Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dokąd idziemy po śmierci?
#51
Cytat:Piotrz
Mnie tłumaczy wiele

Ok,spoko

Cytat:Piotr
Obj. 6
" (9) A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici".

Skoro jest mowa o braciach, "którzy, jak oni, mają być zabici" to jest to zdecydowanie przed zmartwychwstaniem.

Zdecydowanie przed zmartwychwstaniem, zgadzam się

Chrześcijanie byli, są i będą mordowani i wciąż wołają do Boga
To co miało być "krótkim czasem", dla Boga jest krótkim czasem, a dla chrześcijan trwa już ponad 2000 lat
Bóg, moim zdaniem daje szansę ludziom, wbrew niektórym ludziom, którzy końca świata chcieliby JUŻ TU I NATYCHMIASTWink
#52
(2016-04-05, 06:18 AM)Gerald napisał(a): Piotr

Cytat:Obj. 6
" (9) A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, jakie mieli. (10) I głosem donośnym tak zawołały: Dokądże, Władco święty i prawdziwy, nie będziesz sądził i wymierzał za krew naszą kary tym, co mieszkają na ziemi? (11) I dano każdemu z nich białą szatę, i powiedziano im, by jeszcze krótki czas odpoczęli, aż pełną liczbę osiągną także ich współsłudzy oraz bracia, którzy, jak i oni, mają być zabici".

Skoro jest mowa o braciach, "którzy, jak oni, mają być zabici" to jest to zdecydowanie przed zmartwychwstaniem.

Zdecydowanie przed zmartwychwstaniem, zgadzam się

Chrześcijanie byli, są i będą mordowani i wciąż wołają do Boga
To co miało być "krótkim czasem", dla Boga jest krótkim czasem, a dla chrześcijan trwa już ponad 2000 lat
Bóg, moim zdaniem daje szansę ludziom, wbrew niektórym ludziom, którzy końca świata chcieliby JUŻ TU I NATYCHMIASTWink

Ożesz,... ale ja nawiązuję do tematu głównego, a tutaj jest mowa o duszach zabitych.

"A gdy otworzył pieczęć piątą, ujrzałem pod ołtarzem dusze zabitych".

Więc są oni u Pana, zatem znaleźli się tam po śmierci ciał, a przed zmartwychwstaniem, czyli zgodnie z oczekiwaniem Pawła, że "śmierć jest dla mnie zyskiem"... "być z Panem to daleko lepiej" Smile.

A co do tego:

(2016-04-05, 06:18 AM)Gerald napisał(a): Chrześcijanie byli, są i będą mordowani i wciąż wołają do Boga
To co miało być "krótkim czasem", dla Boga jest krótkim czasem, a dla chrześcijan trwa już ponad 2000 lat
Bóg, moim zdaniem daje szansę ludziom, wbrew niektórym ludziom, którzy końca świata chcieliby JUŻ TU I NATYCHMIASTWink

to jest dość powszechny chyba coraz popularniejszy trend utrzymujący, że nie będzie ucisku przed przyjściem Pana Jezusa, ale to się już wykonało w pierwszych wiekach.
Na zachodzie nawet bardzo popularny, mnóstwo ksiażek i artykułów jest na ten temat, w Polsce jakby popularność wzrasta,... i wcale się nie dziwię. Ale należałoby tą teorię spróbować wyłożyć tym, którzy chrześcijanom, którzy żyją w muzułmańskich krajach.

Preteryzm:
http://www.gotquestions.org/Polski/preteryzm.html
#53
Przypomnę, że chrześcijanie w muzułmańskich krajach to Katolicy i Ortdoksi czyli wg. tutejszych standardów to nie są 'prawdziwi chrześcijanie'.
#54
(2016-04-06, 07:43 AM)Eliahu napisał(a): Przypomnę, że chrześcijanie w muzułmańskich krajach to Katolicy i Ortdoksi czyli wg. tutejszych standardów to nie są 'prawdziwi chrześcijanie'.

A na jakiej podstawie Eliahu ustalasz "tutejsze standardy", a raczej na jakiej podstawie je tak odczytujesz?
#55
Taki zdaje się być klimat. Możemy zrobić ankietę "czy katolicyzm to prawdziwe chrześcijaństwo?"
o ty na to?
#56
Ja odpowiem Ci bez ankiety tak w skrócie
Każdy kto zrobi to:

Cytat:Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie. List do Rzymian 10

jest chrześcijaninem

A kto jest "prawdziwy chrześcijanin" czy "nieprawdziwy" osądzi Ten:


Cytat:Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!" Mateusza 7

Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: "Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!

35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;

byłem spragniony, a daliście Mi pić;

byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;

36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;

byłem chory, a odwiedziliście Mnie;

byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie".

37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?" 40 A Król im odpowie: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili".

41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;

byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;

43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;

byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;

byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie."

44 Wówczas zapytają i ci: "Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?" 45 Wtedy odpowie im: "Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili". 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego». Mateusza 25

To tyle na temat prawdziwych i nieprawdziwych chrześcijan
#57
(2016-04-06, 02:25 PM)Gerald napisał(a):
(2016-04-06, 07:43 AM)Eliahu napisał(a): Przypomnę, że chrześcijanie w muzułmańskich krajach to Katolicy i Ortdoksi czyli wg. tutejszych standardów to nie są 'prawdziwi chrześcijanie'.

A na jakiej podstawie Eliahu ustalasz "tutejsze standardy", a raczej na jakiej podstawie je tak odczytujesz?

Wejdź sobie na jakiekolwiek protestanckie forum, czy FBooka, a dowiesz się, co się o nich pisze.
"Taki klimat" to naprawdę bardzo milosierne określenie. Sad
#58
Piotrz
Jesteśmy na Nieprofesjonalnych

To czyni różnicęWink
I tego się trzymajmy

My tu pomagamy szukającym, no, staramy się choć, a nie napierdalamy takich czy innychWink
Niech się gdzie indziej napierdalają, jak lubią
Ja mam to w dupie


Edycja
Tam, na portalach,  o których wspominasz ludzie szukają wojny
A tu może znajdą to co ważne
Mam nadzieję
#59
Przeniesione z wątku Checklista zbawienia
Mateusz napisał: "...i potem w Ap 20:15 wszyscy potępieni lądują w tym samym miejscu."

Werset wcześniej czytamy, że skończy tam też śmierć i piekło. W różnych tłumaczeniach w tym miejscu zamiast "piekła" występują różne inne słowa: otchłań, świat podziemny, Jan piszący po grecku użył terminu hades, czyli o jakieś symboliczne miejsce/stan umarłych chodzi.
Śmierć i piekło/otchłań/hades/świat podziemny/jakiś inny cmentarz mogą być męczone jeziorze ognia? Trudno mi to sobie jakoś wyobrazić Smile
O zniszczenie, unicestwienie chodzi. Pasuje to z resztą Biblii, np w 1Kor 15:26 czytamy o zniszczeniu śmierci.

Potoczne rozumienie tego co się dzieje po śmierci jest wynikiem tego, że piekło (rozumiane jako mix terminów takich jak: grób ludzkości, Gehenna, szeol, hades, otchłań, tartar, ogień, cierpienie) to bardzo wygodny straszak i wykorzystywane to jest od wieków przez wiele religii do tego by wiernych krótko trzymać.
Każdy by chyba wolał by relacjami z nieobliczalnym szefem sadystą zajął się jakiś pośrednik. Nawet jeśli wiąże się to z opłacaniem go. No i relacjami z groźnym, nieobliczalnym Bogiem zajmuje się specjalna klasa, która bierze to na siebie - duchowieństwo.
Do Boga to jednak nie przybliża, wręcz przeciwnie...
Gehenna (tłumaczona też często na ogniste piekło) to było miejsce pod Jerozolimą gdzie palono zwłoki niegodnych (najogólniej mówiąc) by pamięć po nich poszła w zapomnienie.
https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Gehenna
W podobnym znaczeniu tego terminu używał Jezus. np: Mat 5:22; 18:9; Marka 9:47,48
Unicestwienie a nie miejsce wiecznych mąk.

Dobrze Biblię jako całość traktować i upewnić się jak Bóg Biblii (Jahwe, Jehowa, Wszechmocny, nazywany przez Jezusa Ojcem lub inne określenia Stwórcy) podchodzi do tego tematu. Zobacz co o ofiarach z dzieci np czytamy w Jeremiasza 32:35 - Bogu nawet nie przyszło na myśl coś podobnego. Nie pochwalał tego. Męki w ogniu miałby jeszcze na dokładkę rozciągać na wieczność? Niespójne to by było. Jest kilka fragmentów Biblii mówiących o stosunku Boga do składania ofiar z ludzi.
PwtPr 18:10; Kapłańska 18:21; 20:2; 2 Królów 17:15
Karał Bóg przez śmierć, ale nie znęcał się nad ludźmi.
PwtPr 12:31; 2Kron 28:3;  mówią, że te ofiary są dla Niego obrzydliwością. A cierpienia pomnożone przez wieczność już w porządku miałyby być?To kolejne kłamstwo Szatana mające na celu zrazić ludzi do Boga.
Z Biblii wynika raczej że śmierć jest niebytem. Np: Kaznodziei 9:5; Ps 146:4
Zapłatą za grzech jest śmierć Rzymian 6:23.
Nieistnienie, a nie wieczne męki.
#60
Szkoda, że ominąłeś to co najważniejsze w moim argumencie (Ap 14:11 i Ap 20:10).


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości