w tej kolejności. Nie, nie mam za złe.
Nie są.
Władza deprawuje, władza absolutna deprawuje absolutnie. Ja nazwałbym to krytyką, a nie potępieniem, choć powody do potępienia też znajduję, chociażby za podejście do mniejszości m.inn seksualnych i za brak możliwości debaty, ponieważ dla tej władzy każdy, kto ma inne poglądy i myśli inaczej jest wrogiem do zniszczenia, a nie człowiekiem o innych poglądach, choć sami domagają się uznawania ich poglądów za jedynie słuszne, jedynie polskie i jedynie patriotyczne. Krytyka jest wskazana, aby władza miała świadomość co i gdzie poprawiać. Nawet, jak się z władzą nie zgadzam, to swoje obywatelskie obowiązki wykonuję
Krytyka władzy to nie to samo co wymówienie posłuszeństwa. A, że mam cudowną możliwość zmiany władzy to z tej możliwości korzystam, jeśli taką potrzebę widzę. Nie zawsze się udaje i wtedy godzę się z wyborem i żyję sobie dalej do następnej okazji.
Ludzie chyba zapomnieli już, co oznacza nie mieć wyboru, albo go mieć, albo są po prostu za młodzi, aby pamiętać. Ja pamiętam i dlatego tak tę możliwość doceniam. Ale jeśli ktoś nie pamięta, wystarczy skierować oczy na najbliższy wschód, Białoruś czy Rosję czy choćby Węgry, bo tam w całej krasie widać do czego prowadzi władza absolutna. Jeśli u nas do tego dojdzie to będzie za późno na lęki i lamenty. Ostatnia władza absolutna miała się u nas całkiem dobrze przez ponad 40 lat. Ale może akurat tego potrzebujemy, aby znowu docenić wolność.

Pytanie czy Jezus krytykował ówczesna władzę?


Wiadomości w tym wątku
Wybory prezydenckie 2020. Ważne czy nie? - przez Gerald - 2020-06-26, 10:18 PM
RE: Wybory prezydenckie 2020. Ważne czy nie? - przez Gerald - 2020-06-29, 11:51 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości