Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anioły i demony, diabły i szatany
#81
(2016-06-17, 10:51 PM)Michał13 napisał(a): [...]
Tak więc szatan przez swoje dary chce ukazać Bogu "prawdziwe oblicze człowieka"

[...]

Wszechwiedzącemu??
#82
Cytat:Młodszy brat Szefa
Jak świat światem, ciężar dowodzenia spoczywa na stawiającym tezę. Czemu chcesz go przerzucić na mnie?
W sumie.... to nie chcę. Myślisz, jak myślisz, ja myślę inaczej bo za każdą rzecz, którą zrobię biorę pełną odpowiedzialność.
I  irytuje mnie, kiedy ludzie zrzucają winę na demony
Cytat:Młodszy brat Szefa
Po pierwsze, gdzie tak jest napisane?
Co, gdzie jest tak napisane? Nie bardzo rozumiem?
Cytat:Młodszy brat Szefa
Skoro w zbuntowane anioły nie wierzysz, to zapewne wierzysz, że apostołowie byli kłamcami. Zgadłem? 
Jeden z Apostołów na pewno był kłamcą. To stwierdzono w NT
Piotr miał na imię i kłamał 3 razy co udowodniono
Ludzie robią różne rzeczy
Cytat:Młodszy brat Szefa
"aniołów zaś, którzy nie zadbali o swój [pierwotny] urząd, lecz porzucili swe własne mieszkanie, zatrzymał w wiecznych pętach, w mroku, na wielki dzień sądu;"
Skoro zatrzymał w wiecznych pętach to czemu niby Twoim zdaniem mieszają na ziemi?
Nie wszystkich zatrzymał? A może nie wiecznie? A może ......
Cytat:Młodszy brat Szefa
Po trzecie, prorocy mówili z natchnienia Ducha Bożego, a tu jest duch jakiegoś potwora - jedno stoi w opozycji do drugiego.
Dlaczego uważasz, że to jest duch jakiegoś potwora? Masz to gdzieś w tekście?
Cytat:Młodszy brat Szefa
Zasugerował się czy może te same zjawiska zdarzają się w różnych miejscach i czasach?
Potrącił go człowiek czy demon?
Aha
Wierzysz w mitologię Młodszy bracie Szefa skoro mi sprzedajesz linki o mitologii?
Uważasz, że są inni bogowie, którzy mogą dać jakieś dary?
Dar Pytona?
#83
Cytat:Michał
Czy szatan istnieje?
Tak
Potwierdzono w księdze Joba
Cytat:Michał
"Aniołowie zostali stworzeni po to, aby służyć Bogu, ale to oznaczało powołanie do służby także względem nas. Być może Szatan chciał służyć Bogu, ale na swoich warunkach. Tymczasem aniołowie zostali postawieni przed wyborem, czy służyć Bogu, który kocha ludzi i wymaga służby także względem nas. W tym wypadku słowa „Non serviam!” można rozumieć jako decyzję „nie będę służyć człowiekowi!”, co w konsekwencji oznaczało również wypowiedzenie posłuszeństwa Bogu."
A skąd to?
Cytat:Michał
Więc szatan kocha Boga, lecz nienawidzi ludzi.
A skąd te wnioski?
Cytat:Michał
Tak więc szatan przez swoje dary chce ukazać Bogu "prawdziwe oblicze człowieka"
A Bóg nie wie co stworzył? Jakiś tępak chyba
Cytat:Michał
Diabeł raczej skupia się na wybitnych jednostkach a nie na przeciętnym Kowalskim
A skąd te wnioski?
Ja jestem przeciętnym Kowalskim, a zdaje się, że skupie się na mnie.Szatan znaczy
Weź  się szatan za wybitnych, ćwoku
#84
Cytat jest z linku który podałem wcześniej...
Który stawia jedną z hipotez, że Szatan kocha Boga, lecz nienawidzi ludzi.

Jednakże Bóg obdarzył nas rozumem, więc jeśli przyjąć tą hipotezę za prawdziwą to...
Można wywnioskować że Bóg wcale zła nie stworzył.
Zło jest skutkiem wolnego wyboru... i ma często dalsze konsekwencje w świecie np jako choroby

"A Bóg nie wie co stworzył? Jakiś tępak chyba"
Dlaczego takie negatywne nastawienie...
Bóg dał ludziom rozum, mądrość, wolność...
Nie chce ingerować na Twój wybór, czasem coś podpowie ale nigdy Ciebie nie zmusi.
I czemu "tępak"...
Bóg ma po prostu wiarę w ludzi... może i faktycznie przecenił człowieka (A szatan to zauważył...)

...Nobel wynalazł dynamit by pomagał ludziom np przy wyburzaniu jaskiń, jednakże stał się wkrótce śmiercionośnym narzędziem...
A może sam coś stworzyłeś... To wierz że czasem to się rozrasta... czasem i po twojej myśli a czasem i nie (w sensie negatywnym jak i pozytywnym)
Możesz stać w centrum uwagi i wszyscy pytają Cię o najlepszą "drogę" jednakże zdarzają się sytuację że jesteś odtrącony... [Steve Jobs i jego ciekawa historia rzuci trochę światła na ten aspekt]

Wszechwiedzącemu też czasem można próbować coś uświadomić... próbuje to czasem człowiek! To czemu nie może i anioł.

Skąd wniosek że szatan nie interesuje się Kowalskim...
Hmmm, w Bibli podaje próbie Hioba jak i samego Chrystusa.
A z Apokalipsy wychodzi że szatan posłuży się Antychrystem.

Teraz popatrzeć trzeba na ten aspekt logicznie. Szatan nie ma mocy jak Bóg i nie może wszystkich kontrolować.
Skupia się na garstce ludzi których może kontrolować. I nie oszukujmy się, mało kto pójdzie za przeciętnym Kowalskim...
Teraz ważna sprawa, gdy najbliższy przyjaciel powie Ci byś skoczył z dachu to skoczysz?

Jeśli jesteś istota rozumną to nie... ludzie mają uwierzyć w słowa antychrysta.
I być mu posłusznym a wszystko co robią ma wyglądać na prawe lecz w rzeczywistości nie będzie.

Tu ciekawy wywiad... gdzie można zauważyć jak łatwo można niektóre rzeczy przewartościować

 
#85
(2016-06-17, 10:51 PM)Michał13 napisał(a): I tak samo jak Bóg nie przekreśla człowieka za zły wybór to i raczej do aniołów ma podobne standardy.
Anioł posiada swoje dary i wykorzystuje je wg. swojego uznania...
Tak więc szatan przez swoje dary chce ukazać Bogu "prawdziwe oblicze człowieka"

"Skoro bowiem Bóg nie oszczędził aniołów, gdy zgrzeszyli, lecz rzuciwszy w więzach w gęste mroki Tartaru, wydał jako zachowanych na sąd;" (2P 2:4)
"aniołów zaś, którzy nie zadbali o swój [pierwotny] urząd, lecz porzucili swe własne mieszkanie, zatrzymał w wiecznych pętach, w mroku, na wielki dzień sądu;" (Jud 1:6)
"Wy jesteście z diabła (jako) ojca i chcecie zaspokajać żądze waszego ojca. On od początku był mordercą i nie pozostał w prawdzie, gdyż w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, przemawia we własnym (języku), gdyż jest kłamcą, a nawet jego ojcem." (J 8:44)
"A diabeł, który ich zwodził, został wrzucony do jeziora z ognia i siarki, gdzie jest zwierzę oraz fałszywy prorok i będą dręczeni dniem i nocą na wieki wieków." (Ap 20:10)
Albo wierzymy w jakąś wymyśloną filozofię, albo w to, co mówi Biblia. Pogodzić się tego nie da. Wybór należy do Ciebie.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#86
Zaraz tam filozofia. Biblia jest zbiorem różnych dzieł która opisuje Boga. Została zatwierdzona przez Kościół (zapewne Bóg ją zatwierdził) lecz wiele dzieł nie weszło w kanon Pisma Świętego... Więc czerpanie samej wiedzy z Pisma Świętego jest jawną ignorancją jak również pójście na łatwiznę.

Ale niech będzie w oparciu Tylko o Pismo Święte z uwzględnieniem fragment który zacytowałeś...
"aniołów zaś, którzy nie zadbali o swój [pierwotny] urząd, lecz porzucili swe własne mieszkanie, zatrzymał w wiecznych pętach, w mroku, na wielki dzień sądu;"

Co on nam mówi... że odpowiedzi nie otrzymamy bo losy się rozstrzygną dopiero w dniu sądu!

Lecz nie idźmy na łatwiznę bo o sądzie ostatecznym mówi nam Apokalipsa

"Ujrzałem anioła zstępującego z nieba. W ręku swym trzymał klucz do przepaści i łańcuch wielki. Pochwycił smoka, węża starego, którym jest diabeł i szatan, związał go na tysiąc lat i wrzucił go do przepaści."
"Potem zamknął ją i położył pieczęć na niej. Nie miał on więcej zwodzić narodów, dopóki nie upłynie owych tysiąc lat. A potem ma być spuszczony z łańcucha na krótki czas."

Teraz zadaj sobie pytanie. W jakim celu szatan ma być spuszczony z łańcucha na krótki czas? Może to ostatnia szansa dla niego by powrócił do Swego Ojca jak w przypowieści o synu Marnotrawnym. W tym okresie tysiąca lat Bóg coś udowodni szatanowi. I nastąpi wielkie pojednanie. To by było piękne pokonanie "zła"
Co może za piękne?
Zapamiętaj raz na zawsze że jesteś niżej od anioła. Bóg może dać tobie łaskę byś wstąpił do nieba to tym bardziej anioła może przygarnąć powtórnie do Siebie

Jeśli człowiek może tyle wyrządzić zła na świecie to ile dopiero by mógł anioł więc zapewne został uwięziony (lecz nigdzie nie jest napisane że został potępiony)
#87
(2016-06-18, 12:59 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Młodszy brat Szefa
Jak świat światem, ciężar dowodzenia spoczywa na stawiającym tezę. Czemu chcesz go przerzucić na mnie?
W sumie.... to nie chcę. Myślisz, jak myślisz, ja myślę inaczej bo za każdą rzecz, którą zrobię biorę pełną odpowiedzialność.
I  irytuje mnie, kiedy ludzie zrzucają winę na demony
Wyszło Ci zdanie nielogiczne i nieprawdziwe. Ja też za każdą rzecz, którą zrobię, biorę pełną odpowiedzialność. Tongue
(2016-06-18, 12:59 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Młodszy brat Szefa
Po pierwsze, gdzie tak jest napisane?
Co, gdzie jest tak napisane? Nie bardzo rozumiem?
Aj, w trakcie pisania poszerzyłem cytat Twojej wypowiedzi i wyszło bez sensu. Sorry. Smile
Chodziło mi o to, gdzie jest napisane, że prorocy mieli ducha wieszczego.
(2016-06-18, 12:59 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Młodszy brat Szefa
Skoro w zbuntowane anioły nie wierzysz, to zapewne wierzysz, że apostołowie byli kłamcami. Zgadłem? 
Jeden z Apostołów na pewno był kłamcą. To stwierdzono w NT
Piotr miał na imię i kłamał 3 razy co udowodniono
Ludzie robią różne rzeczy
Moje pytanie dotyczyło wersetów, które zacytowałem zaraz za tym pytaniem. Tak więc apostołowie napisali prawdę o nieposłusznych aniołach czy kłamali?
Cdn.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#88
(2016-06-18, 12:59 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Młodszy brat Szefa
"aniołów zaś, którzy nie zadbali o swój [pierwotny] urząd, lecz porzucili swe własne mieszkanie, zatrzymał w wiecznych pętach, w mroku, na wielki dzień sądu;"
Skoro zatrzymał w wiecznych pętach to czemu niby Twoim zdaniem mieszają na ziemi?
Nie wszystkich zatrzymał? A może nie wiecznie? A może ......
Nie wszystkich wsadził do paki.
"I zrzucony został wielki smok, wąż starodawny, zwany diabłem i szatanem, który zwodzi cały zamieszkały świat — zrzucony został na ziemię, a z nim zrzuceni zostali jego aniołowie." (Ap 12:9)
(2016-06-18, 12:59 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Młodszy brat Szefa
Po trzecie, prorocy mówili z natchnienia Ducha Bożego, a tu jest duch jakiegoś potwora - jedno stoi w opozycji do drugiego.
Dlaczego uważasz, że to jest duch jakiegoś potwora? Masz to gdzieś w tekście?
[...]
Wierzysz w mitologię Młodszy bracie Szefa skoro mi sprzedajesz linki o mitologii?
Uważasz, że są inni bogowie, którzy mogą dać jakieś dary?
Dar Pytona?
Co? Łot?
W tekście greckim jest "duch Pytona". Czym dla Greków był Pyton, masz podlinkowane.
Jest przy tym zupełnie bez znaczenia, czy on faktycznie istniał. Wąż/smok związany z pogańskim ośrodkiem wróżbiarstwa (zakazanego przecież przez Boga) to jednoznaczne wskazanie diabelskiego (a nie Bożego) charakteru tego ducha.
To Twoje założenie, że to był "dar" - w tekście tego nie ma.
(2016-06-18, 12:59 AM)Gerald napisał(a):
Cytat:Młodszy brat Szefa
Zasugerował się czy może te same zjawiska zdarzają się w różnych miejscach i czasach?
Potrącił go człowiek czy demon?
Naprawdę nie zauważasz analogii? To, że ktoś o czymś słyszał, a potem go to spotkało, wcale nie musi oznaczać, że się zasugerował.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#89
(2016-06-18, 08:27 PM)Michał13 napisał(a): Zaraz tam filozofia. Biblia jest zbiorem różnych dzieł która opisuje Boga. Została zatwierdzona przez Kościół (zapewne Bóg ją zatwierdził) lecz wiele dzieł nie weszło w kanon Pisma Świętego... Więc czerpanie samej wiedzy z Pisma Świętego jest jawną ignorancją jak również pójście na łatwiznę.

Ale niech będzie w oparciu Tylko o Pismo Święte  z uwzględnieniem fragment który zacytowałeś...
"aniołów zaś, którzy nie zadbali o swój [pierwotny] urząd, lecz porzucili swe własne mieszkanie, zatrzymał w wiecznych pętach, w mroku, na wielki dzień sądu;"

Co on nam mówi... że odpowiedzi nie otrzymamy bo losy się rozstrzygną dopiero w dniu sądu!

Lecz nie idźmy na łatwiznę bo o sądzie ostatecznym mówi nam Apokalipsa

"Ujrzałem anioła zstępującego z nieba. W ręku swym trzymał klucz do przepaści i łańcuch wielki. Pochwycił smoka, węża starego, którym jest diabeł i szatan, związał go na tysiąc lat i wrzucił go do przepaści."
"Potem zamknął ją i położył pieczęć na niej. Nie miał on więcej zwodzić narodów, dopóki nie upłynie owych tysiąc lat. A potem ma być spuszczony z łańcucha na krótki czas."

Teraz zadaj sobie pytanie. W jakim celu szatan ma być spuszczony z łańcucha na krótki czas? Może to ostatnia szansa dla niego by powrócił do Swego Ojca jak w przypowieści o synu Marnotrawnym. W tym okresie tysiąca lat Bóg coś udowodni szatanowi. I nastąpi wielkie pojednanie. To by było piękne pokonanie "zła"
Co może za piękne?
Zapamiętaj raz na zawsze że jesteś niżej od anioła. Bóg może dać tobie łaskę byś wstąpił do nieba to tym bardziej anioła może przygarnąć powtórnie do Siebie

Jeśli człowiek może tyle wyrządzić zła na świecie to ile dopiero by mógł anioł więc zapewne został uwięziony (lecz nigdzie nie jest napisane że został potępiony)

Po pierwsze, Twoje twierdzenie "I tak samo jak Bóg nie przekreśla człowieka za zły wybór to i raczej do aniołów ma podobne standardy." opiera się na:
1) założeniu, że aniołowie są podobni do ludzi;
2) argumencie per analogiam, że skoro są podobni, to zapewne są podobnie traktowani.
Zacytowany przeze mnie 2P 2:4 wskazuje natomiast, że nie są dostatecznie podobni, aby byli tak samo traktowani - żadnego człowieka Bóg nie wtrącił do Tartaru, a anioły, gdy zgrzeszyły, zostały wtrącone. Werset ten obala więc Twój argument. Dopóki nie udowodnisz, że w tej konkretnej kwestii, o której mówisz, zachodzi zbieżność pomiędzy ludźmi a aniołami, Twoje twierdzenie pozostaje bezpodstawne.

Po drugie, ilekroć w NT jest mowa o Bożym sądzie, chodzi o wyrok skazujący. Niewinni w ogóle nie podlegają sądowi.

Po trzecie, zacytowana przeze mnie Ap 20:10 jednoznacznie pokazuje, że potępienie diabła jest już przesądzone.

Po czwarte, zamiast wymyślać własne teorie, w jakim celu diabeł zostanie wypuszczony, wolę przeczytać tekst i zobaczyć, co on o tym mówi.
"A gdy się dopełni tysiąc lat, szatan zostanie zwolniony ze swojego więzienia i wyjdzie, aby zwieść narody na czterech narożach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a ich liczba jak piasek morski. I wstąpili na szerokość ziemi i otoczyli obóz świętych oraz ukochane Miasto — i zstąpił ogień z nieba ogień, i pochłonął ich." (Ap 20:7-9)
Oto odpowiedź na Twoje pytanie o cel.
„Szlachet­ny człowiek wy­maga od siebie, pros­tak od innych.”
Kong Qiu znany jako Konfucjusz
#90
Młodszy bracie Szefa rozbawia mnie Twoja determinacja polegająca na udowodnieniu swej racji "tej właściwej a zarazem jedynej"
Lecz moje teorie służą tu raczej jako pewną alternatywę do twojego myślenia.
Bo ja wiem że nic nie wiem... lecz jak widzę osobę która twierdzi  ze rozumie wszystko to mnie krew zalewa.
Więc jak bierzesz się tak rzeczowo do sprawy to przeczytaj historie Hioba... bo morał z niej płynie taki 
Że jesteś tylko człowiekiem i nie masz bladego pojęcia o czymś większym np o takich istotach jak anioły.

Aniołowie to niematerialne (bezcielesne) istoty stworzone przez Boga. Aniołowie posiadają rozum oraz wolę.  
(To gdzie ich Bóg wysyła... co im się dzieje?)

Tak więc nie muszę udowadniać jak zostaną potraktowane anioły na sądzie bo jestem tylko człowiekiem. Z dostępnych źródeł wynika że ich losy się jeszcze nie rozstrzygały więc moja teoria w pewnym sensie ma uzasadnienie... 

Pismo Święte zostało spisane dla człowieka...
Także nie szukaj w nim odpowiedzi o aniołach. A tym bardziej czy mają szanse zdobyć uznanie u Boga 
Każdy Ci powie że tekst przetłumaczony jest już innym dziełem. Więc troch dla rozkminy 
Więc dla uzupełnienia obrazu zamienię pewne słowa które opisują pewną materię... 
„szatan" (hbr. satan, przeciwnik)
„diabeł" (gr. diabolos, oszczerca)
"A gdy się dopełni tysiąc lat, przeciwnik Boga zostanie zwolniony ze swojego więzienia i wyjdzie, aby zwieść narody na czterech narożach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a ich liczba jak piasek morski. I wstąpili na szerokość ziemi i otoczyli obóz świętych oraz ukochane Miasto — i zstąpił ogień z nieba ogień, i pochłonął ich. A oszczercę , który ich zwodzi, wrzucono do jeziora ognia i siarki, tam gdzie są Bestia i Fałszywy Prorok. I będą cierpieć katusze we dnie i w nocy na wieki wieków. "

Po drugie, ilekroć w NT jest mowa o Bożym sądzie, chodzi o wyrok skazujący. Niewinni w ogóle nie podlegają sądowi.

Kto jest niewinny? Hmmm, a zarazem czemu nie ma mają podlegać sądowi!
Jeśli posiadasz wolną wolę możesz stanąć przed sądem i wypowiedzieć się że niebo nie jest dla Ciebie.
Pewnie myślisz że bredzę lecz pomyśl przez chwile.
Ludzie zrezygnowali z Raju dla jakiegoś owoca a anioły zrezygnowały dosłownie z nieba.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości