Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anioły i demony, diabły i szatany
#21
Słuszne spostrzeżenie
Nałogi czy słabości samoświadomości nie mają, ale ludzie z chorobami psychicznymi, takową posiadają.
Ludzie z przeróżnymi chorobami psychicznymi
#22
(2016-03-28, 09:10 PM)Gerald napisał(a): Słuszne spostrzeżenie
Nałogi czy słabości samoświadomości nie mają, ale ludzie z chorobami psychicznymi, takową posiadają.
Ludzie z przeróżnymi chorobami psychicznymi

No i fajnie. Tylko że w cytowanym fragmencie Jezus uciął sobie pogawędkę z istotą mającą samoświadomość oraz zgodną z rzeczywistością świadomość, że może się przenieść do innego ciała. Chcesz mi powiedzieć, że to są właściwości istoty ludzkiej?
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#23
Tak. Niektórzy wierzą w reinkarnację. Zależy gdzie leży i gdzie się wychował.....
Pytałeś się siebie i Boga, gdzieś, kiedyś , gdzieś po co demon wyszedł z człowieka, wszedł w świnie tylko po to, aby się zaraz utopić?
#24
(2016-03-29, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Pytałeś się siebie i Boga, gdzieś, kiedyś , gdzieś po co demon wyszedł z człowieka, wszedł w świnie tylko po to, aby się zaraz utopić?

Dla mnie to ten fragment jest kompletnie niezrozumiały niezależnie od tego, czy demony to istoty czy choroby psychiczne Big Grin
Treść powyższego postu odzwierciedla zdanie autora w chwili jego napisania. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania w przyszłości. Jeśli autor powyższego postu gada głupoty, to krzycz na niego.
#25
(2016-03-29, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Tak. Niektórzy wierzą w reinkarnację. Zależy gdzie leży i gdzie się wychował.....

Nie jestem pewien, czy dobrze rozumiem. Według Ciebie Jezus z jednego ludzkiego ciała wygonił legion istot ludzkich, zostawiając w tym ciele tylko jedną. Pozbawione lokum istoty ludzkie zamieszkały w ciałach świń, co było tak bolesnym obniżeniem standardu życiowego, że ww. istoty z nieszczęścia poszły się utopić. Czy tak tę historię odczytujesz?
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#26
(2016-03-29, 11:13 PM)gronostaj napisał(a):
(2016-03-29, 10:28 PM)Gerald napisał(a): Pytałeś się siebie i Boga, gdzieś, kiedyś , gdzieś po jaką cholerę demon wyszedł z człowieka, wlazł w świnie po to,aby się zaraz utopić?
Durny demon co?

Dla mnie to ten fragment jest kompletnie niezrozumiały niezależnie od tego, czy demony to istoty czy choroby psychiczne Big Grin

Fragment jest po prostu "zapożyczeniem" z kilku fragmentów Odysei. Ewangelista miał chwilę niemocy twórczej i skorzystał z klasycznego dzieła greckiego, odwracając role bohaterów dla niepoznaki. Nie pierwszy raz to zresztą kiedy Biblia plagiatuje Homera Smile
#27
Hmm
A sprawdziłeś kto kogo plagiatuje?
#28
(2016-03-31, 08:01 PM)Gerald napisał(a): Hmm
A sprawdziłeś kto kogo plagiatuje?

A jednak przemówił Smile

***

Sprawdziłem Homer, kiedy Jezus wyganiał te demony, nie żył od 800 lat. Byłby to więc cud jakby on skopiował Ewangelie Smile
#29
Hmm
A kiedy spisano St?
#30
(2016-03-31, 08:30 PM)Gerald napisał(a): Hmm
A kiedy spisano St?

A powinno mnie to obchodzić? Napisałem wyraźnie, że chodzi mi o fragmenty Ewangelii.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości