Wystąpiły następujące problemy:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$today_rel - Line: 476 - File: inc/functions.php PHP 8.2.14 (Linux)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions.php 476 errorHandler->error_callback
/global.php 490 my_date
/showthread.php 28 require_once




Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwód
#5
(2016-02-27, 08:58 PM)Eliahu napisał(a):
Cytat:Czyli wychodzi na to, że jak miałem już w przeszłości dziewczynę a przez pryzmat Biblii żonę którą zostawiłem to już powinienem dać sobie spokój i nawet nie szukać następnej? Chce się powiedzieć, że to głupie ...
To dlatego, że to jest głupie.
A jeszcze głupsze jest to:

"Tak więc dobrze czyni, kto poślubia swoją dziewicę, a jeszcze lepiej ten, kto jej nie poślubia."

...chociaż z drógiej strony, to przy takich restrykcja chyba faktycznie lepiej nie poślubiać.
:-P

Heheheh

Dla jednych głupie, a dla innych mądrość życiowaWink

Wszystko można zrozumieć,jak się chce, a jak się nie chce, no to się nie chce.....

edycja z próbą mędrkowania, aby tylko Ciebie Eliahu z sarkazmem nie pozostawićWink
Zaznaczę tylko, że to tylko moje mędrkowanie i tak myślę ja.

Cytat:Eliahu
To dlatego, że to jest głupie.
A jeszcze głupsze jest to:

"Tak więc dobrze czyni, kto poślubia swoją dziewicę, a jeszcze lepiej ten, kto jej nie poślubia."

...chociaż z drógiej strony, to przy takich restrykcja chyba faktycznie lepiej nie poślubiać.
:-P


Nie, to nie jest głupie.

"Tak więc dobrze czyni, kto poślubia swoją dziewicę, a jeszcze lepiej ten, kto jej nie poślubia."

Sprzeczność? Wcale nie, jak się troszkę wczytać w teksty Pawła.
Zawsze mnie zastanawiało czemu Bóg tak łatwo i bezboleśnie poświęca swoich ludzi. Przeciez jest Bogiem, Panem Zastępów, a to kojarzyć się może z siłami zbrojnymi, które posiada i których powinien używać, jak się Jego ludziom na tym świecie krzywda dzieje.
Czemu nie reagował, gdy mordowali Apostołów, czemu nie reagował gdy potem masowo prześladowano, gwałcono, znęcano się, mordowano chrześcijan.
Czemu?
Czemu daje wyżynać swoich ludzi jak prosiaki? Na świadectwo potomnym? A jakie ci potomni mają z tego pożytek i jaki wzięli przykład?
Jak tylko doszli do władzy zaczęli mordować innowierców z pełnym okrucieństwem w imię Jezusa.
Mordować,gwałcić, rabować i torturować. To zamierzchła historia? Wcale nie, dalej tak się dzieje
 Wszystko z Jezusem na ustach.
Ale dalej też giną chrześcijanie, ludzie Boga, Pana Zastępów....

Czemu daje mordować Pan mój i Bóg mój swoich ludzi?

Powód jest prosty moim zdaniem i pewnie Ameryki nie odkryłem, ale się człowiek pociesza, że odkrył, przynajmniej dla siebieWink

Bóg dał nam co miał dać. Nieśmiertelność. Dzięki ofierze swojego Syna dostaliśmy to, w co mało kto wierzy, choć wyznaje, że wierzy. Mamy, jako chrześcijanie zapewnione życie po swojej śmierci, dane z łaski, a nie ze względu na uczynki, aby nikomu palma nie uderzała do głowy, że taki cudniutki  i wspaniały i bezgrzeszny.

Tak więc moim zdaniem, Bóg traktuje życie nasze tutaj, jako przejściówkę i sprawdzian. Sprawdzian tego, jak dalece jesteśmy posłuszni Jego Słowu.

Pewnie zawsze sobie wyobrażamy siebie, no ja przynajmniej tak mam, że z chęcią oddam życie za swoja rodzinę czy kogoś innego.
Mam nadzieję, po cichutku, że Bóg mnie tak nie doświadczy, ale czy aby na pewno dam rade i się nie sprzeniewierzę, ratując własną dupę? W końcu moja dupa jest moja i szkoda byłoby się jej pozbywać, a głowy to już zwłaszcza.
Nie wiem. Się okaże, jak ma się okazać.

Wracając.
Moim zdaniem Paweł uważał, że to co na tym świecie, to są chwilowe niedogodności, dla chrześcijan. Chwilowe.

"Nie mam zaś nakazu Pańskiego co do dziewic, lecz daję radę jako ten, który - wskutek doznanego od Pana miłosierdzia - godzien jest, aby mu wierzono. Uważam, iż przy obecnych utrapieniach dobrze jest tak zostać, dobrze to dla człowieka tak żyć. Jesteś związany z żoną? Nie usiłuj odłączać się od niej! Jesteś wolny? Nie szukaj żony. Ale jeżeli się ożenisz, nie grzeszysz. Podobnie i dziewica, jeśli wychodzi za mąż, nie grzeszy. Tacy jednak cierpieć będą udręki w ciele, a ja chciałbym ich wam oszczędzić. Mówię, bracia, czas jest krótki. Trzeba więc, aby ci, którzy mają żony, tak żyli, jakby byli nieżonaci, (...) Jeżeli ktoś jednak uważa, że nieuczciwość popełnia wobec swej dziewicy, jako że przeszły już jej lata i jest przekonany, że tak powinien postąpić, niech czyni, co chce: nie grzeszy; niech się pobiorą. Lecz jeśli ktoś, bez jakiegokolwiek przymusu, w pełni panując nad swoją wolą, postanowił sobie mocno w sercu zachować nietkniętą swoją dziewicę, dobrze czyni. Tak więc dobrze czyni, kto poślubia swoją dziewicę, a jeszcze lepiej ten, kto jej nie poślubia. (1 Kor 7,25-29,36-38 BT)"


I dlatego miał taki stosunek do ożenku, jaki miał. Mówił : w sumie dobrze byłoby, gdybyście się wcale nie hajtali tylko żyli dla Pana, głosząc Ewangelię i żyjąc, dla Pana.
Ale Paweł zdawał sobie sprawę z naszych słabości i aby nam oszczędzić pokus, mówił:
A dobra, jak chcecie, to się żeńcie, wychodźcie za mąż bylebyście tylko wasze ciała trzymali na wodzy i nie puszczali się na prawo i lewo jak to robią poganie, bo to się Bogu nie podoba, a obdarowanemu Duchem Świętym nie przystoi ponieważ takie zachowanie kala Ducha Świętego, a to jest poważne przestępstwo wobec Boga.

"A mówię tym, którzy nie wstąpili w związki małżeńskie, oraz wdowom: Dobrze zrobią, jeśli pozostaną w tym stanie, w jakim ja jestem. Jeśli jednak nie mogą zachować wstrzemięźliwości, niechaj wstępują w stan małżeński; albowiem lepiej jest wstąpić w stan małżeński, niż gorzeć." (1 Kor 7,8-9 BW)

"Albowiem wolą Bożą jest wasze uświęcenie: powstrzymywanie się od rozpusty, aby każdy umiał utrzymywać ciało własne w świętości i we czci, a nie w pożądliwej namiętności, jak to czynią nie znający Boga poganie." (1 Tes 4,3-5 BT)

"A teraz o czym pisaliście: Dobrze jest, jeżeli mężczyzna nie dotyka kobiety; Jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa, niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża." (1 Kor 7,1-2 BW)

Mamy powiedziane, że :
Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie." (Mt 22,23-30 BT)

Znaczy same kawalery i pannice więc ożenek jest tylko po to, abyśmy mieli gdzie gasić swoje pożary, swoje człowiecze popędy, bo przecież często "płoniemy"Wink.
No i dla prokreacji pewnie, choć, jakby zastosować się do słów Pawła o bezżeństwie to małych chrześcijanków by nie było. Wcale by nie było bo skąd mieliby się brać?
A stąd, że byliby duże chrześcijany bo mamy ludzi czynić uczniami więc pracować na zastanym ugorze, a niekoniecznie tworzyć nowe ugory.
Choć pamiętamy" idźcie i rozmnażajcie się" to zdaje mi się, że poprzez śmierć swoich ludzi, śmierć nie pomszczoną, Bóg mówi: bardziej mi zależy na tym, aby zagubione owce wróciły do owczarni, niż na produkcji nowych owiec w sensie prokreacji.

1 Zbliżali się do Niego wszyscy celnicy i grzesznicy, aby Go słuchać. 2 Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Ten przyjmuje grzeszników i jada z nimi». 3 1 Opowiedział im wtedy następującą przypowieść: 4 «Któż z was, gdy ma sto owiec, a zgubi jedną z nich, nie zostawia dziewięćdziesięciu dziewięciu na pustyni i nie idzie za zgubioną, aż ją znajdzie? 5 A gdy ją znajdzie, bierze z radością na ramiona 6 i wraca do domu; sprasza przyjaciół i sąsiadów i mówi im: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłem owcę, która mi zginęła". 7 Powiadam wam: Tak samo w niebie2 większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.
8 Albo jeśli jakaś kobieta, mając dziesięć drachm, zgubi jedną drachmę, czyż nie zapala światła, nie wymiata domu i nie szuka starannie, aż ją znajdzie? 9 A znalazłszy ją, sprasza przyjaciółki i sąsiadki i mówi: "Cieszcie się ze mną, bo znalazłam drachmę, którą zgubiłam". 10 Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych3 z jednego grzesznika, który się nawraca».
11 Powiedział też: «Pewien człowiek miał dwóch synów. 12 Młodszy z nich rzekł do ojca: "Ojcze, daj mi część majątku, która na mnie przypada". Podzielił więc majątek między nich. 13 Niedługo potem młodszy syn, zabrawszy wszystko, odjechał w dalekie strony i tam roztrwonił swój majątek, żyjąc rozrzutnie. 14 A gdy wszystko wydał, nastał ciężki głód w owej krainie i on sam zaczął cierpieć niedostatek. 15 Poszedł i przystał do jednego z obywateli owej krainy, a ten posłał go na swoje pola żeby pasł świnie4. 16 Pragnął on napełnić swój żołądek strąkami, którymi żywiły się świnie, lecz nikt mu ich nie dawał. 17 Wtedy zastanowił się i rzekł: Iluż to najemników mojego ojca ma pod dostatkiem chleba, a ja tu z głodu ginę. 18 Zabiorę się i pójdę do mego ojca, i powiem mu: Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu5 i względem ciebie; 19 już nie jestem godzien nazywać się twoim synem: uczyń mię choćby jednym z najemników. 20 Wybrał się więc i poszedł do swojego ojca. A gdy był jeszcze daleko, ujrzał go jego ojciec i wzruszył się głęboko; wybiegł naprzeciw niego, rzucił mu się na szyję i ucałował go. 21 A syn rzekł do niego: "Ojcze, zgrzeszyłem przeciw Bogu6 i względem ciebie, już nie jestem godzien nazywać się twoim synem". 22 Lecz ojciec rzekł do swoich sług: "Przynieście szybko najlepszą szatę i ubierzcie go; dajcie mu też pierścień na rękę i sandały na nogi! 23 Przyprowadźcie utuczone cielę i zabijcie: będziemy ucztować i bawić się, 24 ponieważ ten mój syn był umarły, a znów ożył; zaginął, a odnalazł się". I zaczęli się bawić.

25 Tymczasem starszy jego syn7 przebywał na polu. Gdy wracał i był blisko domu, usłyszał muzykę i tańce. 26 Przywołał jednego ze sług i pytał go, co to ma znaczyć. 27 Ten mu rzekł: "Twój brat powrócił, a ojciec twój kazał zabić utuczone cielę, ponieważ odzyskał go zdrowego". 28 Na to rozgniewał się i nie chciał wejść; wtedy ojciec jego wyszedł i tłumaczył mu. 29 Lecz on odpowiedział ojcu: "Oto tyle lat ci służę i nigdy nie przekroczyłem twojego rozkazu; ale mnie nie dałeś nigdy koźlęcia, żebym się zabawił z przyjaciółmi. 30 Skoro jednak wrócił ten syn twój, który roztrwonił twój majątek z nierządnicami, kazałeś zabić dla niego utuczone cielę". 31 Lecz on mu odpowiedział: "Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. 32 A trzeba się weselić i cieszyć z tego, że ten brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął, a odnalazł się"». Łukasza 15

Moim zdaniem Bóg chce wszystkich ludzi przygarnąć, ale nie wszyscy ludzie tego chcą bo mają swoje galerie handlowe, swoje tesca, lidle, biedronki i kauflandy, narty, rowery, samochody, domy z ogródkiem i swoje życie i w ogóle wszystko swoje, na co ciężko pracują całe życie, a potem piach. Piach bez zbawienia.

A Ewangelia, Radosna Nowina, 1 cud świata jest najważniejsza, numero uno i namber łan, że pogadam językamiWink.
Bóg nas zbawił, cholera, doceńmy to, cała reszta to tylko miraż, choć dla niektórych najważniejszy na świecie miraż.


Ale są też tacy, jak opowiadał Jezus:

Nie wszyscy to pojmują, lecz tylko ci, którym to jest dane. Bo są niezdatni do małżeństwa, którzy z łona matki takimi się urodzili; i są niezdatni do małżeństwa, których ludzie takimi uczynili; a są i tacy bezżenni, którzy dla królestwa niebieskiego sami zostali bezżenni. Kto może pojąć, niech pojmuje! (Mt 19:3-12)

I dlatego Paweł uważał, że kto ma na tyle silną wolę, że nie ulegnie własnemu rozporkowi czy hmm hormonom, to niech się nie hajta, ale kto ma słabą silną wolę to niech jak najbardziej się hajta, aby nie gasić Ducha swoimi popędami.

Tak to widzę, się rozpisałem, ale jakoś krócej nie potrafięWink


Wiadomości w tym wątku
Rozwód - przez Gerald - 2016-02-26, 10:11 PM
RE: Rozwód - przez jumi - 2016-02-27, 12:28 AM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-02-27, 06:21 AM
RE: Rozwód - przez Eliahu - 2016-02-27, 08:58 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-02-28, 07:07 AM
RE: Rozwód - przez piotrz - 2016-03-19, 08:21 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-19, 10:22 PM
RE: Rozwód - przez Eliahu - 2016-03-20, 03:12 AM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-20, 05:11 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-20, 04:46 AM
RE: Rozwód - przez piotrz - 2016-03-21, 06:03 AM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-20, 11:25 AM
RE: Rozwód - przez Eliahu - 2016-03-20, 05:57 PM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-20, 06:22 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 01:46 AM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-21, 12:35 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 06:52 AM
RE: Rozwód - przez Eliahu - 2016-03-21, 01:54 PM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-21, 02:44 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 02:16 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 04:25 PM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-21, 04:37 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 04:58 PM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-21, 05:17 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 06:09 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-21, 08:25 PM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-22, 11:07 AM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-22, 03:01 PM
RE: Rozwód - przez Konq - 2016-03-22, 03:11 PM
RE: Rozwód - przez Marcel - 2020-09-25, 09:34 PM
RE: Rozwód - przez olo819 - 2021-07-04, 03:24 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2016-03-22, 03:33 PM
RE: Rozwód - przez Martin - 2017-08-17, 11:45 AM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2017-08-18, 06:28 AM
RE: Rozwód - przez joann071 - 2017-08-22, 09:38 AM
RE: Rozwód - przez Martin - 2017-08-24, 01:19 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2017-08-22, 06:07 PM
RE: Rozwód - przez Gerald - 2017-08-24, 03:48 PM
RE: Denominacje chrześcijańskie - przez joann071 - 2017-08-09, 12:20 AM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 5 gości