Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rabbi Yitzhak Kaduri
#29
(2021-09-16, 10:38 PM)Gerald napisał(a):
Cytat:
(2021-08-06, 03:19 PM)Przeemek

[quote='Eliahu napisał(a):
A tak na marginesie to napiszesz coś na temat?
Napiszę, jeżeli nie będzie się w nim pojawiało tyle innych wypadkowych tematów.
Myślę, że nadszedł ten czas, aby zamiast zadawać kolejne pytania w kolejnych wątkach do Eliahu (który rzetelnie stara się odpowiadać na nasze pytania, często nie uzyskując odpowiedzi na swoje pytania) odpowiedzieć na nurtujące go kwestie, które sam zdaje się wywołałeś w tym wątku.
Tak byłoby w porządku.
Chyba, że uznać, że misjonarz, jak wspomniał Eliahu jest pospolitym kłamcą i nie ma tematu.
Odniesiesz się?

Wydaje mi się, że na wszystkie odpowiedziałem? Albo staram się w miarę możliwości.


Z wyjątkiem tej związanej z tym wątkiem. Więc zgodnie z pouczeniem:

(2021-07-04, 10:38 PM)Eliahu napisał(a): Ale zastanówmy się czy autor książki o rabinie jest prawdomówny czy nie. Książki czytać teraz nie będziemy ale można przeanalizować tekst z okładki. Brzmi on tak:

........

Ale od początku i po kolei.

Cytat:Read the shocking story that the media have ignored and covered up.
Czy to zdanie jest prawdziwe? Czy są jakiekolwiek dowody na to, że media tuszowały tą sprawę?

Z tym pytaniem w kontekście mojej wypowiedzi na początku wątku to coś jakby zapytać, czy "...TVN dzisiaj podaje nam wszystkie fakty w przedstawianych relacjach i rzetelnie je opisuje, czy może pomija pewne fakty(ukrywa) i tendencyjnie podaje informacje. "  

Tekst z okładki to zapowiedź tego o czym będzie książka i nakręcono film. Skoro pisze, że media tuszowały sprawę, to znaczy, że będzie o tym pisał w książce i pokazywał nakręcony dokument.
Na przykład wspomina o tym w 7 min. 10sek. w streszczeniu tego dokumentu https://www.youtube.com/watch?v=46y8xwTX_ek . Mówi o tym, że kiedy objawienie Kaduriego sugerowało imię Jeshua, ultra i ortodoksyjni żydzi twierdzili, że rabbi nie zostawił dokładnego rozwiązania(jak odczytać) notatkę, następnie że bardzo skąpo pisano o tym w mediach. Notatka Kaduriego została ogłoszona na jednej z hebrajskich stron "News first class" jak to określił i na Kaduriego stronie internetowej. A następnie już mówi o wywiadzie widomości "Israel Today" rozmawiający z dwoma uczniami/zwolennikami Kaduriego, potwierdzającymi, że notatka była autentyczna.

Jak dla mnie to opisana seria wydarzeń, nie jakaś "teoria spiskowa". Sposób w jaki zachowały się media jest całkiem możliwy, tak robią każde media na całym świecie, więc opis zachowania mediów w dokumencie Carla Gallupsa może być prawdopodobny/możliwy.

Z pytaniem "czy sa jakieś" dowody, wychodzisz poza meritum całego kontekstu i szczególnie pytania jakie postawiłem na końcu:
"Ktoś posiada więcej informacji na ten temat? Co na to strona żydowska Eliahu?"

Od początku wątku wskazałem na książkę i kilka dodatkowych informacji na ten temat. A jest tego nie wiele - przynajmniej w internecie, stąd moje końcowe pytanie, więc nie wiem czego oczekujesz? Że mam teraz zbadać przeprowadzone badanie przez Carla Gallupsa w jego dokumencie i przedstawić ci dowody? To wychodzi poza postawienie całej kwestii przeze mnie i zadane pytanie. 

Natomiast Twoje wypowiedzi... - to że jest to kłamca i łże. Takie rzeczy(oskarżenia) trzeba samemu udowadniać. Poza tym pytałem się: ""Ktoś posiada więcej informacji na ten temat? Co na to strona żydowska Eliahu?" " - jeżeli to jest Twoja opinia na ten temat i twierdzisz, że jest on kłamcą, to ja nic więcej od ciebie nie oczekuję - odpowiedziałeś już na pytanie. Szkoda, że w pierwszych wypowiedziach bez poparcia dowodowego wyraziłeś tylko ostro swoją opinię - co nie jest żadnym problemem - bo o opinię głównie pytałem(dobrze by było za jakimś poparciem) - ale przy okazji pojechałeś po wszystkich chrześcijanach, bo w tej materii ciągnęła się dalej dyskusja.
  
Z kolei odnośnie wiarygodności Carla Gallupsa, to kwestia o co go oskarżasz i jak chcesz to udowodnić? Jako forumowicze możemy poszukać informacji i na przykład podałem już linki, które częściowo pokrywają się z tym co napisał Carl Gallups. Jeden podałem z archiwalnego tytułu gazety Rzeczypospolitej. Ale są też informacje na innych portalach, na przykład: https://info.wiara.pl/doc/166580.Rabin-Jezus-to-Mesjasz i tutaj piszą:
"Zapisał je w liście, który kazał otworzyć rok po swojej śmierci. Wierni z niecierpliwością czekali na wyznaczony dzień. ........... Izraelska prasa, która rok wcześniej szeroko rozpisywała się o pogrzebie rabina, teraz nabrała wody w usta. .........Sprawę opisało tylko kilka hebrajskojęzycznych gazet i portal Israel Today. - Nie chcę oczywiście podważać autorytetu zmarłego rabina, ale sprawa budzi wiele wątpliwości - powiedział Rz rabin Jaakow Mosze Poupko z Jerozolimy. "

Nie wiem jak Ty na to patrzysz, ale to kompletnie niezależne źródło i zbiega się z opinią z tym o czym mówi w dokumencie Carl i nawet cytowany przez Ciebie kawałek "Read the shocking story that the media have ignored and covered up." czyli: "Izraelska prasa......nabrała wody w usta".


Wiadomości w tym wątku
Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-06-27, 07:20 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-06-27, 08:15 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-06-28, 10:45 AM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-06-28, 11:34 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-06-29, 02:30 AM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Konq - 2021-06-29, 01:32 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez TwardyZnak - 2021-06-29, 02:45 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Konq - 2021-06-29, 04:13 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez TwardyZnak - 2021-06-29, 05:14 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-06-30, 12:03 AM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-06-30, 02:18 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez TwardyZnak - 2021-06-30, 02:32 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Gerald - 2021-06-30, 06:36 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-06-30, 08:58 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-07-01, 01:34 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Konq - 2021-07-01, 04:01 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-07-01, 09:12 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Konq - 2021-07-04, 03:25 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-08-04, 02:03 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Konq - 2021-08-27, 06:51 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-10-18, 06:51 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-07-01, 04:45 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-07-04, 10:38 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-08-01, 11:01 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Konq - 2021-08-02, 09:28 AM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-08-06, 12:11 AM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-08-06, 03:19 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Gerald - 2021-09-16, 10:38 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Przeemek - 2021-10-18, 03:47 PM
RE: Rabbi Yitzhak Kaduri - przez Eliahu - 2021-08-06, 10:12 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości