Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dary duchowe dziś, fakt czy pobożne życzenia?
#11
Oooo, wcześnie stajesz do dyskusjiWink
Super, nie wiem czy Bóg lubi, a ja to lubię, część czasu,jaką mogę poświęcić na sen, poświęcić Bogu, nawet w dyskusjach na forumie bo się można czegoś mądrego dowiedziećWink
Cytat:Piotrz
Czemu mnie zadajesz pytania, które należy zadawać Bogu? Czy ja jestem Jego rzecznikiem?
Nie, nie jesteś, ale jesteś rzecznikiem charyzmatyków i taka odpowiedź mnie nie zadowalaWink Tak mam

Cytat:Piotr
Podobnie można by zapytać czemu Pan Jezus uzdrowił tylko jednego kalekę przy sadzawce Betezda, a nie wszystkich - to byłby dopiero cud!

To był wielki CUD i czemuś miał służyć
Jacyś Twoi znajomi tego dokonali? Mamy jakąś historię choroby, czy coś?

Cytat:Piotr
A Jezus przenosił?? Cóż stało na przeszkodzie? Czy rzeczywiście każdy fragment Słowa należy traktować dosłownie?

Nie, ale mógł, gdyby zechciał. Burzę uciszył se na przykład
A Twoi znajomi mogą?
Cytat:Piotrz
Bóg nie potrzebuje fajerwerków i popisów, które ludzie bardzo lubią, jaki sens miałoby takie działanie? Prawdopodobnie przyniosłoby więcej chwały ludziom niż Bogu.

Zgadzam się, ale Twoi znajomi próbują pokazywać fajerwerki, choć im to nie wychodzi i nagrywają to se jeszcze
Na chwałę Boga to robią czy chcą być sławni?

Jakby to robili na chwałę Boga to poszliby na oddział onkologii, wyleczyli z raka w Imię Jezusa, tak strzelę, ze 50 osób i zaraz media same by się zleciały w dobie mediożerstwa, w jakiej żyjemy. A wtedy powiedzieliby skąd są i dokąd idą i kto ich przysłał
Powiedzieliby całemu światu, bo teraz takie mamy możliwości, że newsy rozchodzą się jak świeże bułeczki
Jezus tak robił, leczył wszystkich, którzy chcieli, a Ty znasz takie przypadki? 

Cytat:Piotrz
Żydzi przecież nosili "długie włosy" tylko, w którym miejscu zaczynają się "długi", a w którym jeszcze nie są "długie". Ktoś może uznać, że wszystko, co dłuższe od jeżyka to długie i co wtedy?

Ok, też uważam, że dyskutowanie o tym jest bez sensu bo co tu dyskutować z Apostołem Pawłem.
Zapytam inaczej, czy Twoim zdaniem nauczyciel Słowa po 40stce z długimi włosami wygląda poważnie czy nie?
Abstrahując od Korzenieckiego

Cytat:Piotr
Czy nawrócony Indianin z warkoczami ma ściąć włosy całkowicie? Czy w jego kulturze to przynosi hańbę czy raczej jest ozdobą?

Nawrócony Indianin to chrześcijanin. I jak sama nazwa wskazuje, już nie należy do siebie tylko do Chrystusa.

Ma dalej żreć serca swoich wrogów bo żyje w takiej kulturze i to jest normą?

Jak został chrześcijaninem to ma się stosować do zasad obowiązujących chrześcijanina, a nie Indianina bo, jak już przyjmuje Chrystusa to przestał być Indianinem, a stał się ChrystianemWink
Cytat:Piotrz
Zdaje się, że przy tej okazji narzuca się po prostu własne kulturalne wzorce. Taka postawa misjonarzy narobiła na świecie, szczególnie w Afryce, mnóstwo spustoszenia niszcząc lokalną kulturę, żeby wprowadzić rzekomo chrześcijańską.
Chrześcijaństwo znakomicie powinno się wpisywać w każdą kulturę.

Już tu zdaje się prowadziłem dyskusję na ten temat, gdzieś tutaj
Chrześcijanin ma się wpasowywać w "kulturę" czy "kultura" ma się stosować do zaleceń Pana Jezusa i Apostołów, jak już "kultura" przyjmie Chrystusa za swego Pana?
Cytat:Piotrz
Podobnie uważano w czasach Jezusa i tak samo Go traktowano w religijnych kręgach, nic nowego pod Słońcem, ale to też moje, najmojsze, zdanie.


No, nie.
Jezus potrafił udowodnić każdemu i w każdym czasie, miejscu i chwili, jak zechciał, że pochodzi od Ojca
A Twoi znajomi to udowadniają, jakoś, oprócz gadania i opowiadania ckliwych opowieści dziwnej treści?
Czy tylko bardzo by chcieli móc, a nie mają wsparcia, choć bardzo chcieliby mieć?

pozdrówka


Wiadomości w tym wątku
RE: Dary duchowe dziś, fakt czy pobożne życzenia? - przez Gerald - 2016-03-21, 06:37 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości